Mergi la conţinut

Arhivat

Acest topic este acum arhivat şi este închis viitoarelor răspunsuri.

d3xt3r_kt

arhivat Se vinde Kawasaki

Recommended Posts

VANDUT Kawasaki Zzr 400 , Sport-Touring , an fabricatzie 1996 , 17.000 km , albastru , stare tehnica si optica impecabila , adus in tzara in 30.07.2004 , rulat 3.000 km in romania , greutate proprie 195 kg , maxim autorizata 335 kg , roata fata 120/60 17` 55W , spate 160/60 17` 69W , viteza maxima 190 km/h , putere maxima 39 kw , 53 Cp la 11.000 ture , pe bord are 16.000 , de la 14.000 red line, consum 6%, este exact ca modelul de 600 numai ca are un motor ceva mai mic... are dimensiunile unui motor de 600 cmc, confortabil si ideal pt inceptorii cu capul pe umeri.Baterie noua, ulei schimbat , anvelope in stare f buna. Singurul motiv pt care il vand este dorintza de ceva mai puternic , eu l-am luat incepator fiind , si dupa cei 3000 km , parca vreau si eu ceva de 600. <ahttps://www.pro-bike.ro/forums/uploads/emoticons/default_batting.gif' alt=';;)'> a fost si este prima mea dragoste, l-am luat ushor ca pt inceput si s-a comportat f bine , nu ma grabesc sa-l vand pt ca stiu ca daca il dau raman fara moto... oricum dorintza de ceva mai mare invnge dragostea dintre noi. Pretul este de 3300 Euro... Astept cumparatori la nr de tel 0724.53.74.83 , se poate vedea in bucuresti in orice zi cand e cald si nu sunt la munca ... Bafta si asfalt uscat.... voi reveni cu cateva poze ...

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

salut mirciulik86 ... am spus ma isus ca nu ma grabesc sa-l vand , dar daca vrea cineva sa il ia eu il dau mai pun diferentza si cred ca am sa ma lipesc de un Yamaha r6 :) Avand in vedere ca se vand cam greu motoarele astea pe aici am zis sa-l pun si eu de acum.. ca nu sti cand si de unde sare iepurele... Se pare ca suntem vecini cand te dau o tura in schimbul unei beri? :) Nu credeam ca mai am si vecini pasionatzi de motoare , da apoi sa ma intalnesc cu vre-unu pe pro-bike :)

Link la postare

bah frate da ce mica e lumea asta.... !!! Salivez in fiecare zi la motoru tau cand ma duc la garaj ca sa-l iau pe al meu... motoarele noastre stau la 15 m distantza un ude altu :) Langa scara ta e o centrala Romtelecom.. acolo sunt ceva garaje si il tzin acolo, paznici alea alea e si el in sigurantza... Dragutz si motorul tau , cand facem o tura impreuna sa il vad ce poate , poate ma indragostesc.... Sunt 2 mashini tunate in fatza scarii tale la fel dar de culori diferite... ma intrebam daca sunt tot ale celui care are si motoru

Link la postare

mai, incepatori mai sunt, amatori mai sunt... tu chiar crezi ca nu stam si salivam aici in spatele ecranului??!!? dar stii tu versurile faimoase "da' de unde bai frate atata banet? / si de-aici inepe dilema..", oricum, eu nu-ti cer sa cobori pretul, doar sa nu te mai intrebi daca mai exista oameni care s-o vrea...

bafta si numai bine

Link la postare

eu cred ca sunt multi amatori pentru motocicleta asta ( inclusiv eu ), dar in momentul in care , in vara asta , aceiasi motocicleta (sau una asemanatoare ) s-a vandut cu 3300 ....este normal sa te intrebi de ce nu se inghesuie lumea ?!?! mai lasa din pret si atunci mai vorbim

Link la postare

Dupa ce l-am luat. l-am ingrijit ca pe copilu` meu :) , schimbat lantz , uns lantz ,( o data pe saptamana) schimbat baterie, formatat baterie , schimbat ulei, ( Motul Mineral Moto 4T ) schimbat filtru ulei , curatzat carburatoare, sincronizat carburatoare ( carbo-test) , schimbat bujii ( NGK racing-competition ) ,schimbat calbu ambreiaj ( original din japonia adus pe comanda ), uns cablu de ambreiaj 1 data pe saptamana :) umplut rezervor cu benzina :P ( Cu plumb ) spalat la spalatorie ( cu apa calda sa nu raceasca.... automat mai scump cu 5 mii lei :P ), dat cu ceara - polish , acum mai urmeaza niste mansoane racing , un aerografat pt jante , si pur si simplu nu mai am ce sa schimb la el , toate consumabilele sunt noi , merge si arata impecabil , tocmai de aceea nu pot sa cobor mai mult din pretz .... So ... il coboram la 3.500 Euro,

Bafta si asfalt uscat...

Link la postare

datorita asfaltului uscat din ultima perioada... kilometrajul bestiei a urcat la 18.000 km..... din data de 14 Octombrie... nu a avut decat 1 saptamana de stat pe bara.....cand mi-a picat cablu de ambreiaj........ in rest... fie ploaie fie vant , bestia musca din asfalt cu putzina ei aderentza pe care o avea la -5 grade :P si poleiul ia c-am placut... a invatzat ce e ala un rolling burnout... un slide ( care era sa se transforme in ceva mai rau :P ) etc... Succes si asfalt uscat

Link la postare

Hai sa coboram pretzu la 3.300 euro... acum kilometrajul este la 19.000 km.... motorul e la fel de simpatic ca la 14.500 km... am avut parte de 4.500 km fara incidente..... Daca nici la banii astia nu il vrea nimeni, il scoatem pew micutz de la vanzari si ii aplicam un tuning extrem... de la tobe . scaritze . parbriz , suspensii ... sport pana la un mic abtzipild cu Maggi pe spate :P si bineinteles frumoasele neoane de culaore albastru secundate de farul xenon :P... so... il mai tzinem o luna incepand de azi la vanzari cu retzul asta, sdaca nu il vrea nimeni, il scoatem de aici ca nu e de el :D Bafta

Link la postare

Mda ... e beliciune motorul, cel putin in poze :P

Si la ce descriere frumoasa i-ai facut, cum l-ai ingrijit tu in fiecare saptamana, etc. m-am emotionat complet :red:

Dar sunt multi bani la mijloc, totusi ... Te cred ca nu-l poti da pe mai nimic, ca ai nevoie de bani sa-ti iei R6-le ala, dar pentru un incepator "cu capul pe umeri" e cam scump. Mai trebuie si echipament, etc. deci ... o gramada de bani!

Hai sa mai negociem si n-o sa mai fie nevoie de stickeru' cu maggi :banana:

Ce zici? Dau o bere (sau o naveta :beer: ) la Rosu si poate batem palma! <:-P

Link la postare

offtopic

unde in drumul taberei stai ? eu nu am inca motorul pe care il vreau si nu stiu cand il voi avea, dar e bine de stiut ca e lume prin zona si la un "adica" ai pe cine intreba cate ceva.

Eu stau la valea ialomitei si daca am tot incurcat anuntul omului, sa imi zica cineva daca stie cine este tipul pe care il vad destul de des mergand pe rezervor

bafta la vanzare..

Link la postare

hahahahahah... Eu sunt tipul pe care il vezi destul de des mergand pe rezervor.... fac asta cand imi traspira bucile si trebuie sa ma "ventilez" si eu intr-un fel.... Cine este interesat de motor, am pus numarul meu de telefon in anuntz, ma poate suna si ne intalnim undeva, nu trebuie sa venitzi la mine acasa ca sa vedetzi motoru :D

pt cei care m-au intrebat unde stau : Valea ialomitzei , la capatul lui 90, 91, 93.... B 69 DEX ..... va salut cu stanga d3xt3r_kt :beer:

Link la postare

ma intrebam cine e ...dar nu cred ca esti tu ca al tau e de 400 si bleu al tau ala era negru si parca mai mic ..in fine ...daca vezi un om sarind de pe marigina soselii sunt eu :))

Link la postare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.