Mergi la conţinut
Autentifica-te  
ALIANCE-STEEL

Cine Stie Pensiuni In Bulgaria ?

Recommended Posts

Salut ! In iunie vom face o calatorie in gasca cu moto in grecia pe traseul Buc -Ruse-Pleven-Sofia-Blagoevgrad-Thesaloniki- Katerini..un drum de aprox 740 de km.Ideea este ca nu dorim sa facem acest drum dintr-o bucata ptr ca sintem in concediu nu in raliu .De acea ne-am gindit ca undeva dupa Sofia ar fi bine sa ne cazam la o pensiune.Pe net nu am gasit decit hoteluri si citeva pensiuni amarite fara curti unde putem sa ne adapostim cavaleria.Deci ..stie cineva VREO PENSIUNE CU CURTE SAU PARCARE unde putem sta o noapte 10 persoane pe traseul indicat ?? Daca da postati aici...Multumim anticipat

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

Sincer, pensiune in bulgaria, nu stiu nimic civilizat, desi tranzitez destul de des zona. Ideea e ca daca plecati dimineatza de la granita la bulgari pana in kulata(granita cu grecii) sunt 550km si cu zeci de opriri mai mult de 10 ore chiar nu aveti cum sa faceti(un TIR tranziteaza bulgaria in 7-8 ore), In felul acesta ajungeti la greci pe zi si puteti sa va cazati la o pensiune in grecia imediat dupa granita unde este mult mai civilizat decat in Bulgaria. Cand tranzitati bulgaria sa aveti si Leva la voi ca altfel va ard bulgarii la schimbul valutar.

Link la postare

Multumesc RaduSPR ! :beer: Am descoperit un motel ci conditii acceptabile undeva dupa Blagoevgrad http://www.limba.com/ro/bulgaria/cazare/ho...tatii-de-cazare.

Ramine sa vedem daca ne ofera si protectie la motoare in vre-o curte interioara ceva !Am calculat si varianta ta insa nu este optima..ptr ca parca nu iti vine sa te opresti la 100/150 de km de destinatie .Si a doua zi vom sta in masaje si frectii claviculare in loc sa ne lafaim in sezlonguri la soare..

Numai bine..si mai sint 3 camere libere..nu va bagati ??

Link la postare

eu va stiu un club de PENSIONARI! mergeti numai la consum, viteze mica, paruiala...etc! RADUSPR merge numai BLANA si pe strada si pe camp si in aer si pe apa! ce sa caute cu voi! ...poate sa va faca un BRAINWASH...si sa va duceti direct pe circuit cu bagaje cu tot!

asteptam mai multe detalii! sunt curios sa vad cum se termina!

Link la postare

=)) Adevarat...nu ne grabim..de ce am face-o ? Cit despre clubul de pensionari preferam sa fim asa decit sa citim pe aici despre calatoriile altora.Viata nu este un raliu si Bulgaria o terra deserta..au si ei frumusetile lor..trebuie sa stii sa le vezi altfel totul se poate reduce la niste simple ispravi....si atunci care mai este farmecul ??

eu va stiu un club de PENSIONARI! mergeti numai la consum, viteze mica, paruiala...etc! RADUSPR merge numai BLANA si pe strada si pe camp si in aer si pe apa! ce sa caute cu voi! ...poate sa va faca un BRAINWASH...si sa va duceti direct pe circuit cu bagaje cu tot!

asteptam mai multe detalii! sunt curios sa vad cum se termina!

Link la postare

eh ! glumim si noi! sunt multe pensiuni in Bulgaria! vorbeste cu DORUMASTER! poate va duceti pe la nisipurile de AUR! cine stie! dak gasiti pe akolo vreun bolovan si va umpleti de bani! va dorim vacanta placuta!

Link la postare

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

Autentifica-te  

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.