Mergi la conţinut

A mai plecat un motociclist dintre noi...


Makalu

Recommended Posts

  • Răspunsuri 75
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Imi este foarte greu sa scriu aceste cuvinte ,dar tb. pt ca Alex"XX" a fost si va fi in sufletul meu unul dintre cei mai buni prieteni motociclisti......L-am cunoscut acum 1 an de zile in poligonul scolii de soferi unde imi desfasuram activitatea de instructor moto ,tb. sa va spun ca a fost un elev bun ,chiar foarte buna de la inceput examenul la promovat din prima fara nici o ezitare ,era un motociclist care intradevar avea acel talent si sange care tb sa existe in fiecare motociclist care se urca pe o fiara de motocicleta gen R1.......treptat am inceput sa iesim zilnic impreuna,ne-am bucurat impreuna de anumite momente ,ne-am intristat impreuna ,am exersat impreuna mersul pe o roata ,am pierdut multe nopti impreuna pt. ca sa ne perfectam ,sa o timem cat mai mult ,cat mai sus..........si vine unu ,ii este lene sa intoarca capul sa se asigure .... si XX-ul meu sa dus.Numai am cuvinte prea multe sa va spun decat ca mesajul familie a fost in felul urmator "Razvan zile tu la toti motociclisti ca sambata inainte de inmormantare sa se auda sa se stie ca ia fost luata viata pe nedeprept copilului ,singurul copil al familiei Marinciu " asa ca rugamintea mea este sa veniti la Arc Sambata 12.06.2004 ora 12.00 FIX sa facem un tur sa ne auda lumea sa ne auda Alex si Ro ro acolo unde sunt ei ,unde sunt convis ca Alex deja la invatat pe Ro ro sa mearga pe o roata si in curand ii va da si treapta a 3-a! DUMEZEU SA-I ODIHNEASCA IN PACE!Haideti sa-l conducem impreuna pe ultimul drum,a fost un om deosebit ,sensibil,prietenos care nu merita asa ceva..

post-35-1086961392_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi este foarte greu sa scriu aceste cuvinte ,dar tb. pt ca Alex"XX" a fost si va fi in sufletul meu unul dintre cei mai buni prieteni motociclisti......L-am cunoscut acum 1 an de zile in poligonul scolii de soferi unde imi desfasuram activitatea de instructor moto ,tb. sa va spun ca a fost un elev bun ,chiar foarte buna de la inceput examenul la promovat din prima fara nici o ezitare ,era un motociclist care intradevar avea acel talent si sange care tb sa existe in fiecare motociclist care se urca pe o fiara de motocicleta gen R1.......treptat am inceput sa iesim zilnic impreuna,ne-am bucurat impreuna de anumite momente ,ne-am intristat impreuna ,am exersat impreuna mersul pe o roata ,am pierdut multe nopti impreuna pt. ca sa ne perfectam ,sa o timem cat mai mult ,cat mai sus..........si vine unu ,ii este lene sa intoarca capul sa se asigure .... si XX-ul meu sa dus.Numai am cuvinte prea multe sa va spun decat ca mesajul familie a fost in felul urmator "Razvan zile tu la toti motociclisti ca sambata inainte de inmormantare sa se auda sa se stie ca ia fost luata viata pe nedeprept copilului ,singurul copil al familiei Marinciu " asa ca rugamintea mea este sa veniti la Arc Sambata 12.06.2004 ora 12.00 FIX sa facem un tur sa ne auda lumea sa ne auda Alex si Ro ro acolo unde sunt ei ,unde sunt convis ca Alex deja la invatat pe Ro ro sa mearga pe o roata si in curand ii va da si treapta a 3-a! DUMEZEU SA-I ODIHNEASCA IN PACE!Haideti sa-l conducem impreuna pe ultimul drum,a fost un om deosebit ,sensibil,prietenos care nu merita asa ceva..

...mi'au dat lacrimile ...sincer ...imi pare rau :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l ierte !

Tin sa va spun ca acele tricouri cu Alex pe care le-am inscriptionat au fost facute cu cel mai mare respect pentru cel ce avea aceeasi pasiune cu noi - motociclismul[Razvan cred ca stie despre ce vorbesc].

Iar eu din cate am inteles de la Razvan cand a venit pe la noi, ati vrea sa faceti o campanie la care as dori sa ma alatur si eu....iar in privinta fluturasilor, da un reply si vedem poate ma inteleg si eu cu sefii mei....

Inca odada Dumnezeu sa-l ierte pe Alex !

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Citesc si eu acum, dupa ceva timp, topicul asta... Citesc si ma ingrozesc... Nu cunosc pe nimeni din voi in acest moment. Mai mult ca sigur ca nici nu va voi cunoaste. Imi pare extrem de rau pentru toate evenimentele nefericite pe care le-ati traversat si va doresc din toata inima sa nu mai aveti motive sa postati la "Accidente".

Pasiunea pentru motociclete este stapana voastra si, ca toate stapanele capricioase, cere - din cand in cand - o dovada de supunere... Razvratiti-va! Nu mai platiti tributul...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dumnezeu sa-i odihneasca in pace si pe el si pe un alt baiat deosebit care s-a dus tot din cauza neglijentei unui sofer inconstient.E vorba de Doctorul,pt prieteni, sau Dragos Mihaila de 21 de ani, din Pitesti.Avea dreptate cine spunea mai devreme ca lui Doamne Doamne ii plac numai baietii buni.Aveti grija baieti!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.

×
×
  • Creează O Nouă...