Mergi la conţinut

Sistem Rabatare A Numarului


Recommended Posts

salutare!

am si eu o problema si anume nu gasesc de udne sa cumpar un sistem de rabatare a numarului sau ceva asemantor care sa`mi ascunda numarul "la comanda" in caz de "pericol" . .daca are cineva . .il rog mult sa`mi dea si mie niste informatii despre si evenaul poze.. linkuri sau orice care sa ma scuteasca de amenzi in afara de rularea respectand codul rutier

multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 118
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

salutare!

am si eu o problema si anume nu gasesc de udne sa cumpar un sistem de rabatare a numarului sau ceva asemantor care sa`mi ascunda numarul "la comanda" in caz de "pericol" . .daca are cineva . .il rog mult sa`mi dea si mie niste informatii despre si evenaul poze.. linkuri sau orice care sa ma scuteasca de amenzi in afara de rularea respectand codul rutier

multumesc!

altul care se crede Rossi ... "in caz de pericol" ce exprimare ... stii ce iti doresc Valentino? sa iti faci sistemul de ascundere si sa te prinda politia sa iti ia carnetul si sa iti dea cu motocicleta in cap ... cu o asemenea gandire nu poti fi decat un r... mintal ... codul rutier mai Valentino a fost scos ca sa fie respectat, evident ca nu intotdeauna .... mai scapam manuta in gaz olecuta si tot asa dar daca tu iti propui sa mergi cu viteza atunci fi barbat bai "putza fripta" si asuma-ti urmarile .... nu pot decat sa iti urez : "gheta pe sosea si asfalt in damburi" .... TZARANE!!!!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Draga Roockie ..intrearea este simpla ..se pare ca unii nu au ajuns la acel nivel de intelegere sau intelgeinta ca sa-si dea seama ca nu trebuie sa mergi cu viteza ca sa vrei sa-ti cumperi un astfle de sistem.. off`topic vteza mea e croaziera in afara orashului este undeva intre 100 sji 130 si asta nu din cauza ca nu`i permite motoru stai linishtit dar nici nu pot spune cu mana pe inima ca respect legea 100% asa ca sa evit camere ascunse cum intre turda si cluj . .. la sinaia si mai pe unde si le`or fi bagat m-am gandit sa`mi cumpar asa ceva , dar .. revenind ..unii au ochelari de cal iar pe creierul lor se dau paduchii cu patinele daca pricepi aluzia tontule .. . DECI , info ..linkuri despre problema sji va rog frustratilor. . abtineti`va!

p.s. : ma cheama tudor

p.s.: invatza sa scrii gheata sau .. . invata sa scrii

p.s.: iti doresc o viata cat mai linistita FARA incidente deoarece viata m-a invatza ca cea ce-i doresti celuilalt ti se intaml tie mai devreme sau mai tariu asa ca bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci atata timp cat umbli cu motocicleta sau cu orice mijloc de transport esti supus unor reguli ... daca ai de gand sa le incalci incalca-le dar macar fii raspunzator pt ceea ce faci .... asta era ideea de baza ... cat despre cum scriu eu iti dai in petec .... faptul ca am "mancat" o litera nu ma face analfabet ... poate ca scriu repede poate ca tastatura mea e un picutz stricata ... ma rog daca tot ai inceput aceasta polemica hai sa iti dau exemple din ce ai scris tu mai:"de udne sa cumpar", "informatii despre si evenaul poze", "ntelegere sau intelgeinta ca sa-si dea seama", "un astfle de sistem", "off`topic vteza mea", "ca nu`i(probabil "nu-mi" vroiai sa zici) permite ", "dar nici nu pot spune cu mana pe inima ca respect legea 100% asa ca sa evit camere ascunse cum intre turda si cluj"(asta e ceea ce eu numesc "fraza avalansa")si acum cireasa de pe tort "iti doresc o viata cat mai linistita FARA incidente deoarece viata m-a invatza ca cea (ceea) ce-i doresti celuilalt ti se intaml tie mai devreme sau mai tariu asa ca bafta" ... ce dreaq ai vrut sa zici aici "putza bleaga" ca nu am inteles ... ma rog vorbele tale graiesc de la sine ... a scrie cu greseli e omeneste dar a scrie absolut tot gresit e "analfabetism" grosolan ... deci inainte de a-i zice cuiva sa se duca sa puna mana pe o carte de gramatica fa o plimbare de ansamblu asupra ta si apoi deschide gura mai "tudor" cu "t" mic....

PS:pune mana de modifica repede ce ai scris si fa-ma mincinos ca sa te scoti cum se zice

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar e necesar sa o luati razna cu "vorbe de duh"?

cateodata ... DA ...

pt "cur rider" (asta e traducerea) : stii de ce ma irita toti "riderii de crevedia" (citez pe cineva de pe forum) care isi pun "sisteme" de astea??? pt ca din cauza lor sunt eu (si cei ca mine) injurat pe strada ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti mult mai intelept daca nu o iei pe aratura cu vorbele de duh sa stii si dai mult mai bine in fata tuturor

Acum daca vrei sa o tii intr-una asa nu ai decat

Next time si crede-ma ca o sa vad cand o iei pe aratura iti iei si o mica penalizare.

Daca ma intrebi de ce iti spun eu de ce: pt ca poti sa intorci vorbele unui om si fara sa arunci cu rahat in el

PT Ass Ryder e valabil si pt tine sa stii si daca vrei nr rabatabil ia o balama de usa de dulap si monteaza nr pe ea si gata...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o cauta cu lumanarea baiatu` asta fara numere... anticipez ca acest topic precum si initiatorul vor avea acceeasi evolutie precum desteptul ala care nu stia cum sa dea kilometrajul inapoi.

PS

@aSs`RYder

probabil ca nu realizezi faptul ca numarul de inmatriculare nu este o simpla tabla care te inregistreaza in sistemul fiscal si administrativ.

in plan psihologic are efecte mult mai bune decat iti poti imagina tu! acea tabla te responsabilizeaza fata de tine insuti si fata de ceilalti oameni de pe asfalt. iti pune in spate responsabilitati care ne asigura atat pe noi cat si pe tine ca nu vom avea parte de evenimente nedorite. intr-o oarecare masura, datorita ei, adopti o atitudine `potrivita`. ea te face un individ real, indentificabil, existent.

sper ca datorita ei, ai sa iti iei cateva amenzi peste bot si poate chiar o suspendare. sanctiunile astea te vor invata ca regulile sunt facute pentru a fi respectate, pentru a asigura securitate noua tuturor. daca tie nu iti pasa de asta... iti recomand clasa enduro si niste coclauri

succes!

PPS

sper sa ai energia necesara spre a raspunde tuturor si sa inveti ceva din toata povestea asta

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti mult mai intelept daca nu o iei pe aratura cu vorbele de duh sa stii si dai mult mai bine in fata tuturor

Acum daca vrei sa o tii intr-una asa nu ai decat

Next time si crede-ma ca o sa vad cand o iei pe aratura iti iei si o mica penalizare.

Daca ma intrebi de ce iti spun eu de ce: pt ca poti sa intorci vorbele unui om si fara sa arunci cu rahat in el

sry .... m-a luat valul ... imi cer scuze ... ideea e ca individul m-a calcat pe nervi .... o sa ma rezum doar la a-l ignora complet

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) nu trebuie sa te scuzi dar "impartelile" astea nu isi au rostul

foarte bine punctat Pretender

aviz celor care merg cu nr indoit, stramb rabatat etc: eu mi-am furat-o pt treaba asta si era sa ma coste destul de mult

aveti grija ca daca e sa va prinda se pun in fata voastra cu masinile si tot opriti

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aviz celor care merg cu nr indoit, stramb rabatat etc: eu mi-am furat-o pt treaba asta si era sa ma coste destul de mult

aveti grija ca daca e sa va prinda se pun in fata voastra cu masinile si tot opriti

aici te inseli amarnic ... watch this: rulez cu 200 ...220 km/h ... bun ... observ bariera de masini in fata .... hahahaha (rad in sinea mea) ... voi nu ati auzit de Ghost Rider???? ... hahaha ... ma aproprii de ei marind viteza apoi frana fata corelata cu frana spate .... execut un derapaj controlat si atingand usurel asfaltul cu dintii ...pardon cu piciorul .... ma intorc si ii fac pe fraierii aia ..... nu-i asa ca sunt bun ??? ... si acum faza reala ... opresc si incep patetic cu o expresie de genul :"sa traiti ... sefu nu mi-am dat seama ca merg asa repede ... o fi vitezometrul de vina ca mie imi arata 80 km/h

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu gasesc de udne sa cumpar un sistem de rabatare a numarului sau ceva asemantor care sa`mi ascunda numarul "la comanda" in caz de "pericol" . .

Se pare ca planifici ceva ilegal sau .... deja faci ceva ilegal zilnic punand in pericol viata ta si a altora si incerci acuma sa-ti ascunzi identitatea motociclista.

O astfel de comportare se reflecta pe TOATA populatia motociclista si ne faci de rusine.

Motociclist seriosi ar trebui sa REFUZE sa se asocieze cu astfel de elemente negative si sa fie izolati sau chiar si turnati la politie.

Curatenia se face din interior cel mai bine.

nu gasesc de udne sa cumpar un sistem de rabatare a numarului sau ceva asemantor care sa`mi ascunda numarul "la comanda" in caz de "pericol" . .

Se pare ca planifici ceva ilegal sau .... deja faci ceva ilegal zilnic punand in pericol viata ta si a altora si incerci acuma sa-ti ascunzi identitatea motociclista.

O astfel de comportare se reflecta pe TOATA populatia motociclista si ne faci de rusine.

Motociclist seriosi ar trebui sa REFUZE sa se asocieze cu astfel de elemente negative si sa fie izolati sau chiar si turnati la politie.

Curatenia se face din interior cel mai bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de c nu poate raspunde lumea la obiect ? nici nu am de gand sa va explci ce si cum dar pretender nu ma compara cu baiatul care nu stia sa dea km inapoi sau vb aiurea fara sa stii legea ? sa dai m inapoi nu constituie infractiune in ROMANIA ( inca ) cat ascunderea placutei de inmatriculare da si asa pot continua cu destule dar ca sa fiu corect sunt de acord cu o parte din c ai scris pt ca sji tu si frustratul aveti dreptate din punct de vedere legal dar haideti sa nu mai facem pe lupii moralisti ok ? tu sutien draga sau stai . . rochi , esti scuipat pe strada datorita caracterului si modului de a trata/vorbi cu niste persoane care pun o intrebare si doresc info iar tu le raspunzi dorindu`le " tot binele ..poate vrei sa schimbi atitudinea ; chiar nu are rost sa-ti bati capu` cu nickul meu , care este o aluzie pe care nu ai putea sa o intelegi niciodata datorita nivelului tau de dezvoltare ..cum ziceam iti doresc numai bine si poate reusesti sa citesti codul bunelor maniere :thumbup:

@pretender : sa stii ca spre bucuria ta si a fustei chiar am luat si amenzi si de toate si ceac ma enerveaza e ca m`o pozat radaru cu 61 , cea c a fost o minciuna din partea politiei si de aici restu ..

revenind , singurul care mi-a dat un raspuns desi ironic a fost R1der , restu au fost interventii pline de bunavointa din partea userilor cu spirit moral si o parte din bratul legii pline de patos , intelepciune unele si caldura sufleteasca .. deci ...cineva ?info ?.. linkuri ? am citit undeva ca ar fi pe kawamotors dar nu gasesc sectiunea .. pls help

p.s. : Andrei , sar putea sa gasesti variante diferite a cea c inseamna motociclisti seriosi , respectiv sa torni pe cineva , asa ca sa arati ca vrei s respecti legea 100 % , ce pot spune decat ca arata caracterului omului , printre altele poate arata invidie , micism la suflet , etc ; daca vrei safaci curatenie incepe de la tine si uitete in oglinda si spune ca " am respectat de fiecare data legea 100 % si asta imi da dreptu sa fac ... " si aci o sa completezi u in alt episod.. ok ?

nuam incalcat legea , nu am jignit pe nimeni , nu ma simt ghost rider , imi place sa calatoresc cu motoru si is satul de politia romana care curios in judetul brasov oprea numa masini de cluj , constanta si bihor ( printre care si pe mine ) , pt radar fictiv :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

raspunsul meu se bazeaza pe cazuri reale si nu e ironic

e cel mai la indemana sa pui un rahat de numar de inmatriculare pe o balama de usa de dulap

serios, am vazut, probat si placut la nebunie

singurul inconvenient e ca trebuie sa te dai jos ac sa il repui pe pozitie - de ascuns nu tre sa te dai jos

Numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in zona de unde provin eu exista o rivalitate intre galati si braila .... ei ne opresc pe noi si noi pe ei .... simplu .... ideea e ca (RETINE) radarul nu minte .... daca radarul a aratat ca ai avut 61 de km/h atunci atat ai avut ...PUNCT ... nu zice nimeni ca nu a incalact legea .... tre sa fii eunuc (nici o legatura dar asa mi-a venit pe chelie), sau calugar, sau maicuta sa nu incalci legea ... aici e vb de responsabilitate ... o fac si eu .... si eu am mers pe SPLAI cu 80 .... daca ma lua radarul ma ardea dar asta e mi-am asumat riscul .... aici e vb de "fudulii", esti barbat si iti asumi responsabilitatea sau esti ... sau nu esti (am zis ca nu mai jignesc pe nimeni)... deci omule, ipotetic vorbind : mergi si bulesti pe cineva (un pieton sau mai stiu eu ce) ce faci ? iti strangi numarul si o tai ??? nu zi NU ... ca asa o sa faci daca o sa poti ... de asta imi e mie frica ... de fuga de responsabilitate ... nu ma lua pe mine cu faze de genul "eu vreau sa merg regulamentar dar atunci cand nu o sa o fac nu vreau sa fiu prins" ... cand iti faci un asemenea sistem o sa te risti mai mult pt ca o sa iti confere o anumita "falsa siguranta" ... sincer nu te vad prea bine dar (ca sa te sutesc pe tine de o replica de genul "nu te priveste") nu ma priveste si nici nu ma intereseaza .... eu in locul moderatorilor te banam ... pt ca ceri pe "forum" o chestie ILEGALA .... ce ar fi maine sa ma interesez si eu de un "joint" ceva ... asta cum ar merge???? ma rog ... asta e ....

numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai avand in vedere legea care nu imi interzice sa imi pun pe motor sistemul respectiv NU incalc legea deci nu avea rost afirmatia ; legea interzice ascunderea nr intzelegi tu ? io nu o sa incerc sa conving pe nimeni ca cea c vreau e bun , fiecare dupa cum poate dar ai mai gresit la un lucru si anume la radar , este ciudat cum pe mine cu 61 m-a prins si pe baiatu care m-a depsit tot cu 61 :) rezulta i-am dat in judecata pt ca au scoso din burta + ca eram si cu detectoru de radar in actiune si mi`o detectat numa in momentul in care m-a oprit agentul in fatza loganului dar iara discutii aiurea .. ziceai ca te-am calcat pe nervi si ca ma ignori complet .. incearca sa te tii de cuvant sau daca ai informatii despre subiectul principal iti multumesc anticipat

@R1der : eh .. eu am luat raspunsul ca pe unul ironic din cauza tam`tam`ului care l-a provocat acest topic ; eu ash vrea totusi ceva profi si nu artizanal care sa faca cea ce`i zic eu de la buton in cazu in care exista asa ceva , dupa cum zicema imi aduc miante sa fii citit ceva ca ar fi pe kawamotors dar nu am gasit nicicum ..

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ar fii mai elegant sa se raspunda stict la intrebare si sa nu se mai ajunga la astfel de polemici?Caut si eu acelasi lucru de ceva timp pt motor.Am cerut ajutorul unor persoane care au ,dar indiferenta totala.Este greu sa tasteze sau sa raspunda la telefon.Asa ca m-am pus pe documentat si o sa fac singur.Pt asta am nevoie de mestereala si cateva materiale.Si pana la urma scopul scuza mijloacele.Asa ca va rog sa ma scutiti de polemici.Oricat ai spune un sfat unui motorist care are placerea nu vei face decat sa ajungi la ce sa ajuns mai sus.Asa ca va rog sa va abtineti de la remarci la adresa mea pt ca eu nu ma trag cu nimeni de sireturi si nu permit nimanui sa se bage in seama cu mine daca numa cunoste personal pt ca nu prea stiu de gluma.Asa ca incercati sa va vedeti de...mobrele voastre.Pt detalii exista mess.Se poate simplifica comanda printr-un comutator simplu la indemana in locul la atat electronica.

post-1063-1194786293_thumb.jpg

post-1063-1194786311_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici nu am de gand sa va explci ce si cum dar pretender nu ma compara cu baiatul care nu stia sa dea km inapoi sau vb aiurea fara sa stii legea ? sa dai m inapoi nu constituie infractiune in ROMANIA ( inca ) cat ascunderea placutei de inmatriculare da si asa pot continua cu destule dar ca sa fiu corect sunt de acord cu o parte din c ai scris pt ca sji tu si frustratul aveti dreptate din punct de vedere legal dar haideti sa nu mai facem pe lupii moralisti ok ?

adica te simti jignit de faptul ca te-am pus in rand cu individul ala care avea de gand sa isi intinereasca mobra ? si asta pentru faptul ca el nu facea o chestie ilegala ?

tu te vezi superior pentru ca te-ai angajat la o chestie `serioasa`, adica riscanta si deci ai trei cohones in comparatie cu pustiul ala. bun... esti simpatic!

si totusi nu brava, mai devreme sau mai tarziu o sa te indoiesti de alegerea facuta. nu te pune in situatia de a te milogi in fata lui garcea.

pe langa faptul ca povestea asta cu numarul nu se face... nu cred ca e potrivit sa postezi un topic de genul asta, pentru ca poti da idei si altora, iar maine, poimaine o sa avem numai ghost rideri pe strada. si de aici pana la a forma o opinie generala gresita despre motociclisti, e un pas f mic.

un ultim exemplu este dat de cel de la constanta care si-a bagat mana in gaz pana la cot, asa incat a ajuns pe la 230 km/h in localitate. pe langa asta o tanti secretara de la politie a acceptat sa ii sustraga permisul de la dosar si sa il restituie. idiotii habar nu aveau ca permisul iti poate fi suspendat chiar daca fizic este la tine in buzunar.

asta este inca o istorie care va intari opinia generala conform careia motociclistii sunt niste bezmetici!

Si pana la urma scopul scuza mijloacele.Asa ca va rog sa ma scutiti de polemici.Oricat ai spune un sfat unui motorist care are placerea nu vei face decat sa ajungi la ce sa ajuns mai sus.Asa ca va rog sa va abtineti de la remarci la adresa mea pt ca eu nu ma trag cu nimeni de sireturi si nu permit nimanui sa se bage in seama cu mine daca numa cunoste personal pt ca nu prea stiu de gluma.Asa ca incercati sa va vedeti de...mobrele voastre.Pt detalii exista mess.Se poate simplifica comanda printr-un comutator simplu la indemana in locul la atat electronica.

nu crezi ca in toata povestea asta insasi scopul este impardonabil ?

si apoi crezi ca iti sade frumos sa incerci sa pui calus celor care au de spus o opinie vis-a-vis de postul tau.

admiti faptul ca nenorocirea aia de sistem este o eroare, chiar prin pozitia defensiva pe care o ai, dar daca nu te cunoastem personal e mai bine sa stam draq in banca noastra... hmmmm ciudat.

imi placeau mai mult posturile tale legate de harley si alte personaje pitoresti si acolo parca stiai de gluma.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest topic este acum închis pentru viitoarele răspunsuri.
  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.

×
×
  • Creează O Nouă...