Mergi la conţinut

Arhivat

Acest topic este acum arhivat şi este închis viitoarelor răspunsuri.

Lust4motors

expirat Vand MZ-ETZ (ifa) de 250cm3

Recommended Posts

spune si tu din ce an este motoreta, cati cai are ? ce defecte ar putea avea daca are...si scade din pret costulmul de piele , si incearca sa il vinzi separat, daca asta mai scade pretul motoretei..

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

tricapitbull ....casca e 75 de euro ....da tu cum ai o honda ...nu te prinde ...si vand motoru asta pt echipamanet si alte accesorii pt kwasakiu care mi l-am luat ....

legat de restu comentarilor ...are 17 kw ,,ca defecte ...lipseste un bec de semnalizare ... :D ....si din pretz n-am cum sa las ,pt ca eu l-am cumparat in august 2004 cu 600 de euro ,cand era euro 40 000 de mii ...

Link la postare

tu ai dat 600 si dupa un an nu scade pretul? .....tu vrei sa nu se devalorizeze deloc dupa un an de folosinta ? in ritmul asta o sa coste cat una noua in curand ?.......asa ca priveste la motoretele ce se aduc de afara ...acum ceva vreme era ceva o masinarie ca a ta dar acum s-au mai schimbat lucrurile ...

era mai frumos sa ne zici ca ai dat 800 pe ea si o dai cu 600 .....dar e bine ca esti sincer.....eu sunt un NEAVIZAT dar pe un motor de 20 de ani nu as da mai mult de 300 ......are 20 si ceva de cai numai ...oricum vanzare rapida si daca am zis prostii sa imi zica cineva unde gresesc

numai bine

eu as vinde cu 400 euro un jupiter5 cu furca de cb400 si numai 7500 km ...

Link la postare

gaxel u la perioada de timp 15 august 2004 -pana acum ianuarie 2005 ....ii spui un an? io ii zic numa jumate de an ,din care doua luni ,decembrie si ianuarie nu a fost folosit si vechii priopietari nu au folosit-o mult .

Chestia asta se poate verifica prin proba ,eu nu am umblat la motor deloc ,nu i-am schimbat nici macar bujia...eu daca nu il vand pana la primavara nu-i mare suparare ....poate il fac enduro sau pur si simplu il tzin pt drumurile pe unde nu pot ajunge cu kawasakiu (padure muntzi ..etc ),pt ca am apucat sa il testez pe niste drumuri pe unde s-a urcat cu motoare de teren ...si a facut fata cu suucces

Link la postare

Mishto motorul, da' la banii astia mi-am luat un Nipru foarte mishto, care fie vorba intre noi, e motor in 4 timpi si are 650 cmc .

Concluzie : nu prea merita banu'. Cred ca la banii astia nu il vinzi foarte usor.

Oricum, iti doresc bafta.

Link la postare

faza cu pretul si varsta era o idee si un paradox care se intalneste la vanzare motocicletelor la noi ...eu, neavnad si nestiind performantele acestei motocilete, am zis ca pretul e prea mare....avand in vedere ce se aduce acum ....bafta multa si sa il vinzi repede...eu stiu un om care a dat 700 pe un astfel de motor si a zis ca a fost multumit si ca merita banii ..poate sunt deosebite ..

inca o data bafta si vanzare rapida

Link la postare

eu stiu ca motoarele rusesti is puternice si etc ....dar si ele is vechi ...si plus de asta cam trebuie sa bagi mai des mana la ele ....decat la un MZ-etz...eu nu am avut motor rusesc ....da am prieteni care au avut si am mai vazut si pe la intruniri ...cum se umbla la ele ....(odata am vazut pe cineva la intrunire ca umbla la segmentzi la un dnepre)....acuma vorba aia : fiecare cu gustu lui ...

Link la postare

ETZ 250 costa 600 euro. Jupiter-ul costa 400. Ce nu-ntelegeti?

Si Nipru costa 600, si 4 timpi si alt sunet ..., aici toti aveti dreptate, dar astea-s preturile.

Un ETZ pus la punct (fara tuning-uri) e 600 euro. Nu mai confundati sula cu prefectura. Calitatea germana niciodata nu s-a putut compara cu calitatea rusilor.

Sa revenim la zilele noastre si sa vedeti ce prostii vorbiti: incercati sa comparati o motocicleta de 650 productie 2004 din germania si o motocicleta de 650 tot din 2004 de la rusi. O sa ziceti iar: A, nu merita banii, la cat costa un BMW, pe banii aia imi cumpar 2 motociclete noi de la rusi.

Cam asa e comparatia voastra.

Link la postare

"incercati sa comparati o motocicleta de 650 productie 2004 din germania si o motocicleta de 650 tot din 2004 de la rusi. O sa ziceti iar: A, nu merita banii, la cat costa un BMW, pe banii aia imi cumpar 2 motociclete noi de la rusi."

adevarul este ca nu e chiar asa ...in sensul ca un bmw nou costa

(dupa ultimul pret oficial de la rusi ) cam cat 3,4 nipre noi. nu am comentat calitatea ...stiu care sunt preturile pe piata , si nu stiu daca niprul este sau nu mai bun decat un etz, avand acelasi pret ...

ceea ce nu intelegeam era de ce motoretele nu se devalorizeaza, asa cum ar fi normal ......acum 3 ani ijul meu era mai ieftin decat este acum (desi a mai luat cazaturi, si are mai multi km )....si asta era o intrebare generala....

Link la postare

mai ...eu nu am nimic cu motocicleta ta ....si....vreau sa strang bani sa imi iau un enduro din italia in vara (eu sper ), si vorbeam de un caz general .....zici ca ultimul pret este 18 000 000 adica 450 euro ? incep sa ma gandesc

Link la postare

nu iti promit nimic si nu ma angajez sa o cumpar ...dar unde se poate vedea motorul ? ...in varinata in care il cumpar vand ij ul ca nu are sens sa tin 2 acasa...

deci ...de unde esti ?

ma gandesc.....viteza maxima este cam 130 nu ? si cam 23 cai ....

5 viteze,

cu piesele cum sta piata ? ti-am zis e doar un gand care m-a incercat astazi legat de reducerea ta de pret ..

Link la postare

sal as vrea sa te intreb daca nu o dai la schimb cu o yamaha rd 250 cu un defect la un telescop

......daca vrei ai aici adresa mea da mail....sal si drum uscat..!!!!

mail:predeleanu_s@yahoo.com

Link la postare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.