Mergi la conţinut

Schimbare de motor


doctoroo

Recommended Posts

Salut!!!

Daca ma poate ajuta cineva va rog mult? Eu am o HONDA NS-1 de 75cc. Mi s-a infundat conducta care aduce ulei in motor ceea ce a dus la distrugerea pistonului si ambielajului.M-am gandit ca daca tot trebuie sa le schimb sa montez unul de capacitate si putere mai mare.Am intrebat un mecanic si mi-a spus ca in actualul cilindru se poate monta un piston de 125cc.E posibil? Dar daca as vrea sa-i pun un motor de 250cc.Ce ar trebui facut si cam cat ar costa?

Va multumesc anticipat!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o creshtere asha de mare .. ar fi foarte periculoasa ... racer are dreptate ..

daca vrei sa pui de 250 .. gandeshte ca ar trebui sa schimbi shi franele ... macar cea din fatza .. shi nu shtiu unde ai putea sa o faci ca sa functzioneze shi optim

daca vrei o oarecare imbunatatzire ... pune 125, dar gandeshte`te ca moto. se va uza mult mai repede

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de 75cc pentru honda ns-1 recomand

daca vrei neaparat mai multi cc, cauta un kit polini, sa-ti dea si pistonul si cilindru, fiindca daca te apuci sa alezezi cilindrul tau de 75cc, ca sa iti intre piston de 125, s-ar putea sa subtiezi prea mult peretii cilindrului si sa iti crape la turatii mai mari, sau eventual, alezand, sa dai de canalele prin care trece apa

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...