Mergi la conţinut

Voi Credeti Ca E Pe Bune?


Sabbath

Recommended Posts

am gasit un site din italia, www.secondamano.it....si ma uitam acolo la preturile de la dragstar....mi se par incredibil de mici. atasez aici un link...

http://www.secondamano.it/iad/auto_e_moto/...os=1&tot=18

va rog sa va dati si voi cu parerea , pt ca mie mi se pare extrem de tentant sa fac o vizita in italia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am uitat si io da parerea mea ca-i prea mare difer d pret la ac model d moto din acelas an d fabricatie d la 1 vanzator la altu, am gasit moto care-i aici cam 5000E si la 2800!!! da si la 3700 si la 4800 si la 5500 si la 6000 chiar (era moto d viteza) . Parerea mea e ca italienii nu prea dau mult mai ales pe choppere si nici p enduro-uri nu prea, si la orice moto cu cat e mai vechi e exponential mai ieftin(am vazut asta la enduro-uri); oricum nu stiu daca-s valabile pt ca nu am intrebat inca d nici unul, da o sa intreb si o sa vedem cum sta treaba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu iti spun asa : niciodata nu lua cel mai mic pret ca pret de referinta. cauta acelasi motor , si vezi primele 10 preturi, fa media si cam aia e.

nu te grabi si nu cauta cel mai ieftin motor pentru ca s-ar putea sa aiba mici bube. sunt sigur ca si la ei sunt tepari ca la noi, si tre sa fii foarte atent cand iei ceva.

acum legat de mersul in italia :

drum pana acolo,

dormit mancat acolo

alergatura dupa moto (daca nu ai masina sau mijloc de locomotie mergi degeaba pentru ca majoritatea concesionarilor sunt in afara localitatilor si vei face cam 300km intr-o zi in jurul unui oras mare sa ii vezi pe toti cei care te intereseaza) asa am patit eu.

dupa asta cumperi motorul, pretul actelor, al numerelor, al asigurarii si nu in ultimul rand al benzinei si cazarii pe drumul deintoarcere.

la asta mai adauga inca 50 euro taxe de autostrada , vigneta in ungaria si austria.

o sa vezi ca toata distractia asta te duce foarte scump. eu am icnercat pe pielea mea si nu mi-am luat motor din italia.

daca in schimb ai pe cineva acolo, care te cheama, te tine si te ajuta e o experienta interesanta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Daca imi permiteti va voi povesti doua faze nostime legate de unele anunturi de pe www.secondamano.it:

1.Gasesc un BMW K 1200 LT din 2006 la vreo 4000 si ceva de euro!!

Dau mesaj in italiana si intreb daca pretu e real si daca e vre-o buba cu el...

Raspunsul e in romana si e e asa: MUIIIEEE!

2.Alt BMW de 650 pret 2000 euro an 2005,km f putini.

Mesaj in italiana in care intreb la fel ca mai sus de bube si de pretu real...raspunsul intro italiana de vis in care mi se explica ca e real si ca motoru e in anglia da cu acte de italia si ca e dispus sa il trimita oriunde in lume etc etc...si ca sa il scuz pt italiana naspa folosita...si ca de fapt foloseste un translator de pe net.

Ok imi zic i ma gindesc ca Italia si Anglia e cam pline de romani si intreb in alt mesaj tot in limba italiana daca este roman...

Raspunsul nu a mai venit nici azi.....

Ca observatie nu am ce sa mai adaug decit ca site-ul e ok numai ca mai sunt si lepre care isi bat joc de munca altora cu tot felu de magarii.

Sper ca nu am deranjat cu obs.mea si va doresc asfalt uscat si multa bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...