Mergi la conţinut

M-au Furat :((


Recommended Posts

Saptamana trecuta am vrut sa imi cumpar un motor, am vb cu persoana respectiva pirvulescu georgian cosmin, are ceva id sub numeel de motoarebune sau maimutashimia sau georgepac23 , si am comandat o aprilia rs50 de la el si o honda cbr125, mi-a spus sa ii dau avans cate 300e pentru fiecare ca sa fie sigur ca daca o aduce si numi place, sa isi recupereze drumul, bun mia spus ca pe mierucri o am, il sun miercuri dimineata raspunde zice ca in 2 ore ajunge, trec 3 ore, il sun nu mai imi raspune, tot imi inchide telefonul, asa am luat tzeapa de 600e

banii au fost trimiti prin posta romana, mandat online, am chitantele

repet inca odata uitativa mai atent la id maimutashimia

georgeoac23

motoare bune

cunoscut sub numeel de pirvulescu georgian cosmin

din craiova

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saptamana trecuta am vrut sa imi cumpar un motor, am vb cu persoana respectiva pirvulescu georgian cosmin, are ceva id sub numeel de motoarebune sau maimutashimia sau georgepac23 , si am comandat o aprilia rs50 de la el si o honda cbr125, mi-a spus sa ii dau avans cate 300e pentru fiecare ca sa fie sigur ca daca o aduce si numi place, sa isi recupereze drumul, bun mia spus ca pe mierucri o am, il sun miercuri dimineata raspunde zice ca in 2 ore ajunge, trec 3 ore, il sun nu mai imi raspune, tot imi inchide telefonul, asa am luat tzeapa de 600e

banii au fost trimiti prin posta romana, mandat online, am chitantele

repet inca odata uitativa mai atent la id maimutashimia

georgeoac23

motoare bune

cunoscut sub numeel de pirvulescu georgian cosmin

din craiova

Cum inca mai puteti lua asa tzepe penale, sa ai incredere in cineva pe care nici nu stii cum arata si unde sta.......:wacko:;

cat despre chitantze.....numai sa-l dai in judecata mai poti sau sa-l reclami la politie pt inselaciune.

Oricum incearca, n-ai nimik de pierdut, DENUNTZA-L !!!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Intr-adevar este riscant modul asta de abordare, dar sunt si care au castigat, in sensul ca totul a mers bine si oamenii s-au vazut cu motoreta acasa.

Si eu am rezolvat aducerea motorului tot prin astfel de comanda. Am citit mult pe forum-uri, si am gasit pe motociclism.ro la user-ul GSXF600 care are si o firma prin Bistrita, sau cam asa ceva. Totul a mers foarte in regula, si motorul si actele. Cel putin pe tipii astia eu ii recomand.

Din pacate mai sunt si tepari...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

hmm ba eu nu va inteleg ... dati banii din mana unora care nu va sunt prieteni .. n-aveti contract .. factura chitanta .. nimic ... si va suparati ca sunteti furati .. adica ma rog .. de suparat mi se pare ok sa te superi ... dar pe ce dracu planeta ati trait si cum de ati supravietuit pana acum ? eu am factura de la garage italia si inca mai umblu dupa ei cu OPC-ul sa imi recuperez banii de pe avansul dat in iulie 2008. ma rog mai am sa recuperez 100 euro din 1000 :)) dar nu-i las nici sa crap. de principiu si nu-i las. anyway cand dai banu din mana fara contract se numeste cadou si sunt convins ca respectivilor le-a placut cadoul vostru:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Oaspete JOHNY2005
Eu zic ca pana la denuntare sa va duceti peste el.Dupa ce il denuntati voi bine apoi chemati si politia.

Duceti-va voi in craiova sa recuperati bani =))=))

Tepe datea luau doar americacani....

Daca tot trimiteti bani degeaba verificati si voi inainte un istoric,un forum...contactati niste clienti...sunt uni baieti care sunt seriosi au avut multi clienti...(si pt. uni carcotasi care or sa zica ''sa laudat singur cu 100 de conturi'' raspunsul se afla in sutele de posturi date de fiecare utilizator''.....)

aprp. am un cbr 125 impecabil si promit sa il aduc sa il vada prietenului tau....

nu e un post de badjocura si doar o ironie la adresa navitatii...danunta-l sa nu mai continuie.....propunele la politie sa ii faci un fragrant(deja imi imaginez fbi-ul din politie romana).

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...