Mergi la conţinut

Manual pentru o Honda Dominator 650


Recommended Posts

cam tot ce se poate sti despre el, as fi interesat de o carte tehnica care sa contina un minim de date tehnice cum ar fi:

la cati km se face schimbul de ulei, cat tin placutele de frana, care sunt operatiile de intretinere curenta ce pot fi efectuate ect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam tot ce se poate sti despre el, as fi interesat de o carte tehnica care sa contina un minim de date tehnice cum ar fi:

la cati km se face schimbul de ulei, cat tin placutele de frana, care sunt operatiile de intretinere curenta ce pot fi efectuate ect.

-schimb ulei la 3000 km,filtru la 6000,deci tot la al doilea schimb,asa zice cartea,dar sincer eu am schimbat la fiecare schimb si uleiul si filtrul!

-"cat tin placutele de frana"???asta nu o sa iti scrie nici o carte!se verifica si cand mai ai 1 mm de material cumparati altele noi

-operatii de intretinere?verificare periodica a rulmentilor la roti,ghidon,bascula;verificare suruburi prindere telescoape,ghidon,roti,motor;aplica spray WD40 pe la toate "incheieturile" si pe la semeringuri,cabluri;

-lantul dupa verificare"ochiometrica"se spala,usuca si se unge cu spray pt lant cu O-ring si la nevoie se intinde

benzina si gazzzz!:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Weekendul trecut mi-a aparut ocazia pt un Dominator frumos ingrijit la $1500 si mai lasa poate la pret.

De mult mi-am dorit unul.

Dar .... in ultimul moment mi-am refuzat placerea deoarece ....... sunt in urma cu folosirea si intretinerea motoarelor adunate.

Am nevoie de mai mult garaj si timp sa le mentin si folosesc asa ca deocamdata ma multumesc cu XL250 ca enduro.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Weekendul trecut mi-a aparut ocazia pt un Dominator frumos ingrijit la $1500 si mai lasa poate la pret.De mult mi-am dorit unul.Dar .... in ultimul moment mi-am refuzat placerea deoarece ....... sunt in urma cu folosirea si intretinerea motoarelor adunate.Am nevoie de mai mult garaj si timp sa le mentin si folosesc asa ca deocamdata ma multumesc cu XL250 ca enduro.
Cred ca trebuia sa il iei. Al meu este din 91 este bine ingrijit si merge de rupe, tocmai am reusit sa ii reglez carburatia si ma unge la suflet cum se aude si cum il simt sub mineCred ca trebuia sa il iei, al meu este din 91 si merge de rupe. Tocmai am reusit sa ii reglez carburatia si ma unge la suflet cum se aude si cum il simt cum mineP.S. Pentru cei interesati am facut rost de cartea tehnica pentru Honda Dominator NX 650
Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca trebuia sa il iei. Al meu este din 91 este bine ingrijit si merge de rupe, tocmai am reusit sa ii reglez carburatia si ma unge la suflet cum se aude si cum il simt sub mineCred ca trebuia sa il iei, al meu este din 91 si merge de rupe.

Si acesta era frumos ingrijit si eram cu bani in mana dar m-am suparat pe mine ca ar fi devenit al optulea motor in curtea mea deoarece garajul e prea plin. Va trebui sa fac ceva randuire si sa rezolve anumite proiecte inainte sa mai adaug inca unul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Cred ca trebuia sa il iei. Al meu este din 91 este bine ingrijit si merge de rupe, tocmai am reusit sa ii reglez carburatia si ma unge la suflet cum se aude si cum il simt sub mineCred ca trebuia sa il iei, al meu este din 91 si merge de rupe. Tocmai am reusit sa ii reglez carburatia si ma unge la suflet cum se aude si cum il simt cum mineP.S. Pentru cei interesati am facut rost de cartea tehnica pentru Honda Dominator NX 650

Te rog trimite si mie cartea tehnica de la Dominator

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
Salutare tuturor,

Am nevoie si eu de ajutorul vostru pentru a face rost de un manual sau carte tehnica specific unui Dominator din 1991 de 650.

Multumesc anticipat pentru sprijin

Noroc! daca mai ai nevoie de manual il am si ti-l pot oferi. Daca esti in Bucuresti este si mai bine, pot incerca sa ti-l printez, iar daca nu, s-a inventat mess-ul :blahblah1:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...
Cred ca trebuia sa il iei. Al meu este din 91 este bine ingrijit si merge de rupe, tocmai am reusit sa ii reglez carburatia si ma unge la suflet cum se aude si cum il simt sub mineCred ca trebuia sa il iei, al meu este din 91 si merge de rupe. Tocmai am reusit sa ii reglez carburatia si ma unge la suflet cum se aude si cum il simt cum mineP.S. Pentru cei interesati am facut rost de cartea tehnica pentru Honda Dominator NX 650

Salut

M-ar interesa si pe mine cartea tehnica pt Domi 650. Motorul meu e din 97 si nu am nici manualul de utilizare.

Unde ai facut reglajul carburatiei?

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...