Mergi la conţinut

care brand e mai bun in domeniul castilor de protectie?


Recommended Posts

ok,hai sa-ti povestesc ca si eu am avut un accident la 100+ vezi cum arata masina...

Ti-am mai zis conteaza dinamica: Una e sa te faci afis de obstacol, alta e sa te faci minge de ping pong pana e opresti definitiv. In cazul afisului rezultatele sunt destul de grave, dar in cazul ping-pong-ului e foarte important ca protectiile (deci nu numai casca) sa iti vina foarte bine si foarte bine fixate. Cat despre rezistenta la impact eu nu am gasit (daca o fi ) un studiu sau ceva similar ca sa iti poti da seama care e mai eficienta gen Se loveste casca energia X iar energia transmisa in interior este Y.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...
am inteles ca atunci cand vine vba de protectie nu tre-sa te zgarcesti. Vreau sa-mi cumpar o casca si nu stiu ce sa aleg intre HJC

AC-12 Carbon si Shark RSR 2 Furtif.

Recomand Castile SCORPION EXO modelele EXO 400 SI EXO 700.

Personal am Shoei XR 1000 dar dai banii pe vopsea si pe brand (nu vreau sa se inteleaga ca nu este buna) dar la fel de buna este Scorpion EXO 700 si in loc de 1600 lei dai numai 800 lei.

post-9786-1222628613_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...