Mergi la conţinut
Autentifica-te  
THOR

legislatie Asta am, ajunge pt inmatriculare?

Recommended Posts

Salut,

Daca am doar certificatul de inregistrare(atasat) si contractul de vanzare cumparare, ajung pentru a inmatricula un scuter(moped) la primarie, in Bucuresti?

post-1821-1185653467_thumb.jpg

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

Regulamentul de aplicare a OUG 195/2002

Regulament de aplicare a Ordonantei de urgenta a Guvernului nr. 195/2002 privind circulatia pe drumurile publice

Art. 23. - (1) Vehiculele fabricate in tara sau, dupa caz, importate, care, prin constructie, pot circula cu o viteza mai mare de 6 km/h, trebuie sa fie omologate pentru a circula pe drumurile publice.

La orice vehicul cf. art.23 se face omologare RAR, se elibereaza Carte de Identitate.

Depinde acum de cei de la primarie, daca vor cere CI...

Link la postare

De obicei la primarie dai de cate un functionar prost (sub nivelul permis de lege, dar asa e la noi in Romania daca nu esti prost de bubui nu poti lucra in institutiile publice) care ti-o cere si pe mata si pe tactu !!! Asa ca mai bine mai faci un efort te duci cu scooteru' la RAR iti iei tot ce trebuie de acolo si dupa aceea poti sta linistit !!!

Bafta si numai bine !!!

Link la postare

cica care depaseste 6km/h...pai si bicicleta merge cu 40km/h...inseamna ca trebuie sa ma duc la rar...sa ii ia dracu asa ar trebui sa le facem sa ne cumparam cate 151681068026 de biciclete si sa ne ducem peste ei...sa ii disperam....

Si eu o sa imi cumpar un scuter...si nu stiu ce sa fac...

Link la postare

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

Autentifica-te  

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.