Mergi la conţinut
sferanta

Aprilia RS 125 model 2004

Recommended Posts

tu ori esti greu de cap, ori nu sti despre ce vb...

ORICE PRODUS CARE IESE DIN MAGAZIN ISI PIERDE DIN VALOARE...

ma rog... bafta la vanzare... dar se vede ce nemancat e romanul, primeste ceva moka si imediat se gandeste cat poa sa ia pe el... da cat mai mult... akum nu vreau sa te jignesc, dar daca ar fi dupa mine, as face un contract cu cel ce castiga, sa nu poate sa vanda premiul decat dupa un an...

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri
tu ori esti greu de cap, ori nu sti despre ce vb...

ORICE PRODUS CARE IESE DIN MAGAZIN ISI PIERDE DIN VALOARE...

ma rog... bafta la vanzare... dar se vede ce nemancat e romanul, primeste ceva moka si imediat se gandeste cat poa sa ia pe el... da cat mai mult... akum nu vreau sa te jignesc, dar daca ar fi dupa mine, as face un contract cu cel ce castiga, sa nu poate sa vanda premiul decat dupa un an...

<{POST_SNAPBACK}>

Man, daca dupa parerea ta un discount de 700 de euroi nu este de-ajuns, mai invata si tu despre negocieri; nu stiu daca ai avut de-a face cu el insa iti explic io cum sta treaba: poti sa negociezi si pana la 50% din valoarea produsului doar daca este SECOND-HAND; ceea ce inseamna ca vanzatorul poate sa scada pretul si din cauza ca produsul poate sa aiba vicii ascunse, necunoscute chiar de el insusi, utilizatorul. Nu poti oferi nici o garantie celui care cumpara produsul ca nu o sa-l lase balta in 2 saptamani. In general, daca ai cumparat la mana a doua un auto, cu siguranta ca te ajuta la negociere si faptul ca tu o sa bagi o mare parte din banii pe care i-ai obtinut prin rabat tot in masina. La lucrurile noi este cu totul alta poveste. Moto-ul meu are 2 ani garantie, ceea ce inseamna ca 2 ani daca vrei sal pastrezi, 2 ani nu bagi nici un ban in el decat daca il busesti sau mai stiu eu ce...Mai intreaba si tu in stanga si in dreapta. Crede-ma ca nu are nici o legatura cu foamea romanului, este pur si simplu o chestie de principii. Iti doresc sa castigi si tu o masina sau un motor si tare curios sunt cam cat ai lasa la pret dac-ar fi sa vrei sa-l vinzi.

Sarbatori fericite si sa-ti aduca noul an tot ce doresti.

Link la postare

Sincer cred ca am participat la multe negocieri de motoare si masini...

Si daca as primi o masina sau un motor ca premiu l-as folosi... dar probabil asta e parerea mea...

Dar daca tot esti asa bun la marketing, te rog spune-mi, in pretul de la magazin, ce intra???

Tu nu cred ca ai cheltuieli, nu trebuie sa platesti salarii and stuff...

Oricum, fa cum vrei, vroiam sa iti spun ca daca lasi cateva sute de euro, pe care oricum o sa le lasi la negociere o sa faci pe cineva fericit...

Craciun fericit... sincer mi-ar parea bine sa nu iti vinzi motorul... nu sa nu ai parte de clienti, ci sa te hotarasti sa il folosesti, eu sunt sigur ca o sa uiti de cei 4000 de euro atunci cand vei merge cu el...

Happy new year

Link la postare
Oaspete GHE-GHE
Pentru sand:

Fratie, poza este asta:

Provenienta este (daca-ti dai seama dupa geaca) promotia Viceroy "Premii la putere". Deci nu se pune problema cu actele, iti dai seama. Totul este in regula. Nu este nici macar inmatriculata, e trecuta prin RAR pana in 2006, etc.

<{POST_SNAPBACK}>

Buna Sand! Si eu am castigat Aprilia tot la Viceroy! Tu de unde esti ? Din Bucuresti? Ai de gand sa o vinzi?

Link la postare
Buna Sand! Si eu am castigat Aprilia tot la Viceroy! Tu de unde esti ? Din Bucuresti? Ai de gand sa o vinzi?

<{POST_SNAPBACK}>

Salut GHE-GHE,

Da, incerc s-o vand; daca nu iau 4000 de iepuroi pe ea insa, o pastrez; oricum, aveam de gand s-o vand si sa imi cumpar alta pe la 2000 de iepuroi iar restul de bani sa-l dau avans la o garsoniera, ceva. Ma rog, daca nu iese, nu iese; incerc totusi s-o vand sa nu zic ca n-am incercat.

Sarbatori fericite!

Link la postare

Salut,

in primul rand, Matrix, treci la coltul de rusine. Citeste treaba cu garantia, si faptul ca e primita. Daca ai cumparat (in cazul de fata primit) ceva dintr-un magazin si e inca sigilat, parerea mea e ca poti sa-l vinzi cu acelasi pret, atata timp cat oferi aceleasi conditii ca si magazinul (garantie, service, etc). Nu e nici o diferenta intre magazin si tine pana in punctul asta. Poate doar ca magazinul iti poate elibera o factura, insa in cazul unei promotii ma cam indoiesc. Cu un discount de 700 de euro e clar ca e in avantaj cel care a primit-o, si nu magazinul.

Daca problema voastra e cum sa il convingeti sa scada pretul pana la o suma pe care v-o puteti permite, eu zic ca mai degraba sa va apucati si voi de fumat viceroy fiindca nu merita sa scada omul pretul sub 4000 doar ca vi se pare voua ca-i SH. Poate o sa fie SH dupa ce incepe si parcurge vreo 3-4000 de km si ii expira si garantia.

In al doilea rand, felicitari pentru norocul avut! Eu zic ca-i timpul sa te lasi de fumat :)

Link la postare

Daniel, pe vremuri, cand te duceai sa schimbi valuta in fata la exchangeuri erau nenea care schimbau chiar mai bine... de curiozitate unde te duceai, la exchange sau la aia???

Si atata timp cat marfa a iesit din magazin, esti cel putin idiot sa ceri cat e in magazin... tu crezi ca aia isi fak magazine de prosti? asa se pun pe trotuar la universitate si ar vinde rsuri...

SI MI SE PARE ABERANT ATUNCI CAND CASTIGI CEVA NEMUNCIT SA INCERCI SA ITI SCOTI O GRAMADA DE BANI!

Totusi, imi cer scuze, pt ca uni oameni au o situatie financiara mai delicata si poate acest castig e ca o mana cereasca, eu vb din pctu meu de vedere, al omului pasionat de motoare...

Link la postare
Daniel, pe vremuri, cand te duceai sa schimbi valuta in fata la exchangeuri erau nenea care schimbau chiar mai bine... de curiozitate unde te duceai, la exchange sau la aia???

Si atata timp cat marfa a iesit din magazin, esti cel putin idiot sa ceri cat e in magazin... tu crezi ca aia isi fak magazine de prosti? asa se pun pe trotuar la universitate si ar vinde rsuri...

SI MI SE PARE ABERANT ATUNCI CAND CASTIGI CEVA NEMUNCIT SA INCERCI SA ITI SCOTI O GRAMADA DE BANI!

Totusi, imi cer scuze, pt ca uni oameni au o situatie financiara mai delicata si poate acest castig e ca o mana cereasca, eu vb din pctu meu de vedere, al omului pasionat de motoare...

<{POST_SNAPBACK}>

Mai omule, uite cum sta treaba: daca ai castiga un apartament care valoreaza 50.000 de euroi l-ai vinde cu 40.000 doar pentru ca este castigat si ti se pare normal sa pierzi 10.000, multumindu-te de fapt cu "ce ti-a dat Dumnezeu"?

Daca ai ceva interesant de zis pe tema deschisa de mine, zii; daca nu, du-te, omule si scrie unde vrei tu, numai aici nu. O cumperi sau n-o cumperi: la asta se reduce totul.

SI MI SE PARE ABERANT SA ITI BAGI NASUL UNDE NU-TI FIERBE OALA. OK? TE MAI INTREB O DATA DACA O CUMPERI SAU NU. DACA NU, MERGI SI SCRIE IN ALTE TEME.

Link la postare

Nu o cumpar ca am si eu... ca sa vezi, cumparata...

Si da, daca as castiga un apartament l-as vinde cu 10.000 de euro mai putin... te deranjeaza??? cum spuneam, probabil nu avem acelasi nivel financiar si poate pt tine 500 de euro conteaza mai mult...

Link la postare
Nu o cumpar ca am si eu... ca sa vezi, cumparata...

Si da, daca as castiga un apartament l-as vinde cu 10.000 de euro mai putin... te deranjeaza??? cum spuneam, probabil nu avem acelasi nivel financiar si poate pt tine 500 de euro conteaza mai mult...

<{POST_SNAPBACK}>

Oricum tie nu ti-as da-o nici cu 10.000 de euro...

Link la postare

Vezi... prostia romaneasca ce face???

mai bine nu ai mai fi atat de orgolios si te-ai orienta sa vinzi motorul asta mai repede, ca vine primavara... fa un studiu, intereseaza-te si tu de preturi... tu vrei sa iti pice cumparatoru din cer???

ps. si mai bine zici mersi ca iti tin postul !up...

Link la postare

bai voi va certati sau vindeti o motocicleta ? Stergeti toate posturile astea ca cine mai intra si vede cum va faceti nu se mai uita la motor!!

Ce naiba ma va facetti de ras..

Link la postare
bai voi va certati sau vindeti o motocicleta ? Stergeti toate posturile astea ca cine mai intra si vede cum va faceti nu se mai uita la motor!!

Ce naiba ma va facetti de ras..

<{POST_SNAPBACK}>

dudu, ai dreptate; insa EU vand motoru; matrix are o problema cu lucrurile castigate, nemuncite; dac-as fi dat in cap la vreo unu' si i-as fi luat motoru, poate nu eram asa inversunat; da' cand vine unu' si face pe atoate-stiutorul (desi probabil baiatu'i varza), imi vine rau, pe bune.

Matrix-e, merci pentru sustinerea mesajului in top dar daca s-ar putea sa-l sustii prin pareri care m-ar si ajuta, ar fi cu siguranta mai bine. Altfel, abtine-te.

Link la postare

Nu va mai faceti cu ou si cu otet .... Tu ai un motor si il vinzi si asta e tot ce conteaza.. dak vine d la mama sau daca ti l-a dat d la viceroy sau daca a picat din cer cu tot cu actele pe numele tau nu conteaza...

Link la postare

Sferanta,ai un numar de fix,respectiv mobil?Intram in conctact in maxim o luna doua(eu strang bani momentan si numai e mult :) ) daca o sa mai vrei sa o vinzi...Din ce oras esti apropo...

Link la postare
Sferanta,ai un numar de fix,respectiv mobil?Intram in conctact in maxim o luna doua(eu strang bani momentan si numai e mult :) ) daca o sa mai vrei sa o vinzi...Din ce oras esti apropo...

<{POST_SNAPBACK}>

Salve bro,

0740316920 my number; io-s din Craiova; motoru'i in Bucuresti; m-am gandit ca asa o sa-mi fie mai usor sa-l vand, ca-i piata mai "larga".

Ne-auzim.

Toate cele bune.

Link la postare

Salut Matrixule, ti-ai lut motoru din service? Am fost p acolo zilele trecute si cred k p al tau l-am vazut, unu mov B 24 JET? :P Cand nvd prin oras sa`ti dau fum? :P:D

Link la postare
Salut Matrixule, ti-ai lut motoru din service? Am fost p acolo zilele trecute si cred k p al tau l-am vazut, unu mov B 24 JET? :P Cand nvd prin oras sa`ti dau fum? :P:D

<{POST_SNAPBACK}>

nu l-am luat.... caut piese... si eu 14 jet :D fum??? hhahaha, mai vedem noi :D

Link la postare

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.