Mergi la conţinut

Enduro-maniaco-depresiv Ed A-iii-a 23-25 Mai 2008


atillas

Recommended Posts

cea de-a 3-a editie enduro-maniaco-depresiv se va desfasura pe raza statiunii baile olanesti in muntii din imprejurimi si va avea tabara de baza in campingul comanca in perioada 23-25 mai 2008

ACCES-din ramnicu valcea spre baile olanesti..la intrarea in baile olanesti pe varianta de camioane ce ocoleste statiunea 2,5 km pana in tabara(vor fi indicatoare de ghidaj..dar accesul este f simplu)

TRASEU -prima zi traseu pe 2 categ. hobby si profi -zona de padure 95% cu forestiere de legatura(aprox 60 km)

- a doua zi prolog gen romaniacs cu obstacole naturale si artificiale combinate(masini,camioane,butuci,poduri pivotante,rape,urcari ...etc) impartit pe 2 categorii hobby si profi..contracronometru

COSTURI(aproximative)-taxa participare 100 lei pilot

- cazare (in functie de pretentii de la 40 lei/casute pana la 80-100 lei camere 3* la hotel)

- masa(organizata in tabara 160 lei pers.sambata si duminica)

PRETURILE SE POT MODIFICA LA CAZARE SI MASA DOAR DACA EURO CONTINUA SA O IA RAZNA

PREMII - proba speciala

- premiile prieteniei

- cea mai tare tranta sau freza

- cel mai...mare,mic,tanar,batran,etc

din cauza ca tabara s-a rezervat in timp record cazare se mai poate gasi la casute in tabara (40 lei)-baie cu dusuri cu apa calda si rece special ptr casute,sau in statiunea olanesti 2,5 km de tabara la

pensiunea olanescu 0751087681(2*),hotel central 0250/775313 (3*),hotel parang(0250/775164)

CE VA OFERIM - traseu marcat pe GPS si marcaje(se poate face traseul si fara GPS)-compatibil garmin

- parc rece pazit

- proba speciala spectaculoasa

- masa de sambata dimineata pana duminica la pranz inclusiv

- muzici,vizionari filme enduro,

- standuri cu echipamente de enduro la vanzare(preturi promo)

- standuri cu bericioaica proaspata si ieftina(destul de important)

- premii si diplome ptr toata lumea

REZERVARILE SE FAC DOAR PE MAIL LA ene_stefan1974@yahoo.com iar informatii la tel 0745/798927 stef

PTR CINE NU A AUZIT SAU PARTICIPAT LA CURSA NOASTRA ATASEZ NISTE POZE DE LA EDITIILE ANTERIOARE

post-9597-1201521566_thumb.jpgpost-9597-1201521641_thumb.jpg

post-9597-1201521710_thumb.jpgpost-9597-1201521847_thumb.jpg

post-9597-1201521918_thumb.jpgpost-9597-1201521960_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

-Ma numesc Fratila Paul,sunt din Sibiu am mai participat editile lor si i super bine organizat si distractie cat cuprinde ,merita sa incercati. Dupa care la 2 saptamani dupa ei, adica in 7-8 iunie vom organiza si noi la Sibiu cea de a doua editie a intruniri de enduristi(enduro-sibiu2008). Care va avea o gramada de suprize si premi.Organizat de clubul E.M.A -Sibiu

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in primul rand..mersi paul de laude..iar la 2 sapt dupa voi o sa fie eveniment motomania in arges..asa ca o sa constituim in curand axa valcea-sibiu-arges...

vroiam sa spun tuturor enduristilor ca premiile vor depasi 2500 de euro..au pus umarul la cursa sponsori ca :enduro srl-dealer

skoda,yacco romania,garmin romania,motomania,ISX-romania,arctic-land-importator oficial arctic cat.se vor da premii constand in gps-uri,casti si echipament moto,uleiuri,spray-uri etc

sper sa nu ma amendeze admin. site-ului dar macar atat pot sa fac si eu ptr cei ce ne ajuta si sprijina aceasta ramura moto..

va asteptam cu drag la valcea..din ce socoteli ne-am facut participarea va depasi 100-110 piloti la start..asa ca haideti la valcea sa ne luati premiile ca ptr voi sunt...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

modificari de ultima ora nu sunt:locatia si perioada raman aceleasi

masa va costa 160 lei de participant si cuprinde mic dejun pranz,cina si tuciul cu tocana de la miezul noptii -sambata

mic dejun,pranz-duminica

cazarea va costa 40 lei casute(bai cu apa calda si toalete)-mai sunt cateva casute in tabara..

60-80 lei pensiuni in olanesti/cam dubla

80-100 lei hoteluri in olanesti/cam dubla

rezervari la tel hotel suprem 0250/775157 ***

hotel president 0250/775022 ***

hotel central 0250/775313 ***

hotel parang 0250/775164 **

hotel stogu 0250/775876 **+

pens. izvoare 0250/775501 **

pens.maria 0250/775557 **

oricare din locurile de cazare nu depasesc 2-2,5 km de tabara de baza..iar accesul se face pana in tabara pe asfalt

DUPA MARCAJE PUTEM ANUNTA FINALUL IN CEEA CE PRIVESTE TRASEELE:

HOBBY 40 km..circuit(o singura tura)

PROFI 60 km circuit(o singura tura)

nu se asigura puncte de alimentare ptr 2 timpi(deci benzina la rucsac),nu exista puncte de control,pe linia de creasta la traseul de profi motoarele vor fi coborate si asigurate de salvamont pe o anumita portiune expusa..

startul se da din minut in minut..la ambele categorii,pe marcaje(obligatoriu) sau pe GPS(suplimentar)..

proba speciala....o sa vedeti.. :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

o ultima modificare a survenit in traseul de hobby,prin alegerea altei trase ca retragere din traseu..

se va scurta cu 5 km si se va ingreuna vizibil pe portiunea de final..pregatiti motoarele cu gume cramponate sanatoase,fiindca veti avea mult de patimit...

PS..deabia astept :wub:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

participarea este individuala,in situatia in care sunt echipe tot ce putem face este sa va dam startul unul dupa altul si sa va asteptati pe traseu..

ps bicilindricele nu vor putea face traseul nici macar de hobby,iar motoarele modele mai grele(130-140)recomand doar traseul de hobby...bine,in situatia in care vine vreun cyrill cu dr sau mai stiu eu ce poate sa se dea din partea mea la profi..

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar un traseu super, sunt sigur ca la Hobby nu va fi usor insa toata lumea poate sa incerce. Bafta tuturor !

Daca mai doriti cazare, au parintii mei o pensiune si preturile pot mai accesibile tinand cont ca si eu sunt tot cu motoarele.

Pentru detalii si poze de la pensiune lasati mail : c477u7u@yahoo.com

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar un traseu super, sunt sigur ca la Hobby nu va fi usor insa toata lumea poate sa incerce. Bafta tuturor !

Daca mai doriti cazare, au parintii mei o pensiune si preturile pot mai accesibile tinand cont ca si eu sunt tot cu motoarele.

Pentru detalii si poze de la pensiune lasati mail : c477u7u@yahoo.com

nu mai speria bre enduristii,ca ma pomenesc ca nu mai vin la cursa...le-or fi frica de urcari si namoale mai stii???

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

dat fiind faptul ca participarea va fi foarte mare la eveniment rog toti pilotii care au de gand sa participe si nu au luat legatura pana acum cu noi sa imi trimita un mail la ene_stefan1974@yahoo.com sa stim si noi la ce sa ne asteptam..

nu este vorba ca nu facem fata,dar fiecare concurent primeste numere de cursa ,tricouri personalizate,etc..si ptr asta trebuie sa stim numarul aproximativ..

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
:D :D :D VA SALUT CU RESPECT AS DORI SI EU DIN PARTEA ORGANIZATORILOR UN RASPUNS CAND SE PRESUPUNE PLECAREA DE SAMBATA SI DE DUMINICA LA CE ORA PUTEM PLECA LA CURSA SAU PROBA SPECIALA AS FI FOARTE INTERESAT :beer: :beer: :beer: :beer:

sambata traseu profi(extrem)10,30-obligatoriu echipe

sambata traseu hobby(open) 10,00-echipe sau individual

duminica proba speciala in functie de inscrieri 9,00 sau 10,00.. numai individual(cate 5 la start)..

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...