Mergi la conţinut
Autentifica-te  
nano

legislatie Cine A Inmatriculat De Curand Motocicleta

Recommended Posts

Va rog sa-mi spuneti ce taxe se platesc la stat si in valoare de cat pentru a inmatricula o motocicleta deja inmatriculata in Romania, eventual si pentru nr. preferential. Multumesc

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

salut!Retine-plata talon la CEC 30 ron,ASIGURARE 6 LUNI 78 rlei laa BCR,inscriere si impozit primarie sau administratie financiara 26+24 lei,nr preferential 64 lei,identificare RAR 75 de lei.La acestea se adauga multe altele cum ar fii contractele de vanzare-cumparare,fisa de inmatriculare,copii dupa multe din cele de mai sus,fisa fiscala,etc,Te ajunge cu drumuri pe la 4-500 lei,multe cozi si programari si multi nervi.Succes.Am inmatriculat-o acum o saptamana ,deci sunt calde.

Link la postare

Nu e dracul asa de negru, poate doar in Constanta.

Inmatriculata definitiv pe 09-04 cheltuieli totale 230 RON (numar preferential). Am plecat cu banii in buzunar si actele de la magazin si la 4 eram cu numerele si talonul gata.

Link la postare

salut.. nu prea am postat pe forumuri pana acum si nush daca am postat unde trebuie ( Scuze ).

Ati putea sa imi spune`ti si mie cat ma costa taxa de inmatriculare la Gilera Runner 125 cmc ? ia a fost inmatriculata pe RO dupa care acum sunt propietar ! Bafta si scuze daca am postat gresit !

Link la postare

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

Autentifica-te  

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.