Mergi la conţinut
Autentifica-te  
assryder

Sistem Rabatare A Numarului

Recommended Posts

omul a avut o zi proasta .... lasa-l in pace ... sau poate nu a avut .... hmmm ... nu am de unde sa stiu .... nu il cunosc .... emilio sunt curios ce poti sa imi faci daca ma leg de tine .... sunt curios ... sa ma bati ???? .... esti un dur .... pfffffffffff .... ia o aspirina

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri
1. sa dea km inapoi sau vb aiurea fara sa stii legea?

sa dai m inapoi nu constituie infractiune in ROMANIA ( inca ) cat ascunderea placutei de inmatriculare da si asa pot continua cu destule dar ca sa fiu corect sunt de acord cu o parte din c ai scris pt ca sji tu si frustratul aveti dreptate din punct de vedere legal dar haideti sa nu mai facem pe lupii moralisti ok?

Andrei, sar putea sa gasesti variante diferite a cea c inseamna motociclisti seriosi, respectiv sa torni pe cineva, ce pot spune decat ca arata caracterului omului, printre altele poate arata invidie, micism la suflet, etc

2. politia romana care curios in judetul brasov oprea numa masini de cluj , constanta si bihor ( printre care si pe mine ) , pt radar fictiv :)

1. Exista o moralitate a corectitudini care este universala indiferent de legea locala dar se pare ca pe aici multi dintre cei ce imi cereau mie moralitate tac cu coada intre picioare la astfel de cazuri si asa se perpetueaza imaginea motociclistilor ca indivizi fara de lege. Ma repet pt a xxxx data ca ati legalizat furtul si insalaciunea si acuma vi se par normale si o aberatie ca cineva sa-ti pretinda sa fi corect.

2. Exista LEGE pt astfel de comportament intr-o societate rationala si civilizata dar voi ati creat o anarhie si acum culegeti fructele. Da, fara nicio remuscare spun motociclistului cu numar rabatabil ca este un excroc si incerc sa-l scot din trafic.

Caut si eu acelasi lucru de ceva timp pt motor.

Si pana la urma scopul scuza mijloacele.

Asa ca va rog sa va abtineti de la remarci la adresa mea pt ca eu nu ma trag cu nimeni de sireturi si nu permit nimanui sa se bage in seama cu mine daca numa cunoste personal pt ca nu prea stiu de gluma.

Asa ca incercati sa va vedeti de...mobrele voastre.

Pierdut respectul din partea mea si posibil si a multora care au crezut ca esti un individ cinstit si corect.

Pacat.

Link la postare

pretender fiecare alege ce vrea sa faca cu numarul lui si daca le vin si altora idei vb ta isi asuma un risc nu ? dar nu despre moralitate am deschis eu topicul acesta , nu despre lectii de viata ci "Despre motociclete/Motocicleta Mea " ; daca vrei sa iti sustii ideile care sunt corecte daca e sa o luam dupa carte , dupa ce vrei tu deschide un topic la Discutii sau nush .. eu am incerca sa aflu un lucru , l-am aflat si acuma vine partea de care m-ai "amenintzat " . . .o sa am o iarna sa ma indoiesc daca o sa fac bine sau nu o sa fac bine cu numarul acela si crede`ma .. nu ma vad superior . . .daca gandeam asa ceva nu deschideam un post prin care sa cer info despre bla bla bla si stateam sigur pe superioritatea mea cand ma opreste politia :) .. nu ?

Andrei , dupa toate predicile tale despre o societate in care domenste democratia , libertatea de exprimare si care se crede rationala si CIVILIZATA , modul tau de a demonstra apartenenta la aceasta societate este de a elimina " cazurile acestea " , de a-i eticheta drept excroci si a incerca sa-i scoti din trafic ? Hmm .. io zic ca e ciudat pt o persoana care se da drept . .. stai ..aici o sa completezi tu daca vrei sa nu cumva sa gresesc sau sa jignesc pe cineva .. sa nu fii auzit de . . .reabilitare ? .. integrare ? .. stai . . ce ar mai fi...mm.. ; si ca sa inchei , daca nu ma insel cine din istorie au eliminat elementele care nu corespondeau "rasei ariane" ? probabil ca stii .. asa ca trage singur concluziile , noroc !

Link la postare

Vreau sa-l vad eu pe cel care are motor de viteza si merge numai 50-60 in localitate,90-100 afara,130-140 pe autostrada!Il rog sa ridice mana sau sa iasa in fata.Cand multe alte lucruri vor merge bine in tara asta-gen coruptie si prostie militieneasca-voi renunta si eu la scopul scuza mijloacele.Locuiesc intr-o zona defavorizata in care sunt doar 3 motoare.In plus domneste o invidie din partea politistilor catre tot ce zboara pe aici pe la noi.Sunt vanat in cel mai nesimtit sens posibil al cuvantului.Sunt urmarit,am pret pe permis.Au incercat sa imi faca dosare penale pe niste motive puerile.Se incearca sa mi se ia permisul de cateva ori pe luna sub pretexte penibile.Pana acum am tacut pt ca am o anumita pozitie...unii stiu,dar acum am luat o aspirina si sunt un pic mai acid.Legal nici macar o palma nu pot sa dau unuia pt ca am o anumita pozitie,dar pot sa i-o dau pe la ...spate sau cu cagula pe cap de exemplu.Nu poti sa bei un suc intr-un club sau bar ca deja esti proxenet sau ai anturaj dubios daca prietenii tai sunt 2 pe 2 si au limuzine si tiruri in parcare.Nu cred ca stiti vreunul dintre voi cum este sa te opreasca un politist si sa se uite cu lanterna in masina si cand esti cu prietena sa iti zica-SA vad si eu cu ce curve esti in masina!-si sa nu poti sa-i zici nimic ca a doua zi vinovat sau nevinovat esti chemat la un mare sef si mori cu dreptatea in mana.Cat despre simtul umorului a ramas cam la fel ca pe vremea cand m-am lovit de cele 2 penale ale lumii motociclistice care s-au intalnit si au impartasit impresii despre cum o fac eu ...numai ca acum nu prea mai trec cu vederea multe lucruri.Si mai este cineva acolo sus care ni le da dupa fapte.Viata mi-a demonstrat ca se intalneste pom cu pom,dar om cu om!Asa ca vezi sa ai aspirine de dat la tine bagaciosule!Cand cineva intreaba daca va face placere raspundeti la obiect.Fiecare este liber sa faca ceea ce vrea si raspunde direct de actiunile sale pt ca traim intr-o tara libera,democratica,s.a.m.d.Ma retrag de pe acest forum de oameni corecti.Mai ales ca v-am dezamagit...poate a-ti observat ca am facut-o mai demult...

omul a avut o zi proasta .... lasa-l in pace ... sau poate nu a avut .... hmmm ... nu am de unde sa stiu .... nu il cunosc .... emilio sunt curios ce poti sa imi faci daca ma leg de tine .... sunt curios ... sa ma bati ???? .... esti un dur .... pfffffffffff .... ia o aspirina

De gaini de genul tau care de la taste se umfla sunt satul pana... .In fiecare zi pescuiesc cate 2-3!Nu mai e nevoie sa te bat eu... .Esti deja...

Link la postare

repet....de ce nu se merge pana la capat prin scoaterea definitiva a numarului?!

emilio....crezi ca o sa planga cineva dupa tine? automat daca raspunzi, te-ai contrazis singur cu afirmatia ta si sint sigur ca nu o sa te tii de ea :)

eu merg undeva la 150kmh pe autostrada, si max 80-90 in localitati, depasind extrem de rar viteza aceasta.....asta ma face mai putin "biker" fata de altii? sorry ca poate voi suna superior...dar prefer sa stiu ca as putea "fuma" cel putin 90% din bikerii acestei tari pe orice drum ( ma refer la mobre de viteza si pe drumuri cunoscute relativ in aceeasi masura) si sa imi vad linistit de drumul meu de mosh spre mare ( nu stiu daca ai auzit vreodata de opel omega lotus ;) ) ce spune emil aici imi pare ceva de gen : cand isi face vecniul curat in curte, o sa arunc si eu gunoiul....iar cu aceasta mentalitate, nu o sa schimbe niciodata nimic din ce iti doresti tu asa mult emilio ;)

Link la postare
1. Cand multe alte lucruri vor merge bine in tara asta-gen coruptie si prostie militieneasca-voi renunta si eu la scopul scuza mijloacele.

2. Sunt urmarit, am pret pe permis. Au incercat sa imi faca dosare penale pe niste motive puerile. Se incearca sa mi se ia permisul de cateva ori pe luna sub pretexte penibile.

3. De gaini de genul tau ...... In fiecare zi pescuiesc cate 2-3!

1. Oauuuu, deci politia e cea vinovata. Ahaaaaa, acum inteleg. Zoltan !!!!! baga la cap.

2. Ce mult ma vad in aceste cuvinte. Intre 22 si 26 de ani toata politia de pe strada ma vedea numai pe mine. Cum ieseam cum de ma urmarea. Pana si cu elicopterul. Pe motocicleta sau in masina eram tinta lor zilnica. Sau asa credeam eu. Doamne ce de amenzi am platit si carnete suspendate.

3. =)) Asta chiar ca e o scena de zile mari. Emilio calare pe motor cu undita in mana da cu rame la pescuit de ..... gaini. De shaua motorului 2-3 gaini legate de picioare cu capul in jos. =))

cand isi face vecniul curat in curte, o sa arunc si eu gunoiul....iar cu aceasta mentalitate, nu o sa schimbe niciodata nimic din ce iti doresti tu asa mult emilio ;)

Super realist si potrivit discutiei.

Nota 10.

Link la postare

am vb cu omul pe mess ... se pare ca are niste probleme in orasul sau si tind sa cred ca sunt reale cu toate ca in prima instanta pare de domeniul "science finction" ... raman insa in continuare "IMPOTRIVA NUMERELOR ASCUNSE" ... nu e legal

Link la postare
aha....a zis ca te bate si v-ati imprietenit?:D

hahahahahahah .... no way ..... nu ne-am imprietenit ... dimpotriva .... cred ca daca ma intalneste imi face un ochi maro (nu e prima oara si sunt sigur ca nici ultima oara iar de frica nu imi e deloc, cu sau fara cagula) ... hahahahha .... ideea e alta ... daca ce spune e adevarat e grav ce i se intampla ... foarte grav .... nu ma intereseaza faptul ca omu ma ameninta cu bataia ... e vb de niste fapte care sunt credeti-ma foarte grave .... nu intru in detalii ... daca vrea sa va zica el e ok ...

Link la postare

ce fel de bikeri sunt in romania asta ori ...ba fratilor ori suntem uniti ori mai bine ne facem toti gabori ca si asa vad ca unii dintre voi (aia se stiu) au instinctul ala de om corect de om in trend cu lumea de pe afara ba hai sa nu mai fim visatori dc oare de fiecare data cand vine unu si intreba ma ce fac sau cum fac sa ma ridic pe o roata sau cum fac sa imi ascund numarul se gasesc acei super inteligenti ai acestui forum sa intervina ma dar nici odata sa te ajute doar sa te critice ca ce pana mea romanul sa nascut critic de exemplu cineva intreba pe domnul andreirn cum isi pregateste omul motorul pt iarna iar dumnealui nu se putea sa o faca mai bine de atat si a inceput cu filozofiile lui ma hai sa facem in asa fel si sa nu ne mai fie greata de noi ca vad ca dintr-un simplu topic a iesit o mare zarva si de asta e bine sa raspundem promt si la subiect sfatul meu pt cei care vor sa faca posturi sa se duca la alta rubrica nu faceti si voi diferente ca ala e rossi ca ala e cutarescu si nu ii dau peste nas ca ala e nush cine si hai sa rada lumea de el si de postarea lui pai ori suntem o familie ori ne bagam toti mainile in buzunar si nu mai ajutam pe nimeni apropo halal urare care a putut sa i-o faca cica un frate biker si acela se stie citez"iti urez asfalt cu gheata si drum cu damburi '' banuiesc ca aceasta specie de om nu ii trebuie mult sa gandesaca de asta ia si urat omului asa ceva deci in concluzie ne improscam toti cu rahat si nici unu din noi nu este de folos cu stiinta lui pe acest forum daca vr-o data cineva va mai intreba cate o chestiune din asta nu va mai dati zmei si raspundetii omului la intrebare ca de asta incepe sa miroase a mucegai aceasta familie si incepe sa se destrame usor usor fiecare are viata in fata daca nu stie sa o pretuiasca u nu poti sa il ajuti cu nimik ca la el acest pret pt viata a fost demult stabilit demien sau cum ii zice a fost exact omul care a raspuns promt la intrebare si nu sa dat in spatiu cu stiinta lui cum o fac altii (uneori ma faceti sa vomit cand va vad toata stiinta voastra improscata pe cate o postare )cei inteligenti si cu simtul civic se stiu as avea un sfat pt dumnealor sa se faca toti gabori daca sunt asa de corecti asfalt uscat tuturor eu nu fac diferente si nu urez la nimeni gheata pe asfalt eu le doresc doar la specia asta de oameni (gabori) sa isi scoata femeile in parcuri cu bikeri de treaba ca de restul ne ocupam noi :download::thumbup::beach: nu uitati ca orice palma data o iei de 10 ori in data fiti buni cu frati vostri nu va mai faceti voi grupurile voastre de prieteni ori facem o familie ori aruncam gunoaiele de pe acest forum care au intentia de a destrama o familie imensa

Link la postare
1. ma hai sa facem in asa fel si sa nu ne mai fie greata

2. ori suntem o familie ori ne bagam toti mainile in buzunar si nu mai ajutam pe nimeni

3. aceasta familie si incepe sa se destrame usor usor

4. ori facem o familie ori aruncam gunoaiele de pe acest forum care au intentia de a destrama o familie imensa

1. Daca ai greata musca dintr-o lamaie si mergi sa verifici daca nu cumva esti insarcinat.

2. Ba dimpotriva mai toti au au raspuns cu sfaturi ca primite din familie. Daca TU iti ntrebi tatal aceasta intrebare ce crezi ca iti va raspunde? O familie unita ii ajuta pe cei ce o iau razna cu teribilismele si ilegalitatile si isi risca viata si murdaresc numele de motociclist. A fi o familie nu inseamna a fi partas la o crima sau ceva ilegal ci dimpotriva.

3. Tocmai ca le pasa atatora de tine si cei ce se gandesc la lucruri ilegale inseamna ca familia este unita si nu se va destrama. Tu si alti incercati sa faceti lucruri rusinoase pt un barbat sau un motociclist si cei mai chibzuiti din familie incerca sa-ti spuna adevarul. Asta se chiama FAMILIE.

4. Cand copilul face o rautate nu il arunci la gunoi ci ii explici cu frumosul ce si cum a gresit. Se va incapatana ca asa e natura de adolescent dar asta nu insemna sa-l abandonezi ci sa insisti. Asa se uneste o familie. Tine minte.

amin

precum babele din biserica.

Link la postare

asa de mult ai scris omule si totusi nimic .... ma dor ochii citind ce ai scris acolo ... ideea e alta si nu ai prins-o ... SI ANUME : DACA VREI SA FII IN ILEGALITATE SI SA MERGI CU VITEZA SI SA FACI PE LEUL ATUNCI FA-O CU "BALLS" ... si DA, ai dreptate nu toti mergem tocmai legal ... asa e .... dar eu imi asum responsabilitatile ... si asta inseamna sa ai BALLS ... atata timp cat esti gaina si fugi de ceea ce faci nu poti decat sa imi patezi mie numele de motociclist si crede-ma fazele de genul numar ascuns au repercursiuni asupra noastra,asupra familiei de care vorbesti tu cu atata emfaza ... sincer nu vreau sa fac parte din familia ta cea mare .... prefer sa fiu singur in cazul asta ... ce faci tu se numeste teribilism infantil ... si mai presus de toate infractiune ... si crede-ma cand nenea Garcea se va supara ca nu l-a prins pe boul ala cu radarul pt ca avea numerele trase se va razbuna pe urmatorul care poate nu a facut nimic saracul ... dar se va razbuna!!!! pt ca nu au creier iar prin comportamentul vostru pueril nu faceti decat sa le dati apa la moara .... ma rog ... ma doare fix in fund de ce o sa faceti voi cu numerele voastre ... dar sa stii ca va voi injura in minte de fiecare data cand un politist ofuscat ma arde pe nedrept ... pt ca o sa stiu ca pe undeva pe acolo e si vina voastra ... bafta la numere si la sisteme de ascuns numere smecherilor

PS: daca te simti exclus iti urez si tie acelasi lucru : ASFALT CU GHEATA SI DRUM IN DAMBURI!!! (daca erai inteligent te-ai fi prins ca pe un asemenea drum nu poti circula, deci nu ai fi putut pati nimic decat daca erai nebun si plecai pe asemenea conditii .... gandeste inainte omule nu in lateral)

PS: daca tot se practica ilegalitatile pe acest forum sunt curios daca are careva un joint ??? UPS!!! ce legatura are Jointul cu motociclismul ??? aaaaa .... scuze .... vroiam sa am si eu un joint sa ii pun numere rabatabile sa nu ma prinda politia ... pfffffffff

numai bine

Link la postare

chiar ati INEBUNIT

exista site.uri profesionale care vand asa ceva .........sistem de ascuns nr

si unde ...........tocmai in state unde nu ai voie sa iei mainile de pe volan cand vine garcea la tine ca ti.o da direct cu 9 mm

cine vrea sa.si puna asa ceva o face pe PALARIA lui

daca cineva crede ca o data ce trec eu cu nr ridicat si garcea se razbuna pe el ca a fost corect... si a circulat corect.... si etc de corect se inseala amarnic

GARCEA SE RAZBUNA CA E FRUSTRAT FRATE

ca tu te dai cu moto de mii de euro si el o arde la familie cu 300 - 400 de euro la sf de luna

pt ca doar atat la dus capul sa se faca si nu are cum sa isi dezvolte INTELIGENTA in masina cu ochii pe masinile care trec

de cate ori ai vazut echipaj de politie ca "descurca/rezolva prob in trafic" ?doar cand trece coloana oficiala

bulangiul merge cu 40 la ora pe tronson de 100 si imi ia permisul ca l.am depasit

pai eu merg sa fac bani si sa.i platesc salariul de la sf de luna nu sa stau la panda sa vad cate masini rosii si albastre trec

si ca in orice padure trebuie sa fie si uscaturi

cunosc si POLITISTI - OAMENI

am 8 ani de SERVIT PATRIA si am plecat pentru cata PROSTIE/NEPOTISM/POLITICA exista in structurile guvenamentale

daca stateam acolo nu ajungeam sa schimb motorul la 2 ani si sa ma plimb asa cum o fac acum

Link la postare

e a si cum ai explica unui surd cum sta treaba cu muzica deci nu mai zic nimic ca vad ca sunteti varza toate au intelesul lor deci ganditi in lateral cum o fac alti ca mine si ca voi

Link la postare

Cei mai chibzuiti dintre batranii satului predica in urmatorul fel :

"Cand copilul face o rautate nu il arunci la gunoi ci ii explici cu frumosul ce si cum a gresit . ."

Iata stimati colegi ce spunea mai devreme :

"Da, fara nicio remuscare spun motociclistului cu numar rabatabil ca este un excroc si incerc sa-l scot din trafic."

Se observa ca nu "arunca copilu la gunoi " si explica frumos cum si unde greseste ..

Concluzia : Omu cand imbatraneste .. ori moare .. ori se tampeste .

p.s. : Andrei , la voi in america merg doar babele la biserica ? , eu sunt sigur ca ai inteles de c am spus "amin" , iar daca nu iti explic : am spus`o ca pt o incheiere a tuturor infruntarilor aiurea si ca o sustinere a ce a scris crazzy r1d3r .. sanatate !

Rochi , mai fustita , se vede cat de des iesi pe afara cu motorul si singur te-ai facut motociclist virtual , de c ? da-mi voie sa-ti arat ce ai scris :" ASFALT CU GHEATA SI DRUM IN DAMBURI!!! (daca erai inteligent te-ai fi prins ca pe un asemenea drum nu poti circula .. " , pe un drum in damburi nu poti circula ? sau stai ...tu esti pilot si atunci da . .ai dreptate , dar noi restul motociclistilor de rand care mai iesim prin tara pe drumurile patriei care sa stii chiar nu sunt asfaltate ca si pistele , mai dam si de drumuri in damburi ,cu gropi , etc . ;

Concluzia : lasa tastatura , si scoate capsorul afara in lume sa vezi ca drumurle nu sunt ca si cele din jocurile tale cu motociclisit de pe computer .. ok ? asfat uscalt !!

Link la postare

AssRyder, invata un pic sa raspunzi unui comentariu ca sa fie ceva claritate in ceea ce spui.

In rest este normal sa fi suparat si etc dar vei creste poate tu mare si vei deveni un barbat caruia nu ii este rusine cu identitatea lui ca doar asta reprezinta numarul de inmatriculare. Si da, legea reprezinta vointa majoritati si de cele mai multe ori este bine chibzuita si te poti bucura de motocicleta si in legalitate nu numai in actiuni ilegale.

Link la postare
Rochi , mai fustita , se vede cat de des iesi pe afara cu motorul si singur te-ai facut motociclist virtual , de c ? da-mi voie sa-ti arat ce ai scris :" ASFALT CU GHEATA SI DRUM IN DAMBURI!!! (daca erai inteligent te-ai fi prins ca pe un asemenea drum nu poti circula .. " , pe un drum in damburi nu poti circula ? sau stai ...tu esti pilot si atunci da . .ai dreptate , dar noi restul motociclistilor de rand care mai iesim prin tara pe drumurile patriei care sa stii chiar nu sunt asfaltate ca si pistele , mai dam si de drumuri in damburi ,cu gropi , etc . ;

Concluzia : lasa tastatura , si scoate capsorul afara in lume sa vezi ca drumurle nu sunt ca si cele din jocurile tale cu motociclisit de pe computer .. ok ? asfat uscalt !!

in primul rand ... intradevar momentan sunt "motociclist virtual" ... afara ploua si nu am cum sa merg pe ploaie + ca e frig ... asa ca ma gandesc serios sa o bag la iernat ... in al doilea rand 1200 de km facuti intr-o luna jumate de cand am carnetul mi se par destui ... asa ca lasa-ma cu drumurile patriei ... cumva ai enduro de mergi pe gropi??? daca da, de ce dreaq iti mai trebuie placuta rabatabila??? .... in al 3-lea rand nu m-am jucat niciodata (si nici nu o sa incep) jocuri cu motociclete sau cu masini ... nu imi plac .... in al 4-lea rand daca tu chiar poti sa mergi cu o "vitezana" prin gropi si damburi (asa cum mi-am imaginat io in urare) atunci esti sado-maso fratioare ... iti place "vibromasajul la oute" si mai ales viteza mica (atunci de ce dreaq iti mai trebuie placute rabatabile?)... ... de drumetii nu am avut parte de cand mi-am luat "bicicleta" pt ca din cauza muncii nu am avut timp ....la anul o sa fac si drumuri mai lungi ... evident ... am de gand sa ies si din tara cu ea .... planuri si iar planuri .... dar pana atunci nu mai vb aiurea mai "ghost rider" cu numar rabatabil .... diferenta dintre noi doi este ca eu am tupeu sa nu imi ascund numarul pe cand tu esti o gainusa fricoasa care se ascunde sub "fusta mamii" (fusta mamii=numar rabatabil)....

numai bine

PS: eu nu sunt frustrat omule ... chiar nu sunt ... ma doare in basca daca te duci tu pe apa sambetei ca o sa o arzi ca nebunu cu 260 km/h sau mai mult (acoperit fiind de numerele tale rabatabile) .... nu ma intereseaza ... subliniez inca o data poate imi intelegi si mie opinia pana la urma : DIN CAUZA TA O SA O LUAM PE COAJA SI NOI CEILALTI CARE NU AVEM NUMERE RABATABILE .... si atunci intradevar o sa devin FRUSTRAT ... si crede-ma cand un Garcea mic o sa ma apeleze cu vreo fraza de genul "fir-ai al dreaq sa fii ... umblati cu numere rabatabile si cu viteza" ... si o sa imi dea amenda chiar daca numerele mele vor fi la vedere ... atunci sa stii ca din partea mea o sa ai tu (si toti ca tine) frigiderul plin cu "carne" ....

Link la postare

Andrei , am raspuns exact la ce ai scris , iar daca cineva nu a inteles sa ridice 2 degete sus . . si fii sigur ca ma bucur in legalitate de mersul pe motor ( am permis , am asigurare , folosesc echipament complect oricand , geaca refelctorizanta pe ploaie , conduc preventiv , si aproape respect viteza legla , dupa cum explicam printre primele mele posturi la acest subiect merg constant cu o vitea intre 100 sji 140 , dar cel mai mult cu 120 :) . Am inteles de la TV ca se pun baietii sau deja au montat si mai multe radare fixe , asa ca daca tu pe un drum unde ai putea sa meri mai rpd de 60 sau cat pun ei limitare ai de gand sa meri cum zic ei , respecta legea , io incerc sa nu stau dupa ei care pandesc in loc sa o previna , punand radare numai pe drumurile bune ! De c nu baga radare intre Timisoara si Orsova ?! de C? pt ca ese prea praf drumul , dar stau ca popandaii ascunsi in boscheti pe putinele drumuri asfaltate decent . .

Roockie , in primul . .dar si ultimul rand daca nu shtii nu vb ! daca nu aireusit sa faci deca 1200 de km imi pare rau pt tine , sincer ca stiu c inseman sa te bucuri de motocicelta si mai ales de primii km , cat despre denivelari dupa c reusesti s te mai invarti putin pe DN`uri , astept pareri , iti recomand Transfagarasanul partea din judetul Arges si culoarul Rucar-Bran ca sa intelegi de c denivelari vb , pt ca oricat te chiui sa-ti faci un traseu incare sa alegi asfaltul neted , daca vrei sa ma vezi si cate ceva din tara trebuie sa-ti sacrifici si "outele" + nervii

p.s. : nu am atins 260 si nicinu am de gand , si nu din cauza mea o sa iti dea tie amenda politistul ,mergi conform legii si zii "da" la tot ce behaie el acolo , ... diferenta intre noi e alta mai nene , si anume chiar te rog sa fii cu BALLS cand iti vor venii acasa amenzi de la radar ( nu doresc nimanui ) ca eu ma rezum la a fi gaina cu numar rabatabil care nu va mai primi amenzi si de banii economisiti imi voi umle rezeroru sji ma voi bucura in continuare de mersul pe 2 roti !

Link la postare
Andrei, (am permis, am asigurare, folosesc echipament complect oricand, geaca refelctorizanta pe ploaie , conduc preventiv , si aproape respect viteza legla , dupa cum explicam printre primele mele posturi la acest subiect merg constant cu o vitea intre 100 sji 140 , dar cel mai mult cu 120 Am inteles de la TV ca se pun baietii sau deja au montat si mai multe radare fixe , asa ca daca tu pe un drum unde ai putea sa meri mai rpd de 60 sau cat pun ei limitare ai de gand sa meri cum zic ei , respecta legea , io incerc sa nu stau dupa ei care pandesc in loc sa o previna , punand radare numai pe drumurile bune ! De c nu baga radare intre Timisoara si Orsova ?! de C? pt ca ese prea praf drumul , dar stau ca popandaii ascunsi in boscheti pe putinele drumuri asfaltate decent . .

Da, cam incet se merge pe acolo si daca asfaltul permite si motoarele sunt capabile o sa se ajunga precum in California unde TOT traficul depaseste viteza legala si cu politistul langa ei.

Ani in urma cand viteza era si mai mica s-au strans cativa si in grup au mers cu viteza legala pe autostrada astfel blocand traficul complect.

Cat despre radare fixe ar fi ciuruite de gloante in prima saptamana.

Link la postare
Ani in urma cand viteza era si mai mica s-au strans cativa si in grup au mers cu viteza legala pe autostrada astfel blocand traficul complect.

Cat despre radare fixe ar fi ciuruite de gloante in prima saptamana.

idei care nu ar fi deloc rele !! ma mir cum de radarele fixe nu au fost .."mutilate" sau macar tunningate de soferii fericiti sau , imprumutate p viatza de populatia de culoare .. si atunci ..nu ar mai trebui sistem de rabatare a numarului :D

Link la postare
altul care se crede Rossi ... "in caz de pericol" ce exprimare ... stii ce iti doresc Valentino? sa iti faci sistemul de ascundere si sa te prinda politia sa iti ia carnetul si sa iti dea cu motocicleta in cap ... cu o asemenea gandire nu poti fi decat un r... mintal ... codul rutier mai Valentino a fost scos ca sa fie respectat, evident ca nu intotdeauna .... mai scapam manuta in gaz olecuta si tot asa dar daca tu iti propui sa mergi cu viteza atunci fi barbat bai "putza fripta" si asuma-ti urmarile .... nu pot decat sa iti urez : "gheta pe sosea si asfalt in damburi" .... TZARANE!!!!!!!

NU POT SA NU RASPUND ACESTUI "OM" rookie !!!!! Din exprimare imi dau repede seama ca esti un retard asta 1 la mana, din felul in care gandesti pot sa spun ca ori e tactu gabor din ala care sta la panda ori esti un loganar in adevaratul sens al cuvantului ( adica nu neaparat tre sa ai logan ci numai atitudinea de cacat cu care iti sofezi conserva te face "loganar" ) asa ca omu a intrebat de un disppozitiv si tu cu raspunsul tau te-ai cacat in chefu lui de a-si ascunde numarul....

P.S. AS DORI SI EU UN NUMAR RABATABIL ASA CA DACA STIE CINEVA DE UNDE MULTUMESC DE PE ACUM!!! :banana:

Link la postare
NU POT SA NU RASPUND ACESTUI "OM" rookie !!!!! Din exprimare imi dau repede seama ca esti un retard asta 1 la mana, din felul in care gandesti pot sa spun ca ori e tactu gabor din ala care sta la panda ori esti un loganar in adevaratul sens al cuvantului (adica nu neaparat tre sa ai logan ci numai atitudinea de cacat cu care iti sofezi conserva te face "loganar" ) asa ca omu a intrebat de un disppozitiv si tu cu raspunsul tau te-ai cacat in chefu lui de a-si ascunde numarul....

P.S. AS DORI SI EU UN NUMAR RABATABIL ASA CA DACA STIE CINEVA DE UNDE MULTUMESC DE PE ACUM!!!

La 29 de ani lumea ar astepta ceva mai mult de la tine dar se pare ca evolutia sa incetinit in jurul tau.

Problema este cat se poate de simpla.

Unul sau mai multi motociclisti vor ceva pt o activitate ilegala.

Cativa mai maturi la cap au incercat sa-i convinga ca nu este bine.

Capul lor fierbinte de berbeci au creeat o discutie contradictorie.

Este adevarat ca fiecare face ce vrea pe motorul lui dar nu pe asfaltul public deoarece nu este ograda lui tacsu.

Este iarasi adevarat ca traiesti si ai fost educat intr-o societate in care furtul si faradelegile sunt ceva normal.

Dar tot adevarat este ca 80% din motociclisti sufera in urma la 20% de teribilisti si cei cu capul pe umeri ar trebui sa incerce macar sa fie parinti pt cei ce au crescut fara.

PS. Il inchide si pe asta Zoltan pt ca stie ca am dreptate si uraste asta.

Link la postare
NU POT SA NU RASPUND ACESTUI "OM" rookie !!!!! Din exprimare imi dau repede seama ca esti un retard asta 1 la mana, din felul in care gandesti pot sa spun ca ori e tactu gabor din ala care sta la panda ori esti un loganar in adevaratul sens al cuvantului ( adica nu neaparat tre sa ai logan ci numai atitudinea de cacat cu care iti sofezi conserva te face "loganar" ) asa ca omu a intrebat de un disppozitiv si tu cu raspunsul tau te-ai cacat in chefu lui de a-si ascunde numarul....

1. tata nu a fost gabor (si as aprecia daca nu te-ai lua de familia mea);

2. nu am decat permis categoria A;

3. daca vrei ma cac si in cheful tau;(rog adminii sa nu ma taxeze dar exact la fel s-a exprimat si ala)

4. esti tare precoce nene ... cum le-ai ghicit tu pe toate ("Din exprimare imi dau repede seama") ...

5. esti psiholog ? pt ca iti dai asa repede seama cum gandeste altul... vai de capul tau de ofuscat ...

6. CULCA-TE!!!!!!!!!!!!!!!!NOAPTE BUNA!

7. vezi poate data viitoare "POTI sa nu imi raspunzi mai doctor Lecter!!!"

8. ca sa RASPUNZI tre sa fii intrebat ... daca nu esti intrebat inseamna ca esti bagator de seama (asa cum am fost si eu vis-a-vis de AssRider, cu deosebirea ca eu nu am inceput cu ceva de genul "NU POT SA NU RASPUND....bla bla bla";

9. deci repet : NOAPTE BUNA!

Link la postare
Oaspete
Acest topic este acum închis pentru viitoarele răspunsuri.
Autentifica-te  

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.