Mergi la conţinut

Atentie La Cine Comandati Piese


Recommended Posts

salutare tuturor! sunt nou venit pe aici si am de facut si eu o precizare, Domnul Colibita (asta e username-ul dupa forum) e un tip ff neserios,nu cred k am cuvinte sa il descriu, se lauda ca aduce piese pt orice tip de moto,am avut incredere am comandat la el pinioane si parbriz pt un rieju rs2 125, maine se fac 3 sapt de cand astept piesele,cand incerc sa ma interesez de comanda imi spune ca sunt agasant! Mie mi se pare un lucru absolut normal sa stiu daca mai vin sau nu piesele,sau cel putin asa cred... in cele din urma imi spune: "la cat esti de arogant si de smecher esti liber sa-ti comanzi in alta parte piesele, nu la mine..." probabil omul nu are de unde sa aduca piesele si se lauda degeaba,sau nu are nevoie de bani!

inca o precizare,am incercat sa cumpar piesele de la un dealer autorizat pt rieju si kymco, de exemplu: motomania, motor team, tomina. Toti mi-au spus ca momentan nu se mai importa piese pt rieju si kymco,dar asta mi se pare o aberatie pt ca dansii inca comercializeaza motociclete si scutere rieju si kymco!

inainte sa fac comanda la Colibita am incercat la Motomania,care m-au tinut 1 luna si nimic,tinand cont ca le-am dat si un avans de 3 mil! dupa o luna mi-am luat banii inapoi...

concluzie: aveti grija sa nu va luati si voi teapa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine va pune sa va luati chinezarii?! ;):D

dar daca pasul a fost deja facut, ramane doar sa va cautati singuri piese in caz ca importatorii nu au chef sa comande o piesa ieftina doar pentru ca face mai mult mina din pix decat comanda.....ei nestiind ca reclama proasta umbla mult mai repede decat aia buna. Iar aia cu nu se mai importa piese mi se pare o abureala totala din moment ce ofera garantii....adica sint obligati de lege ca altfel n-ar face-o nimeni

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca in cotroceni, vis-aviz de gradina botanica la My moto tuning(moto adventure)fiecare o stie dupa cate o denumrie...parca e si un om de la ei pe forum THOMAS.Ei aduc sigur si sunt destul de promti,stiu pe cineva care a comandat piese de rieju si au venit mai repede decat termenu dat de ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in fine,vad ca tu o tii tot pe a ta ... nu ma mai agit... oricum aici ai dreptate nu toata lumea are banii ... dar si rieju e tot motor,si tot biker ma numesc... in fine nu cred ca trebuie sa mentionez ca am avut si o honda nsr si o yamaha xt 125;) dar dupa accident...dupa operatii,etc doar d asta mi-au ramas banii...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

coxanelu , la cum e el nu a fost deloc rautacios. ceea ce iti spunea, pentru viitor, este ca mertia cand cumperi ceva sa te gandesti nu numai la cat de ieftin este ci si le piese, consumabile etc, dupa cumparare.

iar cu cat de biker esti, sunt sigur ca esti mai biker de exemplu decat mine care am avut doar doua motoare. hai spor la gasit piesele

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca ai postat sa faci un rau, dar daca acel rau e necesar, este binevenit ;)

pot doar sa ii dau dreptate lui gaxel cand imi da dreptate cu ce spun :D....nu va mai bucurati la 2-3 sute de eur cand vine vorba de ceva de peste 1500 dar cu un "istoric" indoielnic.....asa cum aceste rieju cica ar fi fabricate in spania, la fel si peugeot si-a pus leul pe niste jeguri chinezesti, la fel garelli "face" niste pocnitori made in china si exemplele ar putea continua....au ajuns sa faca asa ceva pentru ca exista destui ca tine care chiar cred ca rieju e spanioleasca, acel peugeot chinezesc daca are leul pe el ii reflecta calitatea originala si chevrolet aveo e chiar un chevrolet :D....happy bikeing, bikere

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in fine,probabil sunt eu incepator si nu stiu prea multe! sa zicem ca iti dau si eu dreptate! nu stiu daca pot sa zic ca am luat "teapa" cu motorul asta pentru ca a mers 27000km doar cu benzina si schimb de ulei:) dupa kilometrii astia cred ca era necesar kitul de lant:D

cele bune si inca odata aveti grija unde comandati piese!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...
in fine,probabil sunt eu incepator si nu stiu prea multe! sa zicem ca iti dau si eu dreptate! nu stiu daca pot sa zic ca am luat "teapa" cu motorul asta pentru ca a mers 27000km doar cu benzina si schimb de ulei:) dupa kilometrii astia cred ca era necesar kitul de lant:D

cele bune si inca odata aveti grija unde comandati piese!

1.... acel peugeot "chinezesc" d care zicetzi voi e defapt facut in spania... dc nu ai desfacut niciodata un motor de baotian si unu de peugeot n`ai sa stii si ramai cu ideea ta difera distributzia segmetzii supapele tot...cadru e facut din alt material capacu de distributzi se sparge`n draci ... dar la un peugeot n`am auzit nicodata am avut sute de scutere si moatoare dar de peugeot sa se strice ff rar.. acuma am un jet force.. are 30 000 km doar cu benzina si ulei ... acuma l`am desfacut motoru sa schimb setul si restul... k vreau sa`l fac de curse asa k nu mai vorbitzi aiure`an targ rieju are motoare miniareli dc jtii ce`i aia...;) aprinderea e ducati..evacuare geaneli ... deci copii nu vb aiurea.. k facetzi reclama ff proasta.... si da intradevar Motor team sunt sub ori ce critica eu ajtept un disc de frana de 2 luni ... nu e pe stok... ;) la kawa motors... --- my moto tuning plm... sunt cei mai tare am comandat setul de stikere de la 307 WRC au zs k il aduc in 2 sapt.. si`n 6 zile il aveam acasa p ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

ideea e ca...rieju are motoare minareli probabil pe scutere...pe modelul rieju rs2 125,an 2006 motorul este yamaha... scrie clar pe el "YAMAHA"... e acelasi ca pe xt 125 x/r ...(am avut si yamaha xt 125x...deci nu vorbesc in necunostinta de cauza...e acelasi motor)

inca o precizare...am vandut motorul cu 40000km... si inca mergea cu setul original

cele bune

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...