Mergi la conţinut

Motivul pentru care a fost oprit forumul


Oaspete

Recommended Posts

Astazi am intrat dupa citva timp si nu prea inteleg ce sa intimplat. Poate imi spune si mie cineva.

Eu am devenit membru la pro-bike.ro si m-am inregistrat acolo anul trecut. Acum am vrut sa intri si nu am mai fost inregistrat. Daca "ma luat cineva" si m-a pus sub alt site macar ar fi trebuit sa ma instiinteze... ca nici nu stiu unde ma regasesc.

Pentru Ninja: daca sunt unii membrii care isi exprima anumite pozitii atunci as astepta un raspuns si nu niste "jigniri", ca asa le-am inteles si eu. Si trebuie sa-i dau lui URK deplina dreptate, ca si eu gindesc la fel. Datele mele nu pot fi luate fara nici o instiintare si pot fi depuse pe alt site cu alta denumire. De fapt nici nu stiu unde ma "regasesc".  Si asta nu depinde de drepturile la site.

Poate o sa aflu si eu unde am fost "dus".

S-a mai spus dar se pare ca se vrea explicatie individuala.Forumul s-a mutat pentru ca la un moment dat nu mai existau fonduri pentru a plati acest site (neplatind se pierdeau toate informatiile).In momentul cand te inregistrezi esti deacord cu anumite reguli.Una din reguli este ca toate datele devin "proprietatea" siteului si le poate utiliza cum crede de cuvinta.Forumul a fost initiat si administrat de anumite persoane fara a fi platite.Din cauza divergentelor fiecare si-a luat "jucariile" si a plecat.Acest lucru se poate intampla si cu siteul care este platit de Dan Banacu din buzunarul propriu si care are toate drepturile asupra acestui site.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 156
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

haide ma sa scriem abuziv pe motociclism sa se intoarca lumea aici...

eu deja am inceput sa scriu ceva acolo dar ma tot scot aia de pe site..

nu-i nimic ca ma inscriu la loc de fiecare data !

Eu cred ca este mai bine sa-si vada fiecare de treaba lui.Daca nu respecti regulile vei fi scos si de aici :D De siteul asta si celalalt beneficiezi gratis.Foloseste-l ca atare

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru explicatii. Nu cred ca am cerut eu sau altii de aici explicatii individuale. Daca citesti toate mesajele de la inceput o sa vezi ca nu sau dat explicatii detailate si fiecare sa intrebat ce sa intimplat. Daca se facea de la inceput un afis clar intelegea fiecare. Pentru mine o explicatie clara inseamna:

- cine a luat datele

- unde a dus datele.. adica pe ce site si sub care imprejurari

Cred ca am inteles din cele spuse si nespuse pina acum ce sa intimplat. Si sper sa nu fim "purtati" din un loc in altul in viitor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimate Domule Nitescu,

In continuare cred ca niste scuze si niste explicatii pertinente ar rezolva situatia. Asa cum am sugerat, insa tot am fost luat la misto, multi useri sunt de aceeasi parere ca si mine. Va rog sa reevaluati si cel putin in ceeace ma priveste, va rog sa-mi anulati contul de pe sit-ul Dumneavoastra.

Intr-adevar, am subscris pro-bike si asta vreau sa raman!

Cu respect,

Stefan

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimate Domule Nitescu,

In continuare cred ca niste scuze si niste explicatii pertinente ar rezolva situatia. Asa cum am sugerat, insa tot am fost luat la misto, multi useri sunt de aceeasi parere ca si mine. Va rog sa reevaluati si cel putin in ceeace ma priveste, va rog sa-mi anulati contul de pe sit-ul Dumneavoastra.

Intr-adevar, am subscris pro-bike si asta vreau sa raman!

Cu respect,

Stefan

Din pacate eu nu am un site. :angry: Sunt utilizator la fel ca si tine.Fiecare are dreptul la o parere.Problema este ca ne dam cu parerea fara a sti care este adevarul si ne "bagam nasul unde nu ne fierbe oala".Am incercat sa va explic.Nu te cunosc dar poate sunt implicat in dezvoltarea acestui club(site,fenomen) mai mult decat iti poti imagina.Ce te faci daca maine acest site se intrerupe ?Cu siguranta te vei muta pe celalalt si vei intreba de ce nu s-a facut ceva pentru a salva aceste informatii.Eu sunt pe amandoua si spre deosebire de "altii" nu folosesc un nume de "imprumut".Este optiunea ta unde vrei sa activezi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce s-a intamplat, insa sunt doua forumuri diferite de acum. Aveti optiunea de a fi pe ambele sau doar pe unul! Pt fiecare din ele cineva munceste ca sa-l intretina si multi uita ca sunt site-uri gratuite...! De unde atata nemultumire!?!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda ..cam multe incalcituri pe-aici ! :mellow: eu va zic sincer acum ... nici nu stiu pe care dintre cele doua sa ma "axez" .. in loc sa fim toti impreuna acum ne-am impartit si-n dreapta si-n stanga ...daca postez pe site'ul X aia de pe site'ul Y habar n-au ce am scris si ce nu pe X ... chiar nu am timp sa "vaslesc pe net" si sa pun cate-un text pt fiecare dintre "gemeni"

...asta e !!! ... in max. 3-4 zile o sa iau o decizie .. ori X ori Y ... cu parere de rau !

...raman recunoscator celor care fac munca voluntara pt. oricare dintre site'uri!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca este mai bine sa-si vada fiecare de treaba lui.Daca nu respecti regulile vei fi scos si de aici :D De siteul asta si celalalt beneficiezi gratis.Foloseste-l ca atare

auzi ma..cine dreak esti tu de te bagi in seama ca musca in popoul calului...

vezi-ti ma baiatule de treaba ta... sau marsh pe forumul celalalt..

BESHI !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

auzi ma..cine dreak esti tu de te bagi in seama ca musca in popoul calului...

vezi-ti ma baiatule de treaba ta... sau marsh pe forumul celalalt..

BESHI !!!

Ce marlanie! Domnu' DXU ... as putea sa pariez ca nu conduci motocicleta.

Sau poate esti Fizz deghizat :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

auzi ma..cine dreak esti tu de te bagi in seama ca musca in popoul calului...

vezi-ti ma baiatule de treaba ta... sau marsh pe forumul celalalt..

BESHI !!!

Ai cartonas galben pentru limbaj.La al II-lea vei vedea :o

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

auzi ma..cine dreak esti tu de te bagi in seama ca musca in popoul calului...

vezi-ti ma baiatule de treaba ta... sau marsh pe forumul celalalt..

BESHI !!!

Da ba mariane cine drak esti tu de te bagi asa in seama? Nu ai auzit de domnul DXU care a infiintzat acest forum si este membru fondator al acestui club? Pai ar trebui sa iti fie rusine domnule Nitzescu. Eu propun sa iti ceri scuze fatza de domnul DXU ca te-a insultat...

PS: @dxu: esti un imbecil ma baiatule.... Si mai vb de altzii ca se baga ca musca in lapte....

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Citind de la cap la coada nu-mi revin din uimire. :blink:

Ca si ceilalti nu am stiut amanunte despre schimbarile survenite...in orice caz tot ce am citit aici m-a lamurit cat de cat...dar in principiu cine intreba ceva este cam luat la suturi. Nu cunosc personal moderatorii de la nici unul din forumuri dar tot ce citesc aici sunt jigniri dintr-o parte si cealalta si nu stiu ce interese sunt la mijloc dar oricum idea de motociclism a cam fost uitata.

Sunt Motociclist din '95 (si conduc motorete din 85) iar concluzia mea este ca MOTOCICLISMUL s-a transformat in mod negativ.

Hai sa uitam si sa iertam.

Eu sincer navighez pe ambele forumuri cautand articolele cu adevarat despre motociclism, certurile dintre moderatori sau membrii ma las rece.

Cu speranta ca nu am suparat pe nimeni,

drum uscat si fiti prudenti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

DOMNILOR CU PARERE DE RAU TIN SA VA INFOFMEZ CA "MOTOCICLISM" SE PARE CA ESTE MAI AVANSAT AU INVATAT DIN GRESELILE COMISE PE AICI SI AU REMEDIAT NISTE CHESTII AU ADUS LUCRURI NOI SI DE ACEEA PE AICI ESTE CAM GOL. NO OFENCE. ;;) O SA VA DAU UN EXEMPLU: NEMTII CA INDIVIZI SUNT SUBMEDIOCRI DAR CA NATIUNE SUNT SUPER TARI. LA ACEST CAPITOL TRE` SA MAI MESTERIM CEVA NOI ROMANII.

MAXIMA SANATATE

Editat de PIA
Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand salut,

subscriu la ce au spus mai multi dintre membri(e.g. Demostene, Placebo), nu conteaza de ce s-a facut schisma, conteaza doar ca sunt gratis, ca ne putem exprima/cunoaste pe oricare dintre forumuri, ca pentru asta sunt gandite - comunicare. In opinia mea, nu conteaza ca mi s-a mutat contul, si faptul ca lucrez in IT ma face sa ma gandesc de 2 ori inainte de a debita vreo duma cu referire la eforturile celor care intretin/administreaza site-ul. Initial, cand am fost redirectionat catre M0T0C1L1SM dot RO, m-am gandit la ceva fuziune de asociatii sportive, cluburi sau asa ceva, nicidecum de o "rupere". Si nu vad de ce sunt unii asa de ofensati de migrarea conturilor si posturilor sub alta "marca". Observ ca sunt imbunatatiri majore la noul forum si chiar ma avantajeaza acest lucru. Oricum, oamenii sunt aceiasi, si se inmultesc pe zi ce trece. Ma surprinde in mod placut faptul ca a ramas in picioare si pro-bike, si ca nu este un forum privat; mi-am facut cont si aici, nu m-a deranjat atata, pentru ca m-am gandit ca poate am ceva de discutat si cu oamenii de aici, poate am ceva de invatat, si cel mai important, ca am acces GRATUIT la o sursa de informare.

Sper sa nu va ofenseze in vreun fel opinia mea, nu sustin ca este cea mai buna, dar o sustin fara ezitare, si ma declar perfect multumit de evolutia acestor schimbari.

Asa, ca idee, rusine domnului DXU pentru conduita, ca om, ca de motoclist nu e demn, indiferent ce motocicleta are si de cand o conduce. Dl Ninja poate a raspuns la manie cu o urare nepotrivita pentru un om de calibrul domniei sale, se putea mai elegant, dar la cate probleme are cu acesti membri nemultumiti.... se mai maniaza orice om. ( :D poate ca mi-am ratat vocatia de moderator )

P.S. daca nu este foarte secret, sau nu aduce nici un prejudiciu nimanui, as dori sa aflu ce s-a intamplat "sus", la nivelul decizional... :) (din simpla curiozitate)

sper ca inca mai este in viata clubul sportiv pro-bike....

Editat de ares666
Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 6 months later...

SUPER TARE! nu am ce sa zic de site decat ca ma bucur enorm ca exista... eu ma uit de mult pe el dar...nu am avut curaj sa ma logez si eu pt ca doar visam la un motor acum am posibilitatea sa si imi cumpar unul dar in ultimul timp cand am accesat site-ul nu prea era nimeni online daca poate sa imi spuna si mie cineva care sunt orele de varf fregventate de catre iubitori de motoare si adrenalina...?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1) esti total offtopic

2) incurci forumul cu chatul si diferentele care le au cele 2

3) daca tot ai stat mult timp pe acest site ar fi trebuit sa intelegi cum functioneaza un forum si sa te comporti ca atare si sa ii respecti regulile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...

Salutari ! mie mi-a placut si imi place site-ul asta , de fapt de aici mi-am cumparat si motocicleta actuala iar azi cand am intrat si am vazut ca nu mai sunt o gramada de subforumuri am ramas interzis.. in fine nu ma bag ca nu stiu despre ce e vb. :bash: oricum sunt si eu pe aici chiar daca initiez o tema mai rar!

BAFTA MARE SI LA MUUUUUUUUUUUUUUULTE CHOPPERE!!!!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.

×
×
  • Creează O Nouă...