Mergi la conţinut

honda cb an 1994-2000


Recommended Posts

cine are asa ceva,poate imi spune si mie care sant partile bune-rele,ce consum... :thumbup::thumbup: multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
cine are asa ceva,poate imi spune si mie care sant partile bune-rele,ce consum... :thumbup::thumbup: multumesc

cele mai reusite modele din lume! daca vrei sa te tina e o alegere buna.cb de 750 e pe locu 2sau3 in lume la cele mai bune motoare facute vreodata.singurul defect era ca nu se strica nimic la ea.100000dekm fara sa umbli in motor garantat.te plictiseai de ea.nu stiu de care ai tu dar legat de consum cel de 500 ia cam 5la100.daca mergi peste 100 ia mai mult catre7.eu am fost cu al meu cu un rez de 18l -350km dar nu am mers cu vit mai mare de 130.cel de 750 ia cam8 la 100.eu am Cb 500 din 94 merge super de un an! succes! daca mai vrei ceva detalii -oricand!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CB 500 1998 Despre asta iti pot vorbi ca am avut pana de curand. F. reusit modelul, desi greut nu se simte nici la viteze mici, f manevrabil, nu se incinge nici in august in Bucuresti, consum in jur de 5% si f comod ca si pozitie pt pilot si pasager.

Sincera sa fiu de apropae un an de zile nu i-am gasit hibe decat ca te plictisesti de el!!!! E CUMINTE CA UN CATELUS. Daca e primul moto te incanta maxim, daca nu, dupa cateva saptamani te uiti catre alte zari.

A si ca minus as zice totusi ca subturat galgaie de zici ca are guturai.

Bafta si daca tot te uiti la asa ceva ia-l pe cel cu frana pe disc pe spate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

CB 500 1998 Despre asta iti pot vorbi ca am avut pana de curand. F. reusit modelul, desi greut nu se simte nici la viteze mici, f manevrabil, nu se incinge nici in august in Bucuresti, consum in jur de 5% si f comod ca si pozitie pt pilot si pasager.

Sincera sa fiu de apropae un an de zile nu i-am gasit hibe decat ca te plictisesti de el!!!! E CUMINTE CA UN CATELUS. Daca e primul moto te incanta maxim, daca nu, dupa cateva saptamani te uiti catre alte zari.

A si ca minus as zice totusi ca subturat galgaie de zici ca are guturai.

Bafta si daca tot te uiti la asa ceva ia-l pe cel cu frana pe disc pe spate.

ok...va multumesc pentru sugestii...nu,nu sant la primul motor..am permis din 1990,si pana acum am schimbat o groaza de comuniste..au fost bune la vremea lor.dar acum le-a cam trecut vremea...ma orientez spre japoneze..sincer,inca nu stiu ce sa aleg...o honda cb 500,un suzuki bandit de 600,o kawa gpz(an 1998)de 500,o yamaha diversion de 600...aici,in spania, astea au cam acelasi pret,cu mici diferente nesemnificative...deci,ce ma sfatuiti?in cel mult 2 saptamani trebuie sa o iau... :thumbup::thumbup:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

cb-ul de 500 este mult prea fiabil pt mintea unui om! nu se strica absolut nimic la el!!! indestructibil, de 14000km merg numai in blana cu el, schimb aproape toate vitezele la rosu, nu papa un gram de ulei, e ciudat rau de tot!!!! pana acuma daca era italiana s-ar fi stricat de 34 de ori.

Acuma partile proaste: cuplu bun la turatii joase, super la turatii medii, inexistent la turatii ridicate, adica exact cand incepe sa-ti placa sa-i dai gaz trebuie sa schimbi, asta daca mai ai ce sa schimbi...

Motor lipsit de personalitate si cu pasager lipsit de vlaga, daca mergi singur e excelent daca mai ai si pasager sau vrei sa te bagi pe circuit atunci ia un bandit, la capitolul frane are o usoara tendinta de fading cand incep sa se incalzeasca, adica la folosiri repetate.

Daca vrei doar ceva sa te duca zilnic din pct a in pct b si sa mai ramana si la stranepoti atunci ia cb!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

sa stii ca CB-ul e un motor bun..si fiabil..la fel ca honda mea..doar ca eu am un CX..sincer sa-ti spun nu am avut treaba cu ea..sunt si eu la inceput..multi mi-au zis ca e prea mare de mine..sincer la inceput m-am km speriat..dar acum am inceput sa ma obisnuiesc..si deja imi place la nebunie..ii cer..imi da! :thumbup: ... este el mai batran..dar nu am avut nici o treaba cu el! :jump: ..parte "proasta" sa o zic..este km greoiii....la 200 de kile..trebuie sa pun un pic de forta in el cand il tin pe loc..si restu..ma balansez..de n-am treaba.. :flex: ...deci..o honda e bine venita..in viata ta!!! :beer:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...