Mergi la conţinut
Autentifica-te  
alex_orex

nou pe o noua motoreta :)

Recommended Posts

:blahblah1: salut tuturor! abia aştept să-mi vină comanda, un aprilia RS 125 2007 culoarea Spain's No 1. care cred eo că e cea mai faină..... astept pareri şi de la voi...... am luat varianta full power chiar dacă abia am facut 17 ani, am A1 de 1 an si am mers doar pe gilera DNA 125 (fara schimbator). am înteles că are 34 - 36 cai putere ( ce mi-au zis de la reprezentanţă) poate chiar 38 oricum şi ei sunt cam fraieri ;)) :thumbdown: .... sa trecem peste asta ..... ziceau de o viteza ( cu toate k nu am de gand sa mor ;)) ) de 180 km/h constructiva, citez: " deci mergi lejer 160 - 170" ..... stiu eo, dacă mă poate ajuta cineva cu adevărat, ce ulei se pune, ce benzină (vorbesc de absolut ce e mai bun), în ce turaţie trebuie lăsata? un 9 mii max după ce se face rodajul ???? ca zice-ţi??? din 12 mii pe care le are motoru ( nu are nimic pe rosu , dak conteaza :mega_shok: ) mă sfătuiţi la un eşapament schimbat ? doar finală .... oricum putere sau viteză în plus, dacă e să fie adevarat ce am scris mai sus, nu am nevoiei, ofera un zgomot macar 50 % deosebit ..... mă mai gândesc la asta .... :kewlpics: ceva tricks .... ?? ma ajuta cineva .... în oras la trecerea de pietoni .... o ridicare pe o roată .... ceva .... nu stoppie .... cre k nu merita sa strici motoru pe asa ceva ....

ORICUM EO AŞTEPT LA ABSOLUT FIECARE LUCRU PE CARE L-AM PUNCTAT MAI SUS, CÂTE O PĂRERE, DE PREFERAT UN SFAT, (DE LA AIA CARE MAI ŞTIU SPER :thumbup: ) DACĂ VREŢI SA ÎMI SPUNEŢI PE ID DE MESS alecs_orecs ca nu stiu cand mai ajung pe forum ..... astept mult ..... si ..... pietriş uscat .... ce asfalt in Romania noastra ma =)):scooter:

post-11767-1184793219_thumb.jpg

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

cat te-a costat? is curios ca si eu vreau sa imi iau si nah... sfaturi nush ce sa iti zic.. nam incercat-o :) sa ai parte de ea.. PS: parinti ti-au dat bani? cum ia-ai convins :P:scooter::thumbup:

Link la postare
ceva tricks .... ?? ma ajuta cineva .... în oras la trecerea de pietoni .... o ridicare pe o roată .... ceva .... nu stoppie .... cre k nu merita sa strici motoru pe asa ceva ....

La seriozitatea de care dai dovada crezi ca vei primi vreun raspuns serios?

Link la postare

am eu vreo 3 litri de motul710 (100%sintetic, pt 2t). am ramas cu el neconsumat ca eu mi-am vandut mobra.

vezi link in semnatura daca te intereseaza. majoritatea spun ca e cel mai bun pt rs.

Link la postare
am eu vreo 3 litri de motul710 (100%sintetic, pt 2t). am ramas cu el neconsumat ca eu mi-am vandut mobra.

vezi link in semnatura daca te intereseaza. majoritatea spun ca e cel mai bun pt rs.

nu majoritatea,toata lumea :D

Link la postare

dragalasa motoreta

bhuahahuauau

nu hai sa zic e draguta am conduso cam prea comoda pentru mine dar sa ai parte si bun venit in lumea noastra

Link la postare

Welcome...o sa ne vedem prin oras...

Cat despre rodaj, las-o mai moale ..cel putin la inceput... apoi vezi tu cat prinde sau daca TE prinde...

Hai bafta si asfalt uscat.

Link la postare

Esti praf!Te-au innebunit caii si trick-urile?La capitolul echipament cum stai?Tricou si casca probiker?Dc o legi de avion prinde 180km/h,in rest nu ai nevoie de sfaturi,ai nevoie de minte!

Link la postare

:kewlpics:

Esti praf!Te-au innebunit caii si trick-urile?La capitolul echipament cum stai?Tricou si casca probiker?Dc o legi de avion prinde 180km/h,in rest nu ai nevoie de sfaturi,ai nevoie de minte!

mmm

la cine te referi?

Link la postare
nu ai nevoie de sfaturi,ai nevoie de minte!

Asta cam asa este.

Nu este motocicleta de INCEPATOR MINOR.

Ai FOARTE mari sansele sa ajungi la ....... statistici cu asa atitudine.

Risti sa fi modociclist de scuta durata calare pe asa ceva.

Pacat de tineretea ta si de parinti care nu te-au invatat mai bine.

Link la postare

binenteles toti aveti dreptate chestiile astea se fac in zone private si se poarta casca si macar o geaca cu protectii

Link la postare

asa .... am mai trecut si eu pe aici .... motor miam luat ... chiar 2 ..... combinezon aveam dinainte .... echipament full ..... numa sfaturi nu miatrzi dat si sunt ft suparat pe voi ..... asta este ...... eu am ziso ca o gluma voi trebuia sa intelegeti mesajul pe care lam transmis ..... nu conteaza .... multa sanatate .... la gaini =))))))

Link la postare

mai.... am si eu un Rs 125 din 2007... ce sa zic... merge super bine, super fortza.... in schimb mare grija cu ea la denivelari....... furca e ffff sensibila......(la o mica denivelare dak ai viteza ghidonul incepe sa se miste stanga-dreapta si ca urmare da cu tine)... de consum........ce sa zic.... in primii KM mi-a consumat 10% :sweat: .... dar asta se intampla pana se mai lasa motorul...... pe urma ramane la vreo 6-7%....... Pt intretinere ....... eu bag ulei de la Putoline....... 49 lei litrul. Si benzina bag de la OMV Carera 98.... Salutare, asfalt uscat si o iarna cat mai tarzie...

Link la postare

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

Autentifica-te  

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.