Mergi la conţinut

Echipa de curse a Pro-Bike


Kelu

Va doriti ca echipa de curse a Pro-Bike sa posteze informatii despre  

73 membrii au votat

  1. 1. Va doriti ca echipa de curse a Pro-Bike sa posteze informatii despre

    • Da, sunt interesat de activitatea competitionala a echipei
      69
    • Nu ajuta cu nimic daca ei posteaza in forum
      0
    • Imi este indiferent si nu ma intereseaza echipa de piloti
      4


Recommended Posts

Incerc sa vin cu o sugestie pentru acest forum si pentru a se decide daca este buna sau nu am sa va rog sa votati si sa comentati. Dupa o discutie cu unul dintre pilotii Pro-Bike mi s-a sugerat sa fac un poll pentru a vedea daca sunteti interesati de afla mai multe informatii din lumea curselor din Romania.

Mai multe informatii din lumea curselor insemnand: informatii directe de la piloti (pareri si impresii personale despre activitatea lor in acest domeniu), anunturi si informatii de la cei implicati in cursele de la noi si nu in ultimul rand mesaje picante din campionat si introducerea in atmosfera competitionala.

In acest fel se doreste o mai mare apropiere de lumea curselor organizate pentru toti si nu numai pentru cei care merg la circuit.

Motociclismul din Romania are de suferit din cauza lipsei concurentilor si spectatorilor. In acest fel interesul pentru curse va fi mai mare.

Multumesc anticipat,

Kelu

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am decis mutarea acestui Poll la sectiunea Motociclist...in Romania > Curse deoarece dupa 7 zile numai 6 useri votasera si unul singur postase un raspuns desi acest forum a fost vizitat de zeci de oameni.

Incerc totusi sa aflu parerea userilor acestui forum daca pot cere pilotilor Pro-Bike sa isi posteze impresiile si sa comunice cu userii despre cursele de la noi.

Se pare ca interesul pentru acest forum este 100% pentru sectiunea Bazar si nimic altceva pentru ca altfel nu imi explic cum numai 6 oameni din zecile de useri care au vizitat forumul in ultima saptamana le este greu sa apese pe un simplu buton pentru a-si exprima parerea.

Multumesc celor care au votat si celor care vor vota.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar, experientza pilotzilor Pro-Bike ne poate deschide shi noua alte posibilitatzi. Spun asta pentru ca in vara trecuta mi-am dorit foarte mult sa-mi iau motoru' (deshi atunci nu aveam shi eram plecata departe sa lucrez shi sa pot sa-mi iau motor) shi sa merg la Panoniaring sa concurez shi eu. Acum am o Cagiva Mito de 125, dar tot nu shtiu cum pot sa intru shi eu la curse. Recunosc ca nu am experientza necesara inca shi conduc prudent (ca doar vreau shi eu sa ma bucur cat mai mult de ce am descoperit nu cu mult timp in urma shi chiar nu am chef sa-mi rup picioarele sau mai mult), dar ma gandesc ca in viitor o sa am destula experientza sa pot participa. Va fi ceva challenging, care poate o sa ma intregeasca (,) ca personalitate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe langa faptul expus de Drifter, pilotii vor comunica si isi vor spune parerile personale in mod direct, isi vor impartasi experienta cu membrii forumului.

Mi se pare un privilegiu destul de mare pentru userii forumului sa poata sta de vorba cu piloti din camponatul national de motociclism. Trebuie doar sa voteze acestui poll pentru a putea sa le cer pilotilor sa posteze.

Va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, intr-adevar Romania duce lipsa de multe la capitolul competitional, si din pacate unul dintre aceste lucruri este si interesul publicului. Cred ca este o idee f buna, pt ca o astfel de actiune va sensibiliza (cred eu) intr-o oarecare masura publicul. Multa bafta si sa auzim cat mai repede noutatile din cursele din Romania.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare:cine se ocupa de site?mie personal nu imi place deloc cum arata,rog moderatorii acestui site sa faca o schimbare pt a avea cat mai multi membri,iar despre curse eu cred ca trebuie facuta o pagina a pilotilor.Palmares,puncte,pe ce moto concureaza,etc....asta e parerea mea despre site si cred ca nu trebuie sa se supere nimeni,eu vreu sa mearga site-ul pt ca particip in campionat pt PRO-BIKE.

Daniel Onoriu....

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt unu din moderatorii site-ului si nu cred ca imaginea forumului afecteaza cu ceva lipsa membrilor. Forumul la motociclis.ro e plin si e la fel dar cu toate astea tot furat e !!!

Nu stiu exact ce se poate face ca sa fie ca inainte.... poate veniti voi cu niste idei.

Salut ONO :beer:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
eu vreu sa mearga site-ul pt ca particip in campionat pt PRO-BIKE.

Daniel Onoriu....

<{POST_SNAPBACK}>

Salut shi La Multzi Ani!

Cum pot shi eu sa ajung sa particip la curse?

Ma gandeam pt.vara trecuta, dar nu am reushit sa-mi iau motorul. Potzi tu sa imi dai ceva info, te rog?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Makalu,eu zic sa ii copiati pe sbz-isti sa faceti un site asemanator,dupa mine sbz e cel mai tare site din romania.

Drifter,fara sa-mi zici cateva despre tine nu am cum sa-ti raspund,zi daca ai moto ce moto te-ar interesa sa ai,etc....

D.Onoriu

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drifter, deocamdata nu exista un club in Romania care sa iti puna la dispozite un motor pe care poti sa alergi la cure ... asa ca prima conditie este sa ai motocicleta capabila de curse, un pic de experienta si niste banuti ... asa se participa la curse in ziua de azi la romani .. din pacate ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare:cine se ocupa de site?
daca te referi la constructia siteului, de aia ma voi ocupa eu, dar nu stiu exact momentul cand ma apuc de el. pot sa spun doar ca se va schimba mult in el dar totul depinde de cei din probike.

mie personal nu imi place deloc cum arata,rog moderatorii acestui site sa faca o schimbare pt a avea cat mai multi membri,
userii nu vin si stau doar pentru ca siteul e frumos si are o structura buna, totul tine de cum functioneaza si ce continut are si de aceea am facut acest topic ca partea legata de curse sa fie una cea mai buna dintre siteurile romanesti de moto

iar despre curse eu cred ca trebuie facuta o pagina a pilotilor.Palmares,puncte,pe ce moto concureaza,etc....asta e parerea mea despre site si cred ca nu trebuie sa se supere nimeni,eu vreu sa mearga site-ul pt ca particip in campionat pt PRO-BIKE.

Daniel Onoriu....

NU esti singurul care vrea ca probike ca sa aiba cel mai tare site, dar daca ne vom pune fiecare contributia cate putin eu zic ca o sa iasa bine.

Makalu,eu zic sa ii copiati pe sbz-isti sa faceti un site asemanator,dupa mine sbz e cel mai tare site din romania.

SBZ-ul foloseste un engine (phpnuke) care e f. usor de instalat si usor de intretinut, totusi ei nu au nimic in afara de un forum format dintr-o gasca de cunoscuti. Designul este unul default, nu isi updateaza news-urile, nu au sectiuni cu informatii utile, nu isi repara erorile, etc etc. Acest engine iti da posibilitatea sa costruiesti foarte repede un site cu multe optiuni, dar te si limiteaza extrem de mult daca vrei sa adaugi ceva nou care nu este implementat deja in phpnuke.

Eu am planuri mai mari cu probikeul, dar nu eu hotarasc ce si cum va fi cu siteul asta.

Haideti sa deschidem un topic pe aceasta tema ca sa numai fim offtopic aici.

Multumesc,

Kelu

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

tare mi-ar placea sa dea cineva cateva sfaturi despre ce ai nevoie pt a concura la noi. si sfaturi serioase, nu ....iti trebuie motoreta....sa te speli pe dinti, de doua ori pe zi, etc. la fel ca si drifter m-am intrebat si eu la un moment dat despre conditiile de participare la camp. de viteza si nu am primit nici un raspuns (aproape nici un rasp), desi am trimis mes. cu intrebari inclusiv pe privat. am zis ca na...pe forum poate nu a observat..hmmm

domnilor, voi ce concurati, sau aveti habar despre ceea acest domeniu competititional. da-ti si voi detalii serioase. sunt curios de ce pastrati tacerea...va e frica de concurenta? si nu e o gluma . vreti sa fiti singurii zei? va plangeti (pe buna dreptate) ca nu sunt spectatori, deci nici sponsori, nici organizare, etc. nici voi se pare ca nu sunteti prea deschisi publicului larg.

va salut :beer:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GSK ... ce amuzant esti ... mai multe detalii decat am scris eu mai sus nu cred ca isi au rostul ... cine e interesat si are ceva habar de curse stie cu ce se mananca si cam ce ar trebui sa faca sa ajunga acolo ... la ora acutala la noi, cursele sunt pentru oameni cu bani cat de cat pentru ca nu prea exista sponsori care sa investeasca in sportul asta la ora actuala si fiecare pilot va trebui sa mearga pe barba lui cat se poate ... abea astepta sa vad "concurenta" anul asta .. o sa fie show dupa parerea mea la cati "piloti" incepatori au venit la cluburi noi ... have fun si ne vedem din Aprilie :banana:<:-P

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fara suparare dar mi se pare fara sens votarea .. ... nu ma poate deranja in nici un fel daca echipa posteaza sau nu ci cel mult castig ...asa ca neavand decat de castigat care e sensul intrebarii :)

am vazut in afara pentru oamenii care isi cumpara masini cu adevarat smechere ca exsita scoli speciale de pilotaj si ma gandesc ca asa ceva ar trebui si la noi (domeniu moto ) si cred ca o pagina despre curse piloti etc poate sa gazduiasca si o scoala moto in care pilotii daca doresc pot sa dea lectii contra cost .......eu am condus un minsk la scoala, 2 ani un ij , acum vreau sa am nipru si la anul ceva tare ...eu sunt constient ca nu pot sa trec de la 260 kg cu 32 cai , la ceva cu 250kg si 150 cai si o sa am nevoie de cineva sa ma invete ......

iar pentru curse cred ca trebuie incurajat "motociclismul infantil " si o buna mediatizare ajuta.....trebuie multa viata in jurul curselor si daca se poate facute si la noi cu aprobarea politie curse pe sosele, asa cum sunt cursele de raliu numai ca pe asfalt....nu vad de ce intre predeal si paraul rece, (cam 7 km serpentine cu panta ascendenta ) si asfalt bun nu se pot face curse de motociclete asa cum se fac cele pentru masini.....eu unul as ajuta voluntar la asa ceva daca as avea timp (in timul cursei tre sa stea oameni la toate locurile posibile de acces pe traseu sa opreasca nestiutorii ) si oameni buni ....soselele din moldova sunt cele mai bune pe care le-am vazut anul asta ....exista multe locrui de asfalt ca in palma unde se poate merge cu peste 170 ( cu masina si trafic ) si e o placere (ilegala).....

ma intereseaza daca cei care lucreaza la constructia siteului au ceva de castigat (material vorbind) si daca nu e cu suparare imi spune si mie cineva (un personal message ) cam cat si care e treaba ? simpla curiozitate ...

se pare ca am scris prea mult ......numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar pentru curse cred ca trebuie incurajat "motociclismul  infantil " si o buna mediatizare ajuta.....trebuie multa viata in jurul curselor si daca se poate facute si la noi cu aprobarea politie curse pe sosele, asa cum sunt cursele de raliu numai ca pe asfalt....

<{POST_SNAPBACK}>

bravooooooo..in sfarsit a realizat cineva..

exact asta e ideea! Motociclismul infantil, motociclistul inconstient, ect :) fara gluma. mai de fiecare data cand am deschis acest subiect legat de curse, legitimare, etc. toata luma mi-a sarit in cap de parca as fi spus ca vreau sa ma apuc sa ma droghez, de plictseala...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Vad ca a inceput lumea sa vina pe circuit in tunari,cred ca multi au nevoie de sfaturi,sunt dispus sa ajut pe oricine vrea sa invete mersul corect pe motocicleta.

salut gsk

zici ca vrei sfaturi serioase,adica?fi mai concret.

ONO 41 SBK

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ono: daca vrei poti sa deschizi un post nou in care sa ne povestesti cum a fost la antrenamente in Grecia. Eu personal asteptam sa aud despre ce s-a intamplat acolo si am aflat cateceva de la Sorin dar cred ca cel mai bine e sa ne zici tu direct cum a fost. In curand o sa apara si filmarile si pozele din Grecia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei sa participi in Campionatul National de Viteza trebuie sa te inscrii intr-un club sportiv de moto inregistrat la federatie , asa cum este Clubul Sportiv Pro-Bike Bucuresti.

Apoi cu ajutorul clubului vei pregati motocicleta de curse si vei incepe antrenamentele.Tebuie sa te tii de ele pt. ca altfel nu ai cum sa reusesti.

Asta ar fi inceputul.

Daca vrei sa te inscrii ia legatura cu un moderator pt. mai multe informatii de acest gen.

Asfalt uscat, bafta, si sper sa-ti realizezi visul de a participa la curse.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai..eu nu mai vreau nici un sfat. imi facusem planuri f detaliate pt a participa anul acesta la clasa 125 sport. dar ..:( n-a mers.. am ramas fara bani si nu am apucat sa-mi repar nici macar motocicleta actuala. (apropos, stiti cine face segmenti ?) dupa ce o reparam trebuia sa o vand..si pe urma imi luam una de 125..etc ...in fine asta e..poate la anu`

voi vorbi cu unul dinte moderatori, pt ca mi-ar prinde bine sa aflu unde m-as putea antrena - si sa nu-mi spuneti pe tunari , caci nu am 20 de euro pt 5 sau 10 minute...parca atat costa, nu? .. da..asta e...poate pana la anu` o sa apara si banii :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! M'am reinscris ca nu m-am mai gasit dupa schimbarea serverului.

Io sa stiti ca as fi bun de spectator, fiu-miu la fel (3,5 ani, in limba dupa motociclete) da', din pacate nu stim niciodata (io ca el nu se preocupa) unde, ce, cind, cum... ar fi misto sa se anunte lucrurile astea undeva pe site. As vrea sa-l inscriu la o scoala moto, am vrea amindoi sa vedem maestrii la lucru, informati-ne, va rugam !

Apropos, ce circuit, unde in Tunari? nu ma fierbeti fratilor (si surorilor, saru'mina)

multumim!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai multe detalii despre campionatul intern gasesti la http://www.pro-bike.ro/forums/index.php?showtopic=5191 .Circuitul de la Tunari este un circuit de carturi unde se mai antreneaza si piloti nostri.Are si o sala cu circuit pt carturi electrice.Scoala moto pt astia mici nu prea exista antrenamente facandu-se doar in privat sau pe la cluburi moto.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Aha, multumesc. intre timp am gasit circuitul ala de karturi de la Tunari, am fost simbata. Misto. Culmea, cu ocazia asta am descoperit ca fiu-miu ca fiu-miu, ii place dar cum e mititel, s-a cam speriat, in schimb, de unde nu ma asteptam : fiica-mea, de 6 ani jumate, mi-a spus un timid "tati, eu crezi ca ajung la pedale?".. am dat pe spate, in primul rind de rusine ca nu o luasem in calcul si in al doilea rind ca ea e o fetitza scumpa, cu codite si papusi... nu ma asteptam sa-i sclipeasca asa ochii la motoare. Saptamana viitoare ma duc sa o inscriu la un curs de initiere :-)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...