Mergi la conţinut

Arhivat

Acest topic este acum arhivat şi este închis viitoarelor răspunsuri.

Fenomen

chopper vand cruiser royal 125 cm³

Recommended Posts

DA! numai ca e la un pret mai mare.

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

Anuntul (moto) nu este al meu, un prieten vrea sa-si vanda scula si eu doar il ajut. Pretul nu este batut in cuie, dupa cate am inteles ar lasa din pret pana la 1700 €. Daca e careva interesat ar fi ideal sa sune la tel. din anunt, eu nu prea pot da alte informatii. Ce pot sa spun ca motorul merge impecabil, intretinut cu mare grija, proprietarul vrea sa-si cumpere una mai mare.

Link la postare

mai oameni buni, nu vreau sa stric anuntul omului, dar la first bike in bucuresti pe blvd. mihalache, este fix 82.000.000 lei cash, si se poate si in rate. se zice ca motorul nu e rau, e facut sub licenta suzuki, dar nu stiu mai mult despre el, cat de fiabil o fi. iar vanzatorii de la first bike incearca sa spuna ca este cea mai buna motocicleta din lume... iti dai seama. e adevarat ca consuma putin, dar putere din parti, la 125 cmc, are aprox 8,5 cai putere turat blana(8-9000 RPM).

am vrut si eu la un moment dat, dar m-am gandit ca la cele 85 kg, si 1,89m, daca iau pasager sau bagaje mari nu pot urca nici o panta cu el.

tot ce spun este ca exista alternative second hand.

Link la postare

bai eu ma gandeam grav de tot s mi-o cumpar (noua... din magazin) dar singuru lucru care ma enerva era motorul groaznic de mic .... E DE SCUTER CE DRACU ..oricum pt ce am eu nevoie acum ar fi perfecta.. nu stiu cum se descurca insa la drumuri lungi... pls niste informatii ca daca ma conving ca ma descurc si cu motor mic o cumpar sigur (posibil second hand)

Link la postare

Nu-mi place sa fiu rautacios, da' replica lui andrei_cel_viteaz imi pare gratuita. De ce e mic motorul? Ca are 125 cmc sau pentru ca incape intr-o plasa? Scuterele incep, intr-adevar, de la 50 cmc dar ajung la cilindree respectabile (vezi in Moto-life/octombrie Kymco Exciting 500 cmc, 43 CP). Pe de alta parte am vazut choppere destule de la firme cel putin respectabile, cu 125 cmc si merg ceas. Primul exemplu care imi vine in minte e Yamaha Virago de 125 cmc. Si asta-i scuter, andrei_cel_viteaz? In plus ca e 124 si ceva sau 125... Dacia are chiar 1300 sau 1400 sau poate in talon apare cu 1298/1397 ? Volumul unui cilindru, care contine si un pi=3.14157... chiar da exact?

Link la postare

daragul meu f_zoltan... scrie acolo ca vreu sa mi-o cumpar... dar ca vroiam sa ma conving ca merita.. nu am nimic cu motoatele mici (dar cum arata nu motot de 4 cilindri in V.. .si cum arata unu de un cilindru.. fara V ^_^ ..dar nu asta e ideea) daca isi face treaba... (si am citit in alt anunt pe pagina cealalta ca si-o face cica pana la 120k/h.... cu 2 persoane... cu toate ca peste tot scrie 85k/h.... poti sa crezi sau sa nu dar oricum cred ca face mul tmai mult de 85) nu am facut nici un atac nimanui... dar in oferta de la first bike (pe care o am eu) scrie 124cc. asta e tot ce am vrut sa zic... si ma gandesc din ce in ce mai serios sa fac p edracu in patru si sa o iau.. in rate de la magazin!

Link la postare

sal scriu pentru prima oara {probabil ca nici nu conteaza prea mult chestia asta} am gasit site-ul asta din dorinta de a-mi cumpara un Royal Cruiser la 125 !! eu am gasit unul pe langa ploiesti la 1500 E omu il cunosc si zice ca l-a luat de nou si mai are inca garantie data de astia de la first bike din Pl pana in iarna. are 4000 km in bord si o zgarietura pe bara din fata (a cazut acum de curand cu el) el mi-a zis ca vrea sa-l dea de anu trecut si fiind primul meu motor ma gandesc ca nu este o idee asa rea. voi ce parere aveti??? inca ceva normal trebuie sa-mi iau si eu o casca o geaca ceva nici la astea nu ma prea pricep ceva "ieftin si bun" cunoasteti vindeti-mi si mie un pont ceva!! multam fain o sa apreciez toate sfaturile pe care sper ca o sa le primesc de la voi! bye :beach:

Link la postare
diu    0

ma simt dator sa spun urmatoarele cuvinte : am avut first bike de 124cmc, deabea am scapat de el, e foarte prost facut, piese hibride si fara legatura intre ele (suspensie, frane,s.a.) cabluri care se rup dupa2km, respectiv 400km.- kilometraj si ambreiaj, service fara piese de rezerva. in general o teapa dupa cum spun unii pe forum ul pro bike arabo- chino-romaneasca.

cu scuze pentru vanzator, toate cele bune.

bineinteles motorul are si calitati care au fost deja descrise in acest topic

Link la postare
ma simt dator sa spun urmatoarele cuvinte : am avut first bike de 124cmc, deabea am scapat de el, e foarte prost facut, piese hibride si fara legatura intre ele (suspensie, frane,s.a.) cabluri care se rup dupa2km, respectiv 400km.- kilometraj si ambreiaj, service fara piese de rezerva. in general o teapa dupa cum spun unii pe forum ul pro bike arabo- chino-romaneasca.

cu scuze pentru vanzator, toate cele bune.

bineinteles motorul are si calitati care au fost deja descrise in  acest topic

<{POST_SNAPBACK}>

Link la postare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.