Mergi la conţinut
  • 0

Probleme Electrice


richont

Întrebare

5 răspunsuri la această întrebare

Recommended Posts

  • 0
ce probleme ai?

Daca esti electrician spune-mi mie de ce cand mi seincalzeste motorul la hond xl 250 r nu imi mai da scanteie pana nu se raceste.Am postat un topic pe tema asta dar nimeni nu raspunde nimic ! Poate ma ajuti tu? Te rog!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0
Daca esti electrician spune-mi mie de ce cand mi seincalzeste motorul la hond xl 250 r nu imi mai da scanteie pana nu se raceste.Am postat un topic pe tema asta dar nimeni nu raspunde nimic ! Poate ma ajuti tu? Te rog!

Daca motorul ti se incalzeste tare asta-i din cauza bobinei de inductie, ca o data cu motorul se incalzeste si ea :P:beer:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0
Daca motorul ti se incalzeste tare asta-i din cauza bobinei de inductie, ca o data cu motorul se incalzeste si ea :P:beer:

Multumesc, o sa verific cu un aparat de masura .Am gasit schema electrica si sper sa-i dau de capat .Am pus o bobin a de pe alta moto si cam tot aia face. Daca mai aveti si alte idei ...astept vesti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0
Multumesc, o sa verific cu un aparat de masura .Am gasit schema electrica si sper sa-i dau de capat .Am pus o bobin a de pe alta moto si cam tot aia face. Daca mai aveti si alte idei ...astept vesti.

verifica si cititorul daca atunci cand se incalzeste mai are rezistenta interna (in general cand este bun are o rezistenta interna)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la întrebare...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...