Mergi la conţinut

Inmatriculare Motocicleta Construita


SLUSAR

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

pai nu vreau sa-l descurajez, si eu vreau sa-mi fac un chopper pt mine, asa cum il visez, dar momentan in romania nu exista un producator autorizat de motociclete, nu mai zic de cadruri, ca asta e cel mai important. RAR e un, cum draq sa-i zic ca mi se face sila, mare zero sa zicem, in materie de omologari individuale sau unicat. in primul rand legislatia e la pamant si al doilea nu au echipamente cu care sa-ti probeze motoreta cu toate ca ai facut-o tu la standarde. asa ca, dintre solutiile pe care le-as vedea cat de cat posibile ar fi: ori faci un cadru, faci rost de acte si-l poansonezi tu si speri sa mearga, ori il faci, mergi la rar, ceri cu sefu' i-ai trantit "dreptul", sa nu zicem spaga si gata, se rezolva. sa nu crezi ca e ieftin. cam asta ar fi.

va salut!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand iti trebuie un proiect facut sau cel putin semnat si asumat de un inginer auto.dupa care faci motocicleta si aduci cu acte la fiecare sudura si piesa din proiect ca a fost facuta/sudata in service autorizat rar conform proiectului.dupa ce termini de construit moto se plateste o taxa de omologare rar extrem de scumpa era acu vreo 3 a ni in jurul a 100 de milioane da nu sunt sigur asa am auzit.o duci la teste la rar(rezistenta etc ca banuiesc ca motopru nu il construiesti yu de la zero ) daca obtii omologare rar poti sa roduci moto respctiva in serie(numai daca o faci pe firma)

mai bine iei una gata facuta :thumbup:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...

HAI ROMANIA !!!!! ahhahahahaha a.k.a. orange count r y choppers!

if you are a born to ride guy ... o inmatriculezi/omologhezi in jermania ca cica daca treci granita spre vest... lucrurile incep sa fie mai bune.

p.s. nu faceti greseala de a va intoarce in romania daca cumva sunteti pe afara

TRAIASCA RARU! HAI POLITIA ROMANA!!! a.k.a. CIUBUCARII HUUUUAAAAA TARANOII TRAIESC INTR_O TARA .. ROMANIA !

au si americanii prostie la greu dar prosti cu salarii bune parca nu-s asa taranoi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...