Mergi la conţinut

Recommended Posts

cam asta ar fi jucaria si cadoul mult visat pe care mi l-am facut singur, astept pareri si bune si rele, e din luna 10/2004, destul de dotata, power commander III, filtru de aer si toba sport care sunt aproape noi (2000km), tripla pe spate cu leduri, in rest observati voi. multa bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motor bun , chiar daca a fost "tras" in pista nu-i problema in 99,9% din cazuri este intretinut "maniacal"...ca doar viata pilotului depinde de functionarea PERFECTA a motorului. Citeste cu atentie instructiunile din manual...dupa cate stiu NU este recomandata folosirea cheii rosii, aceasta fiind de ajutor la "resoftare"...ma rog eventuale probleme aparute la care este necesara interventia in softul motorului.

Sa o "STAPANESTI" sanatos (sa nu te lasi "stapanit" tu de ea)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumossa, oglinzi nu are?

ba da are si oglinzi insa erau date jos pentru transport

Motor bun , chiar daca a fost "tras" in pista nu-i problema in 99,9% din cazuri este intretinut "maniacal"...ca doar viata pilotului depinde de functionarea PERFECTA a motorului. Citeste cu atentie instructiunile din manual...dupa cate stiu NU este recomandata folosirea cheii rosii, aceasta fiind de ajutor la "resoftare"...ma rog eventuale probleme aparute la care este necesara interventia in softul motorului.

Sa o "STAPANESTI" sanatos (sa nu te lasi "stapanit" tu de ea)

multumesc pt urari, nu folosesc cheia rosie, mai am una neagra si aia o folosesc, cat despre faptul ca a fost pe pista, eu nu am vaz o probl in asta, omul de la care am luat-o mi-a spus ca a fost pe pista insa intretinerea te asigur ca nu lasa de dorit, totul este foarte bine pus la punct mai ales ca omul era foarte priceput insa isi luase r1 noua, toti prietenii mei care se pricep la motoare mi-au spus ca functioneaza foarte bine, cu toate ca unii fac foarte mare caz din faptul ca a fost pe pista, insa motorul era inmatriculat, nu facea un obicei din a merge pe pista, era o chestie ocazionala pt adrenalina si pt ai testa performantele.

vreau sa schimb uleiul, imi puteti da un sfat, am postat si la sectiunea service insa nu am primit cine stie ce sfaturi, care sunt uleiurile FULL SINTETICE folosite la motoare? la masini stiam ca sunt cele 0w40 sau 5w40, in italia intr-un mag yamaha mi-au recomandat 15w50, astept pareri, nu prea ma uit la bani cand e vb de ulei numa sa fie super bun, eu ma gandeam la castrol dar nu stiu la care sa ma opresc

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai asta incercam si eu sa-ti spun, sa nu-ti faci probl. cu "trasul in pista" atata timp cat motorul arata si suna bine si nu a avut parte de incidente majore. De picat, pica mai toate motoarele, de multe ori si dupa cric.

Personal, uleiul care il folosesc pt perioada in care acord garantie este Motul 10W40 fie semisintetic pt mersul relativ normal (majoritatea clientilor mei merg aproape de 7-8000 ture cu rare salturi catre 12-13000rpm). Daca ai de gand sa o ti in ture atunci as merge pe un Motul 300V Factory Line tot 10W40 dar "fullsyntetic".

PS Modelul pe care il ai mi se pare mai frumos in partea frontala decat cel din 2007

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai asta incercam si eu sa-ti spun, sa nu-ti faci probl. cu "trasul in pista" atata timp cat motorul arata si suna bine si nu a avut parte de incidente majore. De picat, pica mai toate motoarele, de multe ori si dupa cric.

Personal, uleiul care il folosesc pt perioada in care acord garantie este Motul 10W40 fie semisintetic pt mersul relativ normal (majoritatea clientilor mei merg aproape de 7-8000 ture cu rare salturi catre 12-13000rpm). Daca ai de gand sa o ti in ture atunci as merge pe un Motul 300V Factory Line tot 10W40 dar "fullsyntetic".

PS Modelul pe care il ai mi se pare mai frumos in partea frontala decat cel din 2007

nu as putea spune ca o tin in ture insa se mai duce chiar si la 12000, in general o tin undeva la 7000, 8000, acu depinde, incidente as putea spune ca nu a avut deloc, am desfacut carenele si nu au urme de lipituri sau reparatii, totul este tipla pe ea, mecanica este impecabila, cel putin cea vizibila, nu vreau sa o laud, insa am studiat cu atentie cam tot la ea. inca o intrebare eu am luat din italia un spray de uns lantul insa nu sunt foarte multumit de el, lantul si pinioanele sunt schimbate acu vreo 2000 km, am inteles ca este un spray bun cu teflon, ai vreo recomandare si unde l-as putea gasi, exista si unul pt curatat lantul? eu la celalalt motor il curatam cu motorina, il suflam cu aer apoi il dadeam cu spray, ai alte recomandari?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am luat din Germania (Louis) spray-uri de curatat lantul cu alcool izopropilic si pt. uns spray cu teflon. Motorina sau gazul sunt ok pt spalat lantul NU folosi benzina pt ca ataca "O"-ring-urile de cauciuc si "termini" lantul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am luat din Germania (Louis) spray-uri de curatat lantul cu alcool izopropilic si pt. uns spray cu teflon. Motorina sau gazul sunt ok pt spalat lantul NU folosi benzina pt ca ataca "O"-ring-urile de cauciuc si "termini" lantul.

nu am folosit benzina niciodata, am gasit ulei MOTUL 300V 4T FACTORY LINE 10W-40 - 4L -219 lei, e bun pretu ? (in franta e facut uleiul asta )?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uleiul respectiv este ala double ester ?

din cate stiu eu da

Pt a afla ce ulei aveti nevoie folositi asta : http://www.ew2.lubesinfo.com/frameset.asp?...23&langid=1

si dupa ce intrati dati click pe "Please click here to renew it."

iar comenzi puteti face la 0741.96.40.70 , tipul e din bacau

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
cea mai tare moto :P.....sa o stapanesti sanatos dar sfatul meu crashpaduri cat mai repede ca ar fi pacat sai strici frumusete de carene ca mai pica si dupa cric.

ia priveste mai atent la poze si ai sa le observi sunt aklo la locul lor, oricum multumesc pt parere

post-16304-1213170459_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...