Mergi la conţinut

Arhivat

Acest topic este acum arhivat şi este închis viitoarelor răspunsuri.

chopper Suceava

expirat piese de comuniste

Recommended Posts

VAND URMATOARELE PIESE DE COMUNISTE:

-motor complet+cadru Jawa 350TS

-3 rotzi de IJ de 19

-2 rotzi de IJ de 18

-motor de IJ festival

-cadru de IJ festival modificat

-o lada piese Jawa 250cc

-un motor de Jawa 250cc

-un alternator de IJ

-aprindere electronica de Minsk cu tot cu cutia electronica

-rezervor Jawa 350TS

-semnalizari IJ+Jawa

-cadru MZ 125cc

-shaua de Jawa 350TS

-rezervor de MZ250 ES

-far de IJ festival cromat

NU sunt negustor,vreau doar sa scap de fiare,daca va intereseaza ceva,astept raspuns aici sau la tel.0745497557.Pretzurile le facetzi voi,eu nu stiu ce valoare au,sau daca au vreo valoare.

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

Salut

MA intereseaza Alternatorul de Ij (daca se poate aplica la simson) oricum ar fi fain niste detalii despre caracteristici si marimi, o poza ar fi culmea,

mai intresa si saua (dasca e in stare buna, si se potriveste la simsonu')

farul de ij cromat daca are toate piesele si oglinda e in stare buna.

si o lampa de sapte daca gasest ceva care potriveste la simson sau asemana (de ex a celui jawa 250)

De unde esti??

fricz

Link la postare

Salut!

Alternatorul de IJ l-am avut pe un motor de mz-ts,intereseaza-te,nu stiu daca merge pe simson,n-am vazut niciodata un motor de simson cu capacele desfacute,dar cunosc nishte tipi care si-au pus aprinderi de Minsk,nu mai ai treaba cu baterie,releu,e.t.c.Sau potzi incerca cu o aprindere de Voshod,are putere mai mare,75w cred.Saua de la Jawa nu cred sa-ti vina pe simson.Stii cumva un simson AWO de vanzare?Nu ma intereseaza starea,doar sa aiba acte shi sa fie complet.Merci,shi ne mai auzim!

Daca intereseaza pe cineva piese de comuniste la pretzul din Ucraina,pot sa ma deplasez eu,am de facut doar 100 km,sa terminam odata cu bisnitza!Cei care le aduc la vanzare in suceava,le dau de trei-patru ori mai scump,cred ca shi in alte orase e la fel,aprovizionarea bisnitarilor se face de aici,din bazar.Salut

Link la postare

chopper suceava sunt si eu din sv, m-ar interesa farul ala cromat de ij pt jupiterul meu. Daca e de festival are cumva vitezometru si contact? Poate ne intalnim la o bere in oras candva. Luci

Link la postare

Sal. Fricz! Am vazut ca iti trebuie un stop mai vechi.Cel de Jawa 250 este sprt dar am unul de mz din ala vechi,rotund,cromat,numai bun de pus pe un chopper,dar este cu becuri din alea ca de la lampa de la plafoniera de la masini.

Link la postare

Sal Bladexp! motorul de Jawa are acte numai ca le folosesc eu.Din cadrul ei mi-am facut un chopper-as,numai ca am inlocuit motorul cu unul de mz-ts(e mai performant).motorul e in stare de functionare,cat despre pret,da shi tu ceva...cat crezi,eu oricum daca nu le vand,le arunc.

Link la postare

Zici sa masurau si calculau cat face si si-o postezi cu contracost.

Cred ca asta este cea mai simpla metoda.

Fricz

Link la postare

In legatura de Awo

La noi acasa nu prea stiu, si daca a-si exista ar costa mult. Si eu am luat simsonul de vreo 300 de km pt ca a costat mult mai putin. Am auzit un awo original in Tg Jiu in 14 milioane. Daca te intereseaza fac legatura cu tipul care a gasit.

fricz

Link la postare

Sal resimre!Aprinderea de minsk se poare adapta,si pe motorul de ES si pe TS.Eu am pus pe un motor de TS si functioneaza foarte bine,numai ca iti trebuie o flansa intermediara.Trebuie sa caut,aveam eu un desen de executie si il pun pe forum.Imi pare rau,aprinderea de minsk am dat-o.

Link la postare

salutare. Niste comenzi electrice de pus pe ghidon poti sa faci rost? MI-ar trebui o pereche, pt. un IJ. NU conteaza daca sunt sau nu noi, ci sa fie bune si complete, k? Astept un raspuns, eventual la vladhd@yahoo.com

Mersi. O zi buna!

Link la postare

Daca sunt complete, sa aiba toate butoanele, si la stg si la dreapta, trimitele ramburs, pe adresa urmatoare:

CHIRIAC NICOLAE-VLAD

OFICIUL POSTAL NR. 1

TIMISOARA

POST RESTANT

Nu le trimite priori-post, sau ceva posta rapida, ca nu ma grabesc cu ele. Probabil ca tre sa adaugi acolo valoarea coletului, daca vei plati tu trimiterea. Ca nu stiu sigur, poate adauga posta direct acolo.... IN fine, vezi tu! Numai sa ma anunti cand le trimiti sa stiu sa ma duc dupa ele. Pachetul va sosi la posta si va ramane acolo pana il ridic eu, pt. ca nu am domiciliul stabil in timisoara, dar acolo stau. oricum, am mai primit colete asa!

Sanatate!

Link la postare

Cat vrei pe o roata de 18 de ij?

ps: sa nu fie descentrata si/sau tamburul de frana ovalizat, iar daca mai are si crom pe ea, deja e boierie.

Mersi

Link la postare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.