Mergi la conţinut

Power Motors


Recommended Posts

Salut tuturor.Ma vad nevoit sa raspund in acest topic tuturor celor care au atacat firma noastra in acest colt al turnatorilor.Vad ca in ultima vreme a inceput sa fie un fel de hobby pt cativa clienti.Nu intru si nu folosesc acest forum, toate anunturile pt firma noastra fiind date de Edy, asociatul meu.Am descoperit ultimele aberatii ale Dl Catalin aka Nameless la sugestia unui client.Nu o sa mai raspund aici deloc si o sa fie singurul post pe care o sa-l am pe acest forum.

Ok, sa revin la subiect pt ca delirul acestui tanar "motociclist" trebuie oprit.Povestea reala:

Jan, unul din mecanicii mei sta in bloc cu acest individ.Respectivul are un hobby, anume iubeste asfaltul.La propriu.Ritmul este cam luna si cazatura.A fost cules de Jan si adus la magazin cu mobra pt reparatii.Toate bune si frumoase, il primim, ii comunicam termenii de livrare si preturile.Am optat pt piese shand si am dat drumul la comanda.Preturile de care a beneficiat au fost mai mult decat competitive si asta numai datorita lui Jan, care m-a rugat sa nu mai punem cei 10% fata de preturile de achizitie.Ok, am facut-o si pe asta, deci practic munca patriotica.Din tot delirul lui are dreptate doar cand se refera la intarzierea pieselor.In loc de 3 sapt cum i-am promis, s-au facut 5 si nu a venit nici undertail-ul.Dar pana aici.La cei 500 km pe care i-a facut pe motor a venit la magazin ca un client normal si cu bun simt, dar la ridicarea lor se transformase intr-un guru al motociclismului.El nu a inteles ca piesele se gasesc un pic mai greu si ca nu e ca si cand s-ar fi dat de gard cu Dacia 1310 a parintilor si ar fi cerut piese in primul boutiq de pe strada.Motocicleta a fost gata si evident functionala chiar si fara undertail.Dupa cateva saptamani i-am propus restituirea banilor dar nu a vrut acest lucru.Isi ia motoreta plin de spume si pleaca.

Partea a 2-a.Mai trece o luna, ati ghicit, alta cazatura.Vine din nou pe la noi si desi "suntem varza si de c----at" totusi omul mai vrea sa comande de la noi.Probabil masochist, din moment ce noi suntem jalnici.Aceeasi poveste numai ca de data asta piese noi (capac dr si imbusuri).Ii vin in 2 sapt la un pret cu mult mai mic decat reprez Yamaha de la noi si ne "scadem" din undertail, desi cele comandate erau mai scumpe si am iesit in pierdere, il lasam in pace si scapam de el, urandu-i cale batuta si considerand povestea inchisa.

Acum ce sa zic, pt el in acest moment la Bardak este ok, dar la stilul lui nu m-as mira ca in ceva vreme sa apara reclamatii si la ei in aceasta rubrica.Ca de, doar le stie pe toate.

Acum ceva vreme a postat special pe "motociclism" niste urari de bine la adresa mea.A creat cont special pt acest lucru (din 4 post-uri 3 sunt reclamatii).Oricum, multumim pt reclama, ca in afara de rasete nu ai starnit acolo nici o reactie.Aici vad ca esti un veteran si probabil ai scris aici inca dinainte de a iti lua carnet.

Cat despre nesimtirea lui, nu mai este nimic de zis.Desi stia ca ma casatoresc ma f--e la creieri exact cu o zi inainte, si se mai mira ca si tip la el.Asta este.

Cam atat ar fi de zis despre acest "motociclist".Tupeul acestui pusti este fara margini si sincer nu ii doresc sa ne mai calce pragul la viitoarea cazatura.Nu vad de ce a mai apelat la noi si a doua si a treia oara din moment ce eram asa idioti.Sfat: mosule daca vrei piese ieftine si cu termene rapide sa iei la tranta Dacia din fata blocului.

Noi oricum ne ghidam dupa principiul ca atunci cand ai macar 70% din clienti multumiti poti spune ca ai o o afacere de succes.Uscaturi ca tipul "Catalin- nameless" banuiesc ca are oricine.

Noi suntem o echipa, asa ca nu incerca sa-l pupi in c-r pe Jan.

Cam asta ar fi tot, pt ceilalti "clienti nemultumiti" vad ca a raspuns Edy. Nu interveneam, dar nesimtirea acestui adevarat Ghost Rider al Romaniei chiar trebuie oprita.E bine ca a devenit o moda sa te iei de Power Motors pe acest site, dar nu stiu daca este si bine, avand in vedere ca noi intram aici f rar, nu avem rubrici constante de vanzari piese si nici clienti de aici.Daca am avea si clienti de aici ar fi alta problema, ca probabil ar spune si ei adevarul despre noi si nu ar mai crede lumea relatarile unui pici frustrat.

Numai bine.Ciao!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Normal ca toata lumea are dreptul la replica asa am avut si eu, oricum nu stau sa ma cert cu tine ca nu am cu cine discuta iar postul meu nu era pt tine era pt oamenii care cauta un service sa stie la ce sa se astepte de la tien nu de la restul echipei tale cu care nu am avut nici o problema.

O zi buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu siguranta ca sunt si nemultumiti, e ceva inevitabil. Eu insa sunt unul din cei foarte placut surprinsi de PM. Motoreta in rate, piese in rate, sume rotunjite in favoarea mea si nu odata, chiar si bonusuri ca sa nu le zic cadouri. Totusi, n-ar strica un showroom cu accesorii cat mai variate! Se simte ca e foarte mult suflet in afacerea aia a voastra si ar fi pacat sa nu o diversificati , mai ales acum cand deja aveti o bucata dintr-o piata intr-o foarte mare crestere!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Sunt foarte buni Power Motors, in frunte cu Horia, cu mult bun simt si extrem de apreciati de majoritatea clientilor.

Nu va mai suparati baieti, aveti un business acolo, daca nu ai dusmani nu ai valoare!

Ar fi o utopie sa zici ca poti satisface toti clientii fiecare la standardul lui, adica dat bani ca la en-gros la Europa si calitate

la fel ca in Mall...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt foarte buni Power Motors, in frunte cu Horia, cu mult bun simt si extrem de apreciati de majoritatea clientilor.

Nu va mai suparati baieti, aveti un business acolo, daca nu ai dusmani nu ai valoare!

Ar fi o utopie sa zici ca poti satisface toti clientii fiecare la standardul lui, adica dat bani ca la en-gros la Europa si calitate

la fel ca in Mall...

Salut si multumim frumos pt aprecieri.Ca in orice fel de afacere mica sau mare, care implica vanzari directe, chit ca vinzi morcovi in piata sau telefoane mobile o sa ai mereu parte de ambele categorii de clienti.Daca erau mai multi cei nemultumiti, era logic ca nu mai eram pe piata de mult si nu mai aveam un nr asa mare de clienti.

Noi incercam sa ne facem treaba cat mai bine,indiferent de client.Multumim tuturor clientilor care ne-au trecut prin magazin.O zi buna.Ciao!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

eu nu am avut de-aface cu ei.Poate mai demult cand vroiam sa imi iau un far m-au socat ca m-au sunat in 3 minute de la prima "intrevedere" si mi-au explicat ce si cum DAR cunosc un nene care a luat de la ei si a spus ca sunt nemti.Adica seriosi.Acum asta e si parerea mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost multumit de cei de la Power Motors, poate ca cateodata incearca sa impace pe toti si de acolo si ceva intarzieri cu piesele, dar intotdeauna au adus piesele si si-au facut datoria.. referitor la telefonul lui Horia, ce sa zic..

Va zic sincer ca si eu cand eram p-acolo in service cu motoreta si ii suna telefonul, era cu mainile prin vrun motor plin de vaselina si culcat pe sub el.. isi baga P$@A ca nu poate sa raspunda ca are mainile ocupate si nu putea sa lase motoreta in pozitia aia..

In rest, numai de bine :D

Bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve !

Horia este super baiat, am cumparat de la el o motocicleta de care sunt foarte incantat si mi-a oferit

GARANTIE 1 an la motor + cutie, schimbul de ulei + flitru de ulei la predare moto

Am cumparat de curand manusi care la ei pe site costau 33 Euro

L-am sunat si l-am intrebat daca mai are manusi k as vrea sa vin sa probez pe alea la 33 Euro

Stiti ce mi-a raspuns ?

Manusile sunt la 80 de lei, este lichidare de stoc, acum sunt la R. A. R. cu niste motoare

vino peste 3 ore si probeaza-le, am fost si am cumparat 2 perechi, ca m-am gandit ca i-ar prinde bine si lu' IUBY

o pereche :D

PS: La Horia multe preturi sunt negociabile, nu e CALIC"

Sanatate Horia si tine-o tot asa !

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve tuturor.Chiar nu mai vroiam sa scriu/raspund la aceasta rubrica.Ca de obicei pe acest forum, multi ne injura iar altii ne lauda.Noi incercam sa ne facem treaba cat mai bine,indiferent de client.Evident mai sunt si greseli, inevitabile in orice domeniu.Eu personal nu cred ca m-am purtat urat cu un client, indiferent de statutul lui social.Nu m-am apucat niciodata sa fac liste pe forumuri cu toti cei de la care ne-am luat tepe sau cei rau platnici,etc,desi poate multi dintre ei meritau chestia asta.Nu am raspuns decat celor care aveau ceva de impartit cu noi si nu am acuzat deloc nici un client.

Cam asta este.Multumim tuturor pt intelegere si suport.Ciao!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salutare,

Mie mi s-a recomandat sa merg la PM pentru niste piese de catre un prieten. Au fost laudati ca ar fi seriosi. Cu toate astea am avut o singura problema, nu am dat de ei la telefon. Am incercat in mai multe zile in repetate randuri. Am dat si mail si nimic. Asta era in toamna. De trecut nu am avut timp sa trec pe la ei.

Ca sa intelegeti, asta nu inseamna ca nu o sa mai incerc sa dau de ei, dupa atatea laude (nu iau in seama cativa clienti nemultumiti) trebuie sa fie firma serioasa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...