Mergi la conţinut

Aprilia Rs 125 Extrema,Replica,Futura..........


Roon3y

Recommended Posts

Salut! Ce vreau sa stiu si eu este ce mi se potriveste mie am 16 ani , 1,78m si 65kg :D si vreau sa dau de a1 vreau un motor cam in 2500 de euro si nu stiu ce sa aleg pana acum m`am indragostit de aprilia rs 125 dar nu inteleg care e diferenta dintre toate care le gasesc pe net ba k e extrema ba k e replica si nu mai stiu care si mai cate modele dak e cineva dragutz sa imi explice si mie sa inteleg si yo odata si cam ce as putea sa gasesc in 2500 euro.....ms anticipat

ps Pe scuter nu m`am urcat in viata mea ........apoi pe motor nici atat ......nici n`am condus asa ceva..........pe bicicleta vreau sa zic k is profesor :) mers pe o roata chestii astea la ordinea zilei merg pe bicicleta de vreo 7 ani :) si asta in fiecare zii e mai mult dekt un hobby :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Salut! Ce vreau sa stiu si eu este ce mi se potriveste mie am 16 ani , 1,78m si 65kg :D si vreau sa dau de a1 vreau un motor cam in 2500 de euro si nu stiu ce sa aleg pana acum m`am indragostit de aprilia rs 125 dar nu inteleg care e diferenta dintre toate care le gasesc pe net ba k e extrema ba k e replica si nu mai stiu care si mai cate modele dak e cineva dragutz sa imi explice si mie sa inteleg si yo odata si cam ce as putea sa gasesc in 2500 euro.....ms anticipat

ps Pe scuter nu m`am urcat in viata mea ........apoi pe motor nici atat ......nici n`am condus asa ceva..........pe bicicleta vreau sa zic k is profesor :) mers pe o roata chestii astea la ordinea zilei merg pe bicicleta de vreo 7 ani :) si asta in fiecare zii e mai mult dekt un hobby :D

sallz vreau sa iti zic k aprilia rs 125 este problematica deci cand iti iei motoru sa te pregatesti cu piese are o gramada de probleme cu pomp etc....si motoru nu prea se aude bine zici ca e o drujba!!!Eu iti sugerez o gilera dna 125 se aude motor adv rau :yahoo: si nu are probleme dak nu prea ejti fan al vitezei :punk: costa si pana in 2000E sau dak vrei sa iti adaugi un kit :Jumpy:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sallz vreau sa iti zic k aprilia rs 125 este problematica deci cand iti iei motoru sa te pregatesti cu piese are o gramada de probleme cu pomp etc....si motoru nu prea se aude bine zici ca e o drujba!!!Eu iti sugerez o gilera dna 125 se aude motor adv rau :yahoo: si nu are probleme dak nu prea ejti fan al vitezei :punk: costa si pana in 2000E sau dak vrei sa iti adaugi un kit :Jumpy:

Sunt de acord cu tine!Roger_Roon3y iti poti lua Gilera dna 125 e super dar e scuter,eu iti zic sa-ti iei motor(cutie manuala.........)la 2600e gasesti kymco nou.

Aprilia nu-ti lua ca e varza la sound!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

ai dracu ei de struguri..sunt acri rau;)

diferenta dintre extrema si replica (pt ca rs Futura nu exista, exista Af1 Futura) este ca sunt in genearal din perioade diferite. Totodata modelul extrema este complet delimitat ( 23 kw, carburator dell Orto de 34 mm..), in timp ce replica vine si limitata (la 11 kw) si are numai carburi dell`orto de 28 mm.

rs`u de 125 se aude la fel ca orice alt motor in 2t (incluzand aici si dna`ul de 125 in 2 timpi)

referitor la faptu ca se strica asa cum zice cineva mai sus..nu e chiar asa..daca ai grija de ea (consumabile de cea mai buna calitate + forja cu cap) nu ai treaba cu ea.

bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici mie nu imi place cum suna aprilia, :pokey: iti sugerez sa te uiti peste un Cagiva Mito 125 arata super bine, cumface in realitate nu stiu dar uitete pe net.. sau un rieju sau chiar si un hyosung ;) succes si eu sunt in cautare... eu sunt pt Cagiva Mito 125 :) (seamana mult cu ducati :throb: )

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Salut! Ce vreau sa stiu si eu este ce mi se potriveste mie am 16 ani , 1,78m si 65kg :D si vreau sa dau de a1 vreau un motor cam in 2500 de euro si nu stiu ce sa aleg pana acum m`am indragostit de aprilia rs 125 dar nu inteleg care e diferenta dintre toate care le gasesc pe net ba k e extrema ba k e replica si nu mai stiu care si mai cate modele dak e cineva dragutz sa imi explice si mie sa inteleg si yo odata si cam ce as putea sa gasesc in 2500 euro.....ms anticipat

ps Pe scuter nu m`am urcat in viata mea ........apoi pe motor nici atat ......nici n`am condus asa ceva..........pe bicicleta vreau sa zic k is profesor :) mers pe o roata chestii astea la ordinea zilei merg pe bicicleta de vreo 7 ani :) si asta in fiecare zii e mai mult dekt un hobby :D

eu zic ca,intai ar trebui sa iti iei un scuter si dupa sa sari la motor... :scooter: :scooter: :scooter: :scooter: :scooter:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...