Mergi la conţinut

hai acasa


gaxel

Recommended Posts

Gaxelimea ta, tu ai o problema cu pozele :) Ba ramai fara aparat, ba ramai fara hardul cu poze...

acum am vazut ca te ai bagat in seama.. hai ca mai caut pe forumu unui prieten ca ala are mai multe poze cu mine si dau copy paste de acolo ..

sau dai tu ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 62
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

"din octombrie 2007"

aseara fara sa ma gandesc prea mult mi-am zis (pe la 3 50) ca ar fi bine sa profit de vremea buna si sa fac o plimbare. asa ca fuga la plimbare. unde ? in olanda. de ce olanda ? pai pana la ora 8 sunt anumite magazine care vand furaje (iarba uscasa) sau concetrate (H) si din cand in cand se impune o vizita. asta era pretextul. sus pe motoreta. am de ales intre a merge pe autobanda (60km) sau 65 pe drumuri de tara. imi aduc aminte ca in primavara am mers in olanda (pentru aceleasi motive:D ) pe bicicleta. asa ca incerc sa repet drumul cu motorul de data asta.

ocolesc centrul pe centura. traficul e infernal la 6. toata lumea merge undeva, sunt 4 sau 5 benzi si trebuie sa stii cum le schimbi. se merge in coloana e cu 100. daca se intampla ceva, fizic nu ai cum sa eviti. ma streseaza tipul asta de trafic mai ales cand nu cunosc foarte bine drumul. ceea ce am uitat sa precizez : fuck the Gps. mergem la bunul simt. trec de centura, ies in soseaua de nord si hop in port. portul din antwerpen cred ca e al treilea din lume si al doilea din europa. este urias. ca idee, am mers cam 20km si am parcurs numai o parte din el. este urias. nu am poze pentru ca nu am prea oprit dar ceea ce mi-a dat cel m-a impresionat cel mai mult a fost sa trec (pe o sosea cu 4 benzi + 2 piste de bicicleta) printre doi munti de camioane. remorci de tir una peste alta cat sa faca niste pereti inalti cat blocul de o parte si alta a soselii. si fiid asa de multe par mici ... par caramizi. si cand realizez ca acele caramizi sunt remorci de tir iti dai seama cam cat de mare e "constructia". este fenomenal. am oprit putin in zona cea mai apropiata de apa in care am putut parca (aveam bariera si trecea un tren asa ca am tras "stanga") . pozetez si poze..

dupa port incep satele. nu are sens sa spun ce inseamna sat. in afara ca langa unele zone miroase a animal (si mie imi place mirosul) nu mai e nici o legatura cu ceea ce stiu. sunt niste sate cu case frumoase si fara gard, ferestre mari .. si .. si mai bine incerc sa pun (mai tarziu) nise poze.

drumul serpuieste prin padure, peste raulete si cai ferate, trece prin mai multe satucuri si ... si ajungi la o sosea dreapta, din beton, cu indicatorul olanda 3km. ii dai inainte si .. si intr-un final treci pe langa un indicator care zice olanda si .. si pace buna.

olanda , roosendaal. stiu unde e coffeshopul asa ca merg direct. vad in fata coffeshopului banda de parcare cu masini parcate asa ca decid sa opresc si eu acolo. opresc bucuros, ma duc in magazin, cumpar ce am de cumparat. este ore 7 20. stiu ca la 8 se inchide si te da afara asa ca ma asez la o masa si ma odihnesc. coffeshopul in care ma duc eu este cel mai putin smecher. e al unor arabi dar e singurul loc in zona in care am gasit muzica buna. sau muzica ce imi place. e o diferenta intre a merge intr-un loc frumos, cu spoturi luminoase si scaune smechere , muzica house etc si un shop mai jecgos, dar unde ai mereu parte de rolling stones, queen, si altii, si totul la un volum decent si intr-un mediu prietenesc.

imi savurez acolo "linistea" si .. si ies.. ma ui la motor si era atent admirata de un politist. ma duc si dau buna seara.. ii explic ca e motorul meu. mi se cam impletea limba in gura dar am scuza ca nu vorbesc bine engleza. nu era momentul sa incep sa vorbesc. in nici o limba. imi explica ca am parcat pe pista de bicicleta. ii zic ca nu am stiut, ca nu am vazut simbol, ca vin din antwerpen unde la noi banda alba e pt masini si aia rosie e pt bicle (aici era invers se pare) si cum am vazut masini parcate m-am alaturat si eu. el imi zice senin ca toata coloana ia amenda .. si in fata era un coleg care scria amenzi pentru fiecare masina. imi explica politiocs ca daca nu apaream amenda imi ajungea acasa prin posta si plateam oricum in orice tara as fi. asa ca decid sa iau procesul verbal. eram relaxat....

cand imi scria adresa pe foaia galena, fara as ridice ochii imi zice :

have you visited the coffe shops here ?

yes i did

azul ? (coffeshopul unde fusesem)

yes, azul

and you have less then 5 grams right ?

... i have less then 3 because in belgium i would have problems with 5.

imi zambeste vesel si scrie in continuare. 8. coffeshopul se inchisese si trec pe acolo o parte din personal. se salauta veseli cu politistul, schimba cateva impresii repede si toata lumea e relaxata. pana si eu ..

m-am suit pe motor (bine ca fusesem prevazator si nu fumasem un joint mare) si am mers sa il parchez legal. am facut o plimbare in oras si hai acasa mihai. fireste am ajuns acasa pe alt drum , frumos, relaxant, evitand autobanda. data viitoare cand merg am grija unde parchez. o alta treaba. in mod normal o amenda de 50 euro ma sperie ca dracu. (acum sunt stresat ca sunt o groaza de bani, un schomb de ulei si filtre etc) dar dupa un joint este o treaba asa fireasca.. eu aveam un drum de savurat.. da-o dracu de amenda..

vin cu o poza repede..

post-2169-1211285952_thumb.jpg

post-2169-1211285967_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eh... parca mai vii de acasa. Desi nu te-ai strofocat atat de tare pe cat se putea :rolleyes: Dar hai sa nu fiu carcotas.

2 intrebari:

- ce-ti mai face twinul? Si-a revenit?

- a avut efect antihistaminicul ala? In loc sa bem si noi o tarie cand ai ajuns aici, te-am dus doar la farmacie. Halal gazda mai sunt =))

@sesu - Avatarul arata cum incepe cariera un viitor motociclist? :rolleyes::)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@zoli: mai da, nu a tusit, nu s-a inrosti la fata si a putu respira cu pisica in casa.. ceea ce nu stii este ca in casa acolo erau mai multi oameni decat se planuise sau ma asteptam.. cam 15 oameni sa fi fost in total .. si o sa mai venim in zona la vara, vreau sa merg pe munte cu rucsacul in spate.... si acoo caram tarie daca vii ... in fine.. oamenii batrani ca tine nu stiu daca mai fac fata dar iti dau o sansa..

undeva prin noiembrie anul trecut, inceput de noiembrie ..

am mers din nou la paris. de data asta am ales sa ma duc , ca de obicei, pe drumuri de tara si fara autobanda. vroiam si eu sa vad cum arata taranii lor si cum e sa mergi relaxat si sa admiri cate ceva in jur.

am pelcat pe lumina si am mers pana la granita cu franta pe autobanda. e mai rapid si nu vroiam sa pierd foarte mutl timp. am intrat pe drumuri de tara putin inainte sa intru in franta. ceea ce m a uimit este ca drumul care leaga belgia de franta este un drum normal, care nu a fost niciodata inchis (cred) si asfaltul curge normal. e ca si cum as trece dintr-un sat in altul, si in loc sa am indicator cu "cucuiata din dea" am indicator cu franta. pentru mine inca este o experienta "speciala" sa trec o granita. nu stiu de ce simt ca e o calatorie mai fascinanta cand trec granita. ma simt important si smecher. (merg in strainatate Smile ). am trecut in franta si singura asemanare cu romania am descoperit a fi mirosul de la ferme. balegarul pute la fel, tractoare merg si la ei pe strada dar nu au carute, si la ei tractorul tine coloana dar vacile nu merg pe strada..

ceea ce m-a surprins palcut este ca in sate, pe drumnul national, cand erai in spatele unei masini si iti vedea farul tragea omul dreapta pana sa ii iasa roata de pe drum sa te lase sa treci .. daca era linie continua tragea de volan atat cat tu sa nu calci linia dar sa treci de el. partea rea e ca in franta sunt extrem de multe camere si cum nu stiam drumul am mers potolit.

prea multe despre drumul in sine nu sunt de spus..

sunt doua poze cu un apus de soare. sunt facute in drum spre paris. nu stiu unde, in mijlocul campului. si la ei am tras pe dreapta si am facut pipi langa motoreta. am marcat teritoriul...

mai sunt alte poze.... eram la paris. ceferistii lor au facut greva asa ca transportul in comun nu mergea, si nu puteai de la periferie, unde stau de obicei cand merg sa ajung in centru. chef sa ma duc cu motorul nu aveam ca ciruclatia e infernala si daca nu cunosti ciar cu GPS incurci traficul. nu aveam chef, asa ca am decis sa fac o plimbare lejera, tot pe drumuri de tara pana aproape de Le havre. cam acolo se varsa sena in mare (ca idee) si peisajul e minunat. imi pare rau ca nu am poze de pe drum. soseaua in unele locuri serpuieste pe langa sena, mai sunt mici intreprinderi care iti aduc aminte ca si in franta exista industrie dar atat de frumso incadrate in peisaj incat poti admira o fabrica.

padurea isi schmba frunza si te bucuri de toamna.... drumul la dus a fost minunat. am mers la malul marii sa admir faleza. de acolo sunt pozele cu marea...

intoarcerea a fost noaptea si am ales autobanda. e chin altfel. m-a costat 10 euro aproape sa ma intorc acasa numai taxa de drum. scumo domne scump .. dincolo era mai ieftin ..

pozele vin si ele acum .. in ordinea in care am scris..

post-2169-1211324392_thumb.jpg

post-2169-1211324385_thumb.jpg

post-2169-1211324392_thumb.jpg

eram pe malul marii si mi-am bagat si eu picioarele.. in mare.. m-a trecut pisarea de rece ce era.. ingrozitor. marea nordului. dar au venit niste gagici, s au lasat in costum de baie si ... hopa in apa.. partea ciudata era ca .. se bucurau de apa .. se bucurau .. am ramas uimit. vedeti cum era lumea imbracata in mod normal..

post-2169-1211324422_thumb.jpg

tre sa mai vina niste poze curand

post-2169-1211324375_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@gaxel

Interesanta povestea ta, sunt individuoasa pe tine ca ai putut trai si vedea astfel de momente (pozele is beeeeestiale!)

As comenta mai multe, dar micul terorist nu ma lasa.

@f_zoltan

Pai daca voi nu vreti sa o aratati, o arat eu :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eeeeee

pai sa pun si restul de poze cu ocazia asta.. comentarii nu prea am ce sa fac... poze care ma fac ba vesel ba trist ca nu pot sa plec toata ziua de acasa

post-2169-1211380314_thumb.jpg

post-2169-1211380335_thumb.jpg

post-2169-1211380366_thumb.jpg

post-2169-1211380379_thumb.jpg

post-2169-1211380389_thumb.jpg

post-2169-1211380405_thumb.jpg

post-2169-1211380418_thumb.jpg

post-2169-1211380429_thumb.jpg

post-2169-1211380438_thumb.jpg

post-2169-1211380447_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoase pozele si frumos povestit.

Calatorind si vazand in alte locuri iti schimba gandirea pe restul vieti.

Dar apari si dorinta sa vezi si mai mult inainte sa te asezi la cuib.

omul se schimba dupa conceptiile ce guverneaza locul in care traieste cominat cu felul in care a fost educat. am avut ocazia sa traiesc , in unele locuri numai cateva luni, in 3 locuri diferite de romania, fiecare cu specificul ei si din fiecare am invatat cate ceva. si culmea, dintre toate aleg sa ma intorc acasa.. sunt lucuri mai importante decat banii in viata iar un trai bun, are pentru fiecare alta insemnatate..

e adevarat ca in romania nu fac 2 ore sa vad marea nordului , e adevarat ca degeaba ne batem cu pumnul in piept ca avem o tara frumoasa, nu prea e chiar asa si in mod sigur nu e cea mai frumoasa. (vin cu exemple conrete daca o cere cinvea) ...

o sa incerc sa mai caut fragmente din calatorie scrise si poze. dar mai ia ceva timp .. fireste caut daca lumea e interesata .. altfel nu vad de ce as vorbi singur ca posturi multe nu mai vreau sa fac

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

omul se schimba dupa conceptiile ce guverneaza locul in care traieste cominat cu felul in care a fost educat. am avut ocazia sa traiesc , in unele locuri numai cateva luni, in 3 locuri diferite de romania, fiecare cu specificul ei si din fiecare am invatat cate ceva. si culmea, dintre toate aleg sa ma intorc acasa.. sunt lucuri mai importante decat banii in viata iar un trai bun, are pentru fiecare alta insemnatate..

e adevarat ca in romania nu fac 2 ore sa vad marea nordului , e adevarat ca degeaba ne batem cu pumnul in piept ca avem o tara frumoasa, nu prea e chiar asa si in mod sigur nu e cea mai frumoasa. (vin cu exemple conrete daca o cere cinvea) ...

o sa incerc sa mai caut fragmente din calatorie scrise si poze. dar mai ia ceva timp .. fireste caut daca lumea e interesata .. altfel nu vad de ce as vorbi singur ca posturi multe nu mai vreau sa fac

Eu!

(vreau de la tine exemple concrete, mai ales pentru stilul tau de a scrie) :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci .... amintire din noiembrie..

sunt si eu un tanar student si nu prea am parte de petreceri. asa ca joi am zis sa mancam si noi , mai multi impreuna. stiu ca am mancat de la 7 la mult in noapte, cam 10 beri mari.

am mancat si-am baut, am baut si-am fumat,

multe sau spus, putine se mai amintesc.

prima joi nu a fost de pomina oricum. ceva mahmureala, promisiunea ca nu mai fac niciodata, da doamne sa am capul limpede si tine-ma departe de tentatii etc....

sambata seara... un tip imi spune ca ii place o gagica pe care eu o cunosc. aranjam sa mancam toti pe la 8 impreuna. ora 8.. incepem sa mancam ceva ce au gatit femeile astea, salata cu otet de zmeura si nu stiu ce stafide, pana mea, mancare. ceva mancare poloneza dupa si .... si tocmai atunci mai intra pe usa 4 "pui de moldoveni".

cu 3 ore inainte, ca prinsesem un coleg cu masina ii zic : cumpar si eu mai multa bere sa nu mai car singur.. si iau un bax de 24. stau si ma gandesc si imi zic: iau doua baxuri. el imi zice : mai , pana la craciun estia sigurat... nu mai e nimic..

bun .. mancam , radem, glumim, nimeni nu paraseste incinta, alcoolul curge. o dam de la bere pe palinca (mare gresala), hotaram sa aducem ceva muzica, apar instant 3 laptopuri.

cant "treceti batalioane carpatii", dansez, ... in fine.. petrecere intr-o bucatarie. am baut ca si cand ar fi fost gratis.

tot ce stiu acum este ca "privirile-mi sunt grele, nu pot sa le ridic", capul se comporta ca o casca cu 4 numere mai mica, imi plesneste. dar din interior spre exterior.

este 4 29, inca nu pot manca nimic si sunt ametit.

coltul de sub chiveta mea :

post-2169-1211460701_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ffffff viata mea...

offffff ce nasol e sa fii singur. si atunci bei :D

acum doua saptamani am mers sa imi fac acid pentru baterie. am facut acidul si la plecare am pus ochii pe niste jucarii. imediat le-am gasit o utilitate dupa care m-am comportat ca un copi mic venit in vizita : nu m-am lasat pana nu am adus acasa prada de razboi (razboi sentimental).

am luat singura fructa din casa, un mar cam verde si l-am taiat cubulete dupa ce in prealabil l-am spalat si curatat de coaja si seminte. l-am indesat intr-un paharel special si l-am lasat la fermentat. au trecut doua saptamani si camera ma intampina mereu cand veneam acasa cu un miros de fructe stricate. o desfatare a simturilor. aseara am luat hotararea ca relatia mea cu marul lasat al fermentat sa treaca la nivelul urmator : distilarea.

presupun ca nu are sens sa vorbesc prea mult si sa las pozele sa va contureze o imagine mai frumoasa..

maniacii vor descoperi in poze ca recipientul, in momentul fierberii se sprijina pe 2 leviere de ij, pentru dat cauciucul jos de pe janta.

dupa poze, voi mai comenta putin. e important si produsul final biggrin.gif ... pentru ca exist

sunt mai multe poze dar nu le miscorez acum acum

sa intru in afaceri cu alcool ? dar m-as falimenta singur

post-2169-1211479581_thumb.jpg

post-2169-1211479657_thumb.jpg

post-2169-1211479847_thumb.jpg

post-2169-1211480054_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa moara cici de nu zici ca esti alchimist cu pozele alea =))

nu .. cu astea nu .. stai sa vad daca am unele cand imi prepar acidul pt baterie in labul facultatii ;)

later edit : nu pot sa le postez. nu le am pe hdd ul asta acum din pacate dar daca fac rost de ele editez postul in mod sigur..

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gaxele... tii minte cand am zis ca esti sarit rau? Uita de asta. Esti de a dreptul picat in bila :)) Tre'sa ai o fantezie de-a dreptul bolnava ca sa "distilezi " echivalentul unui tzoi de tarie, si o doza de perversiune in sange sa faci asta cu echipamentele laboratorului institutiei de educare care te-a adapostit.

Norocul tau este ca exista si alti anormaliaci ca tine, cei mai la indemana fiind cei doi sariti din seria MASH 4077 care faceau o chestie similara cu echipamentele medicale. Oricum, duci cu mandrie stindardul muncitorilor forestieri maramureseni care beau cacau (alcool medicinal filtrat prin paine) si modelul tzuicii de pufoaica, care naiba stie din ce era facuta.

@sesu - sa nu crezi ca ai licenta pe viitorii motoristi: bag si eu 2 exemplare, una are deja A-ul, celalalt e pe tzava, pana atunci se da pe 2 roti fara motor.

post-2004-1211494239_thumb.jpg

post-2004-1211494286_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma.. da pe "ala micu" al tau l-am vazut acum ceva ani ca era foarte atomic :D

stiu ca in timp ce vorbeam noi si stateam la bere sarea pe acolo peste scari, de pe scari, banci tot ce prindea.. ma asetptam mai mult la o bicla orientata spre trial decat spre downhill (pasionatii de bicle sa nu ma impuste daca amestec stilurile dar intelegi unde bat )

legat de ce fac eu aici ... eu imi traiesc viata frumos.. ma bucur de adolescenta din toate punctele de vedere..

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai de cand l-ai vazut a schimbat stilul de la trial la downhill, drept pentru care eu am ramas fara casca cross si fara armura... tre'sa ma inteleg cu el cand ies in teren :)

Zici ca traiesti adolescenta? Betooooooon :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo omule, felicitari, am citit tot topicul si chiar mi-a placut mult ce am citit.

La mai multe plimbari si povestiri frumoase, a si nu in ultimul rand poze, te pricepi la toate 3!

Asfalt uscat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe principiul arhitectonic, ca un arhitect a scos-o : nu-l dau pe azi pentru maine,

acum doua zile, si parca totul e intr-un vis, am facut o mica excursie cu motoreta.

intamplari nefericite aduc oamenii impreuna. intamplari si mai nefericite aduc omul cu motoreta impreuna.

am un jaf de motocicleta. are 20 de ani, scartaie, consuma mult, nu baga viteza dar a dracului ma duce acolo unde am nevoie.

era 11 noaptea. o zi ca oricare alta, mizeria din camera mea , eu si computerul si replica : mai , nu mai e ce a fost. ceva intre noi a murit, ne-am indepartat.

ce poti sa faci ? sa scrii urmatoarea replica ? e inutil. sa dai telefon ? e la fel de inutil. nu se rezolva de la distanta lucrurile astea. oftezi, se rupe ceva inauntru, injuri in van, te uiti pe fereastra si realizezi ca pe o vreme ca asta nici pe profu de ecuatii diferentiale din anul 3 semestrul unu nu l-ai da afara din casa.

si te imbraci, oftezi, fumezi o tigara inainte... replicile mai curg fara sens pe mess sau pe skype si

si te sui pe motoreta, ploua torential, si pleci ... numai 400km dar e iarna, bate vantu si ploua in draci.

sunt tanar doamna, tanar si capatul lumii nu imi pare departe daca pentru ea pana acolo trebuie sa merg .... 400km pe ploaie, iarna, noaptea, un fleac. singurul impediment e oprirea pentru alimentare dar trece si asta.

dar nu despre femei vorbim aici .. nu are sens..

stateam dupa o 3 ore dormite pe o podea rece, cu hainele inca ude, pe drumul de venit acasa si ma uitam la motocicleta, fumam ultima tigara rulata cu un rest de tutun dintr-un pachet ieftin .. si ma gandeam: bai e a mea. e motoreta mea. orice s-ar intampla mi-a fost alaturi la bine, la greu, si m-a carat supusa in spate acolo unde am avut nevoie.

cand incepi sa te indragostesti de un fier ? cand incepi sa il vezi ca pe partenerul tau ?

se tot vorbeste despre cat de motociclsiti suntem, cat ne iubim fiarele , dar cu usurinta le mai si schimbam, ne dorim ceva mai bun mereu. de ce ?

ea e motoreta mea.. si o sa ma duca si la capatul lumii si inapoi daca e nevoie.. stiu asta..

ps : sper ca asta sa fie ultimul episod de trista amintire pe care il scriu pe aici .. om trai si om vedea

post-2169-1211568883_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am trait sentimentul scrisorii "dear John" sau a comunicarii "it's not you, it's me", deci poate ca nu pot sa inteleg in totalitate, dar daca ai pierdut un tren, eu zic sa-l dai in basca, d'aia s-a inventat gara ca sa mai vina si altele. E bine sa mentionezi ca povestea de mai sus, oarecum dezlanata din cauza starii tale sufletesti, vine si ea din trecut, si ca intre timp ai mai batut o serie de kilometri.

Inca nu am dat raspuns daca Twinul si-a revenit de la ultima greva in care a intrat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

africa e momentan pe bucutuci. imi trebuie in mod sigur releu, baterie si cdi, nu stiu sigur daca pompa de benzina a fost si ea sau nu arsa.

important e ca in momentul asta am numai 9v in baterie deci e ca si compromisa.. o sa incerc sa o redresez, o sa vericif toate sigurantele si ma rog ca o siguranta sa fie arsa dar... nu prea cred..

partea rea: modelul meu, rd04 are un cdi foarte rar intalnit pe motoretele honda.

in mod normal mergea un cdi de rd07 sau chial xlv dar ... dar nu pe modelul meu.. care are cdi dublu:D (poate reusesc sa leg doua cdi uri intre el si sa vad ce iese, oricum distractia e peste 300 euro :( )

dar revenind la ideea topicului

“Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn’t do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.”

azi am dar jos tot de pe mobra, am inceput sa o desfac si ma pregatesc de ceva schimbari mai greu de facut altfe: bujii si supape. ca sa schimb o bujie trebuie sa dau jos radiatorul, si daca tot il dau vreau sa verific si valvele..

dar sa revenim la poveste

aseara la 5 scriam uni prieten foarte bun ..

titlu : saru mana barbule

bai cainii ma mancau daca nu erai tu ..

o sa detaliez.. ceea ce iti pot spune e ca ... am iesit cu o gagica , am avut o seara frumoasa, am cazut la orizontala amandoi, am ras, am glumit da s-a spar cauciucu sad.gif. am constatat, ea m-a linistit si a zis ca noaptea e inca frumoasa

e 5 dar sunt vesel ..

delatii vin curand ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mailul doi catre barbu

asta seara am avut un meci psihologic cu o duduie.. de ce psihologic : am iesit cu ea in oras acum doua seri. nici o intentie necuviinciaosa .. dar toate au o limita..

seara precedenta a fost simpla : duduie imbracata elegant, dobitoc cu un enduro vechi si murdar, iesit in oras, plimbat, panorama, noapte, frumos, bar, concert jazz, plimabare in noapte pe stradute frumoase , tzup pe motoreta si acasa.. tipa deloc frumoasa, as fi zis acum 3 zile dar foarte simpatica si draguta. acum e frumoasa..

azi .. ma uitam la mess si nu zicea un cuvant. nu-i nimic, avem rabdare.. pana la urma a grait..

ma gandesc sa ii fac o surpriza, deci ii zic sa vina la mine acasa fara sa ii spun unde mergem. o imbrac cu hainele mele de motocicleta, am doua costumatii de iarna, hai pe motor si la drum. autostrada, 130 constant, bruxelle, atomiumul, noaptea, luminat frumos.. o placere.. simti o tipa in spate, langa tine.. ii simti mainile cum te iau in brate.. cum uneori te strang mai tare decat trebuie, sau decat o fac in rest, si te intrebi: ma imbratisaza sau nu ? ii e frig, frica ? sau e numai un pretext ca sa stranga putin mai tare? nu stiu si nu inteleg.. dar era bine.. atomium, noaptea, gps, dar tot ratacesc drumul. o sa imi ziceti ca sunt prost.. nu v-as contrazice. pana la urma imi dau seama unde sunt (gps ma trecea pe un drum inchis, si de asta am incurcat putin). semafor, frana, masini .. numai ca sunt atat de prost incat dupa ce am oprit, ma intorc spre tipa si .. surpriza, motorul incepe sa se incline. incerc sa il tin dar nimic.. vreau sa urlu sa ii zic sa puna si ea piciorul jos sau sa coboare dar nimic.. pana la urma cade motorul in mijlocul strazii. acum mihai, sus cu el.. imi era rusine putin .. putin mai mult.. ea nu zicea nimic (casca inchisa , a doua oara in viata ei pe motor) si ca un copil pe care l-ai musca de cuur de drag ce iti e imi zice : dar mi-ai zis ca sa nu ma sperii cand inclini motocicleta si sa ma inclin cu tine.. poti sa ii mai zici ceva ? pana la urma ma ajuta sa pun motorul pe roti.. ne suim si ajungem si la atomium .. totul e frumos, vreau sa facem cativa pasi sa fac o poza, doua .. dar imi dau seama ca nu am portofelul. era uitat pe motoreta.. bine ca nu suntem acasa. hotaram sa venim in antwerpen, unde urma sa bem un suc, o cafea ceva.. toate bune si FOARTE frmoase.. ne suim pe motor, plec .. si simt o senzatie ciudata.. nu aveam directie si vobla in ultimul hal ghidonul. violent chiar. facusem cateva sute de metri asa ca in capul meu era : am luat antifurtul, si in mod sigur s-a strambat roata sau furca ca am culcat motorul .. dar brusc mi-am dat seama ca asta e un gand stupid. a fost primul impuls.. acelerez putin si surpriza, are stabilitate.. reduc putin si iar face ca toate animalele. asa ca opresc.. ma uit.. cauciucul era spart..

ma uit la ea.. ii explic.. parchez pun motorul pe cric.. si pace buna.. se asaza in cur pe bordura, sa uita la mine, zambea si imi spunea ca se intampla.. ca asta e si ca seara e totusi frumoasa..

am sunat singurul om pe care il cunosc aici sa vina sa ma ajute.. a facut antwerpen-bruxelles in exact timpul necesar sa fumez doua tigari ..

ma uitam la tipa, cum statea pe bordura, frumoasa, aproape draga.. si si femeie in primul rand. apare tipul cu masina , ne ia acasa unde incep sa caut scule, tot ce imi trebuie sa rezolv situatia.. aici intra in scena domnu barbu .. cand am pelcat de la el, in vara, mi-a pus in geanta o camera fata.. mai , a fost de aur. am venit acasa.. am luat scule, tipul m-a dus iar in bruxelles, si acolo circ .. fa pana. domnule se face si pana.. cu greu dar se face.. asta e viata.. am reparat totul si am folosit o pompa de bicicleta stramba pe care cineva a aruncat o ca sa o fac o presiune cat de cat accepatabila.. la 4 eram gata , aproape acasa. acum este 5. m-am spalat pe maini .. ma uit ca am ceva rani dar sunt bucuros ca am facut o si pe asta... sunt eu, sunt bucuros.

sunt bucuros ca nu s-a spart pe autostrada la 130

sunt bucuros ca am mers cu o femeie.

sunt bucuros ca imi e draga

sunt bucuros ca am prieteni care imi pun o camera in geanta fara sa o cer

sunt bucuros ca am prieteni care vin la orice ora la mama dracu sa ma ajute si ca renunta la o zi de serviciu ca sa nu ma lase singur in noapte..

sunt bucuros ca sunt bucuros si rad, rad ca am facut-o si pe asta..

o sa pun si niste poze.. doua smile.gif

ps : barbule, tu cand ai facut pana pe fata am stat cu tine.. acum tu unde erai domnule ? dormeai acasa bine merci si eu inghetam noaptea in frig.. pai asa domnule ?

ps2 .. bai, multumesc pentru camera aia, a fost salvataore. sa ramai intr-un oras departe, unde nu stii nimic, in pana, sa nu ai bani de nimic si sa stii ca acasa, la 50km te asteapta o camera. o camera pe care ti-a dat-o un prieten.

ps4: bai, mi-am taiat degetul mare, destul de nasol. am vazut ca prin toata negreala si murdaria curge sange.. m-am simtit mecanic. am supt, am scuipat, ma durea , ma doare, si am continuat.

daca ati citit pana aici inseamna ca fie muriti de plictiseala fie credeti ca va dau un premiu.. oricum faptul ca ma cunosteti sau sa ma veti cunoaste e cel mai bun lucru pe care il am de dat (bai, am zis ca sunt modest? )

in fine.. exaltarea imi vine din faptul ca faci pana la mama dracu, o repari, o faci cumva sa mearga si ajungi in final acasa. pupi motoreta pe far si ii multumesti ca te suporta in spate..

poze

poza a doua este cu fata de macio suparat care vrea sa vrajasca femeile

post-2169-1211721726_thumb.jpg

post-2169-1211721767_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.

×
×
  • Creează O Nouă...