Mergi la conţinut

invatare de minte


black_horseman

Recommended Posts

salut

poate ca ati auzit asta de milioane de ori dar nu cred ca strica sa vi-o reamintiti

purtati echipamentul chiar si cand va duceti sa luati paine!

acum stau in fata calculatorului si imi vine sa ma urc pe tavan de durere din cauza celor intamplate azi la 12

eram in drum spre prietena mergand pe soseaua Pantelimon cand un nene cu o dacie s-a gandit el sa treaca de pe banda doi direct in parcare, pe dreapta, fericit ca a gasit si el un loc liber dar uita sa se mai gandeasca si la cei din jur....la unu ca mine care mergea pe prima banda si s-a trezit cu dacia in fata..franez eu disperat acolo....dejaba....motocicleta se inclina si cade iar pe mine ma arunca sub o alta masina parcata tot pe drepta...se face ceatza iar in cateva minute deschid ochii si vad cativa oameni care incercau sa ma scoata de acolo..ma ridic usor si speriat..ma uit in jos la mine....sange pe mana....sange care iesea prin blugi de la picior....imi dau casca jos si observ o mare zgarietura pe ea si zic multumesc lui Dumnezeu ca am avut-o pe cap si nu acasa unde imi era si geaca, caci zgarietura aceea putea insemna mult mai mult pe capul meu...

imi fac curaj si ma uit si gixxerul meu care zacea pe asfalt....il ridic....vad ghidonul cum atarna...vad semnalul cum atarna....vad carena gaurita....ce sa zic...cred ca stiti, cei care ati patit-o, ce era in capul meu atunci....dar totusi eram fericit ca sunt in viata...

vine si salvarea....tam tam la spital....ma duc la udristei....tam tam la politie....il scoate pe nenea vinovat(desi el se opunea vehement ca nu are nici o vina)....imi da o constatare cu care sa-mi repar motorul si plec cu el pe remorca acasa....

acum zace in garaj....asteapta sa fie reparat si calarit de cineva echipat....caci eu zic ca de data asta m-am invatat....fara protectii nu mai plec....mai bine transpirat si acasa decat racorit si in pamant acolo la 6 m adancime unde oricum e racoare...

am zis sa va povestesc si voua ca poate va ganditi de doua ori cand plecati de acasa....vedeti ce cald e afara si va decideti sa plecati fara macar o geaca...

eu am scapat usor....doar cu niste contuzii si o sperietura...dar a fost o zi norocoasa caci putea sa fie mult mai rau

va salut

asfalt uscat si plimbari fara incidente

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...