Mergi la conţinut
  • 0

Scoala Motolouis


motolouis

Întrebare

Stimati iubitori ai motociclismului,

Scoala MOTOLOUIS va ajuta sa faceti primii "pasi" pe motocicleta atat in poligon cat si in trafic.

Pregatirea practica pentru obtinerea permisului se poate face in Poligonul Ilioara, Militari, Colentina sau Drumul Taberei.

Pregatirea in trafic se poate face atat in timpul scolii cat si dupa obtinerea permisului.

*Pretul scolii este de 400 RON -fara iesiri in trafic (20 de sedinte)

800 ROn - cu iesiri in trafic (20 de sedinte in poligon si 8 sedinte in trafic)

Plata se poate face in doua rate.

* Program prelungit de antrenamente: 08-22

* Pregatirea se face pe 6 tipuri de motocicleta

* Echipament pentru orele de instruire

* La inscriere veti primi GRATUIT manualul de legislatie rutiera si chestionare pentru examen.

* Testari periodice, simulare examen moto

* Activitati suplimentare pentru dezvoltarea reflexelor

Pentru mai multe informatii si INSCRIERI ne puteti contacta la :

- Tel. 0723.981.197

- direct in Poligonul Ilioara

- pe site-ul scolii

Cu stima,

Echipa MOTOLOUIS

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 100
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters For This Question

Recommended Posts

  • 0
Ce acte sunt necesare pt. inscriere? Cat dureaza pregatirea si cind este examenul programat, fata de ultima ora de pregatire? 400(800) RON pentru orice categorie?

Astept raspuns,

Marius.

Buna ziua,

Va multumim pentru intrebari si ne cerem scuze pentru intarzierea raspunsului.

Pentru inscriere sunt necesare urmatoarele acte: copie xerox a BI/CI, copie xerox a Permisului de conducere (daca aveti) si test psihologic.

Pregatirea dureaza 20 de sedinte (10 ore). Programul scolii noastre este de luni pana vineri intre orele 8-22 iar sambata si duminica intre orele 9-17. Programarea la examen o faceti personal si dureaza aproximativ o saptamana de la depunerea dosarului pana la sustinerea examenului.

Pretul este de 400 RON pentru categoria A sau subcategoria A1. Modulele de iesiri in trafic in timpul scolii sau dupa obtinerea permisului sunt optionale si costa 400 RON/modul.

Va stam la dispozitie la tel. 0723.981.197 sau la email contact@scoalamotolouis.ro.

Cu respect,

Echipa MOTOLOUIS

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

Buna seara,

Va multumim pentru pozele postate si pentru sprijinul acordat.

Pentru cei interesati pe ce motociclete se face pregatirea practica, in randurile de mai jos vom face o scurta prezentare a fiecarei motociclete:

- Aprilia RS - capacitate 49 CC - cu aceasta motocicleta se fac si iesirile in trafic in timpul scolii (pozele 3 si 4 )

- Yamaha YBR - capacitate 125 CC - usor de manevrat, motocicleta este si pentru subcategoria A1 (pozele 10 si 11)

- Honda CBR - capacitate 125 CC - manevrabila, pozitie sport, se fac si iesiri in trafic dupa obtinerea permisului (pozele 7, 8 si 9)

- Suzuki Volty - capacitate 250 CC - motocicleta de examen pentru categoria A, usor de manevrat si pentru persoanele mici de inaltime. (pozele 5 si 6)

- Suzuki Bandit - capacitate 400 CC - motocicleta este utilizata si in cadrul programelor speciale. (pozele 12, 13, 14 si 15)

- Suzuki GS - capacitate 500 CC- pe aceasta motocicleta se poate sustine examenul si se fac iesirile in trafic dupa obtinerea permisului (pozele 1 si 2).

Cursantii au posibilitatea, in timpul scolii, sa mearga pe majoritatea motocicletele prezentate mai sus.

Pregatirea se face in urmatoarele zone:

Dristor / Titan - Poligon Ilioara

Militari - Liceul Auto

Drumul Taberei - Stadionul Ghencea

Colentina - Poligon Colentina

Pentru mai multe informatii ne puteti contacta telefonic la nr 0723.981.197 sau puteti vizita site-ul Scolii MOTOLOUIS

Va asteptam la scoala!!!

Cu stima,

Echipa MOTOLOUIS

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

Incep prin a spune ca n-am primit nici un folos pentru urmatoarele cuvinte, :P insa vazand ca e un forum dedicat scolii moto louis, imi permit sa le adresez felicitari.Ca proaspat "absolvent" al scolii lor, ma declar peste masura de multumit de servicii (intructori d nota 10, motociclete k-lumea, si sa nu uitam ... cel mai mic pret de pe piata).Daca mi se ofera cat de putina credibilitate, i-as sfatui si pe ceilalti forumisti care inca nu poseda "A"-ul cel putin sa dea o tura pe la poligon sa-i urmareasca pe ceilalti "invatacei".Multumiri lui Marius si in special lui Robert ;) .

P.S. Eu aş fi ăla din pozele 5,6 cu Volty-ul. S-a gândit noni să mă facă vedetă :P ... ideea era însă să se vadă echipamentul de protecţie pe care fiecare cursant e obligat să-l îmbrace la fiecare şedinţă. ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0
Incep prin a spune ca n-am primit nici un folos pentru urmatoarele cuvinte, :P insa vazand ca e un forum dedicat scolii moto louis, imi permit sa le adresez felicitari.Ca proaspat "absolvent" al scolii lor, ma declar peste masura de multumit de servicii (intructori d nota 10, motociclete k-lumea, si sa nu uitam ... cel mai mic pret de pe piata).Daca mi se ofera cat de putina credibilitate, i-as sfatui si pe ceilalti forumisti care inca nu poseda "A"-ul cel putin sa dea o tura pe la poligon sa-i urmareasca pe ceilalti "invatacei".Multumiri lui Marius si in special lui Robert ;) .

P.S. Eu aş fi ăla din pozele 5,6 cu Volty-ul. S-a gândit noni să mă facă vedetă :P ... ideea era însă să se vadă echipamentul de protecţie pe care fiecare cursant e obligat să-l îmbrace la fiecare şedinţă. ;)

Salut,

Iti multumim pentru aprecieri si iti dorim muti kilometrii fara incidente!!!

Te asteptam in poligon sa iti vedem motorul.

Cu stima,

Echipa MOTOLOUIS

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

Buna seara,

Pentru cei care doresc sa urmeze cursurile pentru categoria A si considera ca este prea tarziu anul acesta, va informam ca Scoala MOTOLOUIS isi desfasoara activitatea pe toata perioada de iarna.

Scoala se face pe urmatoarele motociclete:

1. Aprilia RS

2. Yamaha YBR 125 cc

3. Honda XR 125 cc

4. Honda CBR 125 cc

5. Suzuki Volty 250 cc

6. Suzuki Bandit 400 cc

7. Suzuki Gs 500 cc

Pentru informatii sau inscrieri ne puteti contacta telefonic la nr. 0723.981.197 sau pe email: contact@scoalamotolouis.ro

Cu stima,

Echipa MOTOLOUIS

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

Buna seara,

Pe perioada de iarna programul pentru pregatirea practica este urmatorul: luni, miercuri si vineri 8-19, sambata 9-14.

Pentru inscrieri ne gasiti in Poligonul Ilioara intre orele mentionate mai sus.

Cu stima,

Echipa MOTOLOUIS

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0
DACA TERMIN SCOALA PTR CAT A IN TIMPUL IERNII EXAMENUL SE POATE SUSTINE DUPA TERMINAREA SCOLII, SAU IN PRIMAVARA .MULTUMESC

Buna seara,

Va multumim pentru intrebare.

Daca terminati cursurile in perioada iernii puteti susine doar proba teoretica (sala), urmand ca proba practica sa o sustineti la inceputul primaverii. Aceste informatii sunt valabile doar daca sustineti examenul in Municipiul Bucuresti, daca aveti domiciliul in alt judet, examenul practic se poate da si pe perioada de iarna.

Pentru mai multe informatii ne puteti contacta telefonic la nr. 0723.981.197

Va dorim "Sarbatori fericite si asfalt uscat!

Cu stima,

Echipa MOTOLOUIS

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

Stimati motociclisti,

Pana pe 29 februarie, toate persoanele care au urmat sau urmeaza cursurile scolii MOTOLOUIS au discount de 15% pentru produsele din magazinul MOTOLOUIS. Cei interesati sunt asteptati de luni pana vineri intre orele 8.30-18.30 sau sambata-duminica intre orele 8-15 in Targul Vitan, stand SB 11.

Cu stima,

Echipa MOTOLOUIS

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0
am si eu o intrebare, la scoala ne invata doar sa ne plimbam in poligon ca o scoala normala sau sa mergem pe motocicleta in trafic, cum sa franam, cum sa luam o curba?

Buna seara,

Va multumim pentru intrebare.

In cadrul cursului se fac 20 de sedinte de pregatire in poligon si 2 sedinte de pregatire in trafic (in care se va invata si mersul in grup).

Pretul scolii este de 500 lei. In pretul cursului, pe langa cele 22 de sedinte, sunt incluse chestionare, manualul de legislatie si o cagula. Pregatirea se face pe 6 tipuri de motocicleta: Yamaha YBR 125cc, Honda XR 125cc, Suzuki Volty 250cc, Suzuki Bandit 400cc, Suzuki GS 500cc, Honda SLR 650cc.

Pentru cei care doresc sa se pregateasca in trafic pana la obtinerea permisului, organizam cursuri speciale.

Pentru mai multe informatii sau inscriere ne puteti contacta la tel. nr. 0723.981.197.

Cu stima,

Echipa MOTOLOUIS

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

Buna ziua! Spuneti-mi va rog daca pentru examen imi pot alege motocicleta pe care sa dau . Unul dintre instructori mi-a spus ca sa vorbesc cu el dinainte si pot sa dau pe orice <=125cmc ,iar un altul tot la de scoala dvs mi-a spus ca voi da exmenul pe un chopper ,nu mai stiu exact ce marca era ,in orice caz de culoare maro. Astept un raspuns din partea dvs.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0
Buna ziua! Spuneti-mi va rog daca pentru examen imi pot alege motocicleta pe care sa dau . Unul dintre instructori mi-a spus ca sa vorbesc cu el dinainte si pot sa dau pe orice <=125cmc ,iar un altul tot la de scoala dvs mi-a spus ca voi da exmenul pe un chopper ,nu mai stiu exact ce marca era ,in orice caz de culoare maro. Astept un raspuns din partea dvs.

Buna seara,

Pentru categoria A examenul se sustine pe o motoicleta de 250 cc, o Suzuki Volty. Pentru subcategoria A1 examenul se sustine pe o motocicleta de 125, Yamaha YBR. Aceste motociclete au fost alese deoarece sunt cele mai manevrabile pentru ceea ce se cere la examen.

Cu stima,

Echipa MOTOLOUIS

Vreau sa multumesc scolii Motolouis, astazi am promovat examenul.

In special lui Robert si nu in ultimul rand lui Marius.

Motoare bune, echipament de protectie, instructori buni.

Multumesc :beer:

Sa iti aduca numai bucurii!!!

Iti multumim frumos pentru aprecieri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0
excelenta ideea ... sper sa apara mai multe scoli asa ca asta . eu nu am avut atata noroc ...am facut scoala clasica sa spun asa .Mi-ar fi prins bine si mie .

Felicitari si va doresc sa va mearga afacerea

Buna seara,

Va multumim frumos pentru urari.

Cei interesati sa urmeze cursurile scolii noastre ne pot contacta telefonic la nr. 0723.981.197.

Cu stima,

Echipa MOTOLOUIS

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la întrebare...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.

×
×
  • Creează O Nouă...