Mergi la conţinut
  • 0

Cu motorul prin zapada


salahhe

Întrebare

Tot aud pe unul si pe altul ca isi baga motorul in garaj la caldurica, ca uita vine iarna.

Nu se poate conduce motorul iarna? Si de ce? Ca eu ma si visam cu motorul prin zapezi, i-am cumparat si clopotei sa zic ca e saniutza. Daca exista lanturi pt conserve de ce n-ar fi si pentru motor?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

10 răspunsuri la această întrebare

Recommended Posts

  • 0

pa espn la tv... am vazut ca unu facea slalom pa partia de ski cu un cross shi avea shi lantzuri pa rotzi ... acu nush. daca le`a facut el sau daca le`o fi cumparat de la magazin ...

eventual incearca la magazinu de lantzuri de rotzi pt. moto. - cre`ca au adus modele noi ;)

a, shi inca ceva " ride safe " =))

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

nu prea cred ca e usor sa conduci iarna o motocicleta pentru ca este foarte grea si eventual doar pe zapada sa mergi cu ea ca pe gheata te duci direct pe jos si mai cade si ea peste tine. Am incercat eu cu bicicleta care are 10 kile si e greu dar cu 200 de kile o fii bine sa te trezesti cu ea peste tine ? :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0
nu prea cred ca e usor sa conduci iarna o motocicleta pentru ca este foarte grea si eventual doar pe zapada sa mergi cu ea ca pe gheata te duci direct pe jos si mai cade si ea peste tine. Am incercat eu cu bicicleta care are 10 kile si e greu dar cu 200 de kile o fii bine sa te trezesti cu ea peste tine ? :D

<{POST_SNAPBACK}>

Mah nu este greu cu Bicicleta pe zapada :P daca aluneca tre sa o mentii tu asa din scurt sa nu cada si singura problema e ca se fac leoarca marginile cercului si nu mai ai frane asa ca laso la intersectii sa se opreasca singura dinnainte sa n-ai surprize dar despre motociclete nu stiu cum vine ca exact bicicleta are 10kg deci poti sa o controlezi usor dar o motocicleta sa te strofoci acolo sa o tot redrezezi banuiesc ca e greu de tot :shok:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0
Tot aud pe unul si pe altul ca isi baga motorul in garaj la caldurica, ca uita vine iarna.

Nu se poate conduce motorul iarna? Si de ce? Ca eu ma si visam cu motorul prin zapezi, i-am cumparat si clopotei sa zic ca e saniutza. Daca exista lanturi pt conserve de ce n-ar fi si pentru motor?

ia-ti sanie vara sh moto iarna =))

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la întrebare...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...