Mergi la conţinut

Turatii Mari Viteza Mica(imi Poate Spune Cinva Ce Se Intampla)


gabidrag84

Recommended Posts

am un cbr 600 din 99, pana acum 2, 3 luni mergea super, toata lumea il lauda, lumea care mergea cu el ca eu nu aveam permis, desi mai mergeam si eu cu el, oricum prea multe nu prea stiam despre motociclete, cum ar fi ce inseamna sa mearga bine una, dar pot sa fac acum o comparatie intre cum mergea atunci si cum merge acum; imi intra super in viteze acum a inceput sa-mi dea tzepe cand vreau sa bag din prima treapta in a doua nu-mi intra si ma trezesc pe liber; motoru se incinge de-l iau dracii in oras si daca pana acum nu trecea temperatura de jumate acum incet incet incepe sa treaca peste; si inca o chestie, ajung la turatii mari cu el 9 - 10 mii da parca nu se accelereaza, de exemplu am 100 km/h in treapta 2 la 10mii ture si schimb a treia plec de la 7mii ture in a treia, imi ajunge la 10mii poate chiar mai sus dar viteza abia creste, ma uit la turometru 9mii ture, ma uit la vitezometru 110-120 Km/h, poate se pricepe cineva mai bine sa-mi dea niste sugestii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...