Mergi la conţinut
  • 0

e posibil sa conduci un motor mare din prima?


M1dnight Speeder

Întrebare

Recommended Posts

  • 0
1. acea poza din avatar am puso numa asa, imi place si atit.

2. eu motoru il vreau sa ma deplasez cu el pe 2 roti.

3. nici parinti mei nu prea sunt de acord cu motorul, dar eu renunt la masina pentru acest vis.

1. Un vis.

2. Hmmmm, e mai mult de atata. E o pasiune care daca nu o incepi cu capul pe umeri poate sa iti dauneze.

3. Convinge-ti parinti ca esti responsabil si sti ce faci si vei avea mari sanse de supravietuire. Asculta la ce spun ei si fa-i sa asculte ce spui tu si poti ajunge la o balanta buna. In tine vb pasiunea si in ei vb grija. Gaseste mijlocul.

...poate ai sanse sa nu te versi nici de pe 1000..

Poate.

Poate nu ma multumeste in viata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0
rupeam un minsku la 2 sapt prin prunduri de garla si dealuri ;) eu le rupeam eu le faceam :D

nu prea mie frica de partea mecanica. nu sunt mecanic, dar stiu cit de cit. Dar tot nu miat raspuns la intrebare: Ce ar fii mai bun dintre ZX-6r, CBR F3 si F4??? :thumbup:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

Din pacate nu am raspunsul la intrebarea ta Dox ptr ca nu am mers cu motoretele alea sa am o parere si asa poate nu as da nici un raspuns ptr ca eu cred ca tu trebuie sa stii ce motocileta ti se potriveste cel mai bine ...

ARN-nu mai incerca sa intrii in vb cu mine...te rog..gata mi-am demonstrat ce aveam de demonstrat

Pe mine POATE..ma multumeste..dar eu sunt doar un om normal..nu un perfectionist !

Cu respect..

PS- eu stau aici pe pro bike ptr ca, consider ca am ce invata dar nu am cum sa dau sfaturi ptr ca si eu in ceea ce priveste motociclismul ..sunt un incepator :D Toate cele bune

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

Eu iti recomand suzuki drz400 sm mie unu imi place de mor si e si frumushel foc :DPe asta am avut sansa sa ma plimb pana sa o iau pe asta si imi placea de mor dar aici toti prieteni care ii am au speed si nu aveam cu cine sa ma duc sa.."bat campii" :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

mai copi iio nu inteleg cine este acest andreinr...esti vreun campion vreun instructor de motor,vreun ..nus ceva acoloin lumea motociclismului...vada ca ai curaj sa faci comentarii lungi si proaste..dar fa ti totusi curaj sa ne spui si noua negrilor de pe plantatie cine esti cu ce te ocupi de cit timp esti pasionat de motoare,ceva poate te respectam.....asa poate ascultam de "sfaturile "tale=)).cu respect ptr ce care stiu cu ce se maninca motociclismu...marian buc

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

1. Parerea mea personala este ca poti sa sari direct la ce vrei tu,pentru ca e kku tau in joc nu al nostru! :thumbup:

2. In RO nu avem sosele pentru sportive,avem 90% tractoristi in loc de soferi,iar amenzile sint grase!!!

3. Inainte sa te hotarasti eu zic sa calaresti tot ce prinzi si sa vezi ce te prinde! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0
ce spui u are un sens dar nu cred ca ai citit tot......am zis ca prima oara am vrut sa mi iau motor din impresii dar supa ce am citi aci ce poate face un motor cu adevarat si ce inseamna fenomenul vreau ceva pe care sa invat sa merg k si nu epatez..pur si simplu eu cu motoru.....ms lui andrei ptr sfat..in sf unul bun si fara replici acide..deci se poate..:P

ma gindesc sa mi iau si io un motor cu care sa impresionez.

Crede-ma ca citesc cu atentie tot ce se scrie si tu ai scris ca te gandesti nu ca te-ai gandit ......... In fine asta nu mai conteaza.

In fond si la urma urmei luati-va fratilor R1 ca e cel mai beton dintre toate, ce va mai incurcati cu F3, F4, ZX-6 si asa mai departe, R1 e de baza si daca mergi pe asa ceva esti zeu. Noapte buna eu ma culc ca voi oricum nu aveti minte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

acum fac scoala de soferi. inca numa despre exterior pot vorbi. mie imi place mai mult ZX-6R(parere personala) poate tie iti place hayabusa, poate nu. suntem diferiti. stiu ca un R1 este cu mult peste ZX-6R, dar asta e. in legatura cu GHIDONATUL motoarelor inca nam avut ocazia, numa cu un yamaha dt 125 si un YBR 125 (SCOALA) mam dat pina acum, dar mi sau parut f slabe. acuma visez la un ZX-6r sau un Supermoto.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0
1. mai copi iio nu inteleg cine este acest andreinr...

2. esti vreun campion vreun instructor de motor, vreun ..nus ceva acoloin lumea motociclismului...

3. vada ca ai curaj sa faci comentarii lungi si proaste..

4. dar fa ti totusi curaj sa ne spui si noua negrilor de pe plantatie cine esti cu ce te ocupi

5. de cit timp esti pasionat de motoare,

6. cu respect ptr ce care stiu cu ce se maninca motociclismu...marian buc

1. Bine mai Mashinutza, asa este cand esti nou pe forum si nu citesti mai mult inainte sa scri. Pai da si tu un search pe ce am scris eu si poate te lamuresti un pic. Su pt tine vrei sa ma repet chiar daca esti off topic si eu voi fi la fel.

2. Nicidecum. Poate nu am avut suficienta pasiune sau finante ca sa ma bag la curse dar ...... 300000 km pe doua roti s-au cam acumulat in 20 de ani.

3. Curaj am avut intotdeauna mai mult decat chibzuinta dar se pare ca am scapat intotdeauna cand mi-am depasit limitele.

4. Pai in primul rand nu stiam ca esti negru dar nici nu indraznesc sa cred ca esti mincinos. Si ce drkul plantati sunt pe la tine pe acolo de muncesti tu ca eu ...... habar nu am. Pai eu ma ocup cu aprobatul sau dezaprobatul obiectelor menite zborului sau spatiului interplanetar. Tu ce culegi pe plantatie?

5. Pai as putea zice ca doar de ..... 30 de ani.

6. Pai mai Mariane eu personal niciodata nu am muscat din motociclete. Tu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0
gusturile nu se discuta :P de exemplu ZX-6R mie imi place mai mult ca si R1. bafta

Eu pun pariu ca tu nici nu stii care e diferenta intre R1 si ZX6 in afara ca una e de 600 si una de 1000. Sa fii sanatos.

PS: si cam la ce SM te-ai gandit tu ca ar fi bun pt inceput asa pt tine ???

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0
Eu pun pariu ca tu nici nu stii care e diferenta intre R1 si ZX6 in afara ca una e de 600 si una de 1000. Sa fii sanatos.

PS: si cam la ce SM te-ai gandit tu ca ar fi bun pt inceput asa pt tine ???

Adevarat. inca nu leam incercat pe nuci una. am citit foarte multe despre motore, dar stiu ca asta nu ajunge. In legatura cu SM inca nu stiu care ar fi mai bun pt mine. de asta sunt pe forum, ca sa aflu acest lucru daca este posibil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

Suzuki DRZ400 sm incearca sa faci undeva un test drive --merge foarte misto si nu e mare de inceput, parerea mea :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

foarte bun si foarte misto am mers si eu un pic pe el ...ca e bun stiu de la proprietar dar de frumos iti zic asta de la mine putere, aici sunt scumpe mie imi place la nebunie lc4 de fapt cam tot ce e dual dar ..deh daca nu ai cu cine sa mergi pe teren sau daca toti prietenii au viteza..e cam nasol sa fii tu cu sm ca nu te tii de ei ...promit in juma de an sa va arat poze cu un dirt bike :D sau un SM :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

Salutare,Craciun Fericit si sa ne ajute Bunul Dumnezeu ca sa avem cat mai putine accidente moto peste tot in lume.Ma aflu si eu printre umilii incepatori(am dat numai sala,traseul urmeaza in februarie)si mi-am achizitionat in urma cu 1 luna un Suzuki gsx600f.Am in spate,numai 3 ani de mers pe scuter(zilnic) si am idee cat de cat ce este in trafic,dar nu pot compara un amarat de scuter cu un motor,mai ales unul de 600cc,care zic ca e maricel ptr mine.Am facut cateva ture printre stradute cu el si pot spune ca merge super in ciuda greutatii lui.Vreau sa stiu daca am facut o alegere buna cu acel motor,eu avand 1,73cm si 102 kg.Va multumesc si sper sa primesc raspunsuri care sa imi foloseasca pe viitor.

IMI RASP SI MIE CINEVA?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0
IMI RASP SI MIE CINEVA?

nu e o alegere proasta ... desi e mare ca capacitate nu e chiar atat de periculoasa (nu e GSX-R ci GSX-F) ... trebuie sa mergi prudent pana o sa ajungi sa o cunosti ... plus ca tu ai un mare avantaj .... ai condus mult in trafic ceea ce crede-ma ca este un mare avantaj ... ideea de baza este sa nu te infigi in ea de la inceput ... ai rabdare si o sa fie totul OK ... numai bine si sa iti aduca noul an mult ravnitul carnet ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la întrebare...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...