Mergi la conţinut
  • 0

un sfat se poate?


electric.mind

Întrebare

am si eu nevoie de un sfat:

sunt incepator si am gasit sa cumpar ca motor pt inceput un suzuki GS500E din 1996 47CP. am inteles ca e bun pt incepatori,numai ca vanzatorul mi-a spus ca are o mica hiba(acum nu stiu dak e mica sau e MARE), ca are un capac sus la motor care e fisurat ca pierde putin ulei pe-acolo(cica foarte putin) si tot de acolo se aude un sasait ciudat.

Acum intrebarea mea e: cat de grava e chestia asta??? in cazul in care se repara asta merita cei 2000 de euro pe care ii cere pe ea?

si as mai vrea un sfat daca se poate...ce merita mai mult...acest suzuki gs500e sau ar fi mai bine sa imi iau un kawasaki zzr500 sau un zzr sau un zzr400? Diferenta de CP am vazut ca nu e foarte mare, sunt toate intre 48 si 70 de CP.

Astept un raspuns de la voi.

Va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

5 răspunsuri la această întrebare

Recommended Posts

  • 0
e mare diferenta pt un incepator

sincer nu as da banii aia ( 2000 ) pe un GS 500 care mai pierde si ulei

stiu ca o Honda CB 500 costa mai mult ca un GS dar isi merita banii - personal eu pe varianta asta as opta

ok deci nu merita 2000 de euro gs500e...dar un kawasaki zzr500 sau 400 sau un zzr ar merita 2000-2500 euro de prin 96-98.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

zzr este greoaie dar in acelasi timp comoda si buna pt inceput.dc te intereseaza am una pe care o tin de ceva vreme si as da-o aproape degeaba.dc esti interesat lasa pm.ca informatie este pana in 1000euro si este cazuta usor pe o parte.acte ok

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la întrebare...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...