Mergi la conţinut
remus

vand Cauciucuri Anvelope Moto Second Hand !

Recommended Posts

PE STOC cauciucuri Moto second hand si Scuter uzate in proportie de 5-15%:

NUMAI marci bune: Dunlop, Michelin, Pirelli, Metzler, Bridgestone

Anvelopele se pot vedea oricand, in BUCURESTI, apeland de preferat inainte la TEL 0724.02.45.92 - REMUS

In caz ca nu cunoasteti preturile la anvelope noi, iata cateva link-uri sa va lamuriti:

http://streetbike-ot...rrad-reifen.pdf

http://www.mein-moto...hmode=search_mc

http://www.ld-motorr...e/Flyer2010.pdf

http://recreationsup...9s-03_Tires.pdf

http://www.battlax.c...-Fitment-08.pdf

Asadar, DIMENSIUNI+PRETURILE MELE:

> anvelope moto 110/70/17 intre 20euro si 30euro

> anvelope moto 110/80/17 intre 20euro si 30euro

> anvelope moto 120/65/17 intre 20euro si 30euro

> anvelope moto 120/60/17 intre 20euro si 30euro

> anvelope moto 160/60/17 intre 25euro si 35euro

> anvelope moto 160/70/17 intre 25euro si 35euro

> anvelope moto 170/60/17 intre 25euro si 35euro

> anvelope moto 180/55/17 intre 25euro si 35euro

> anvelope moto 190/50/17 intre 25euro si 35euro

> anvelope moto 190/55/17 intre 25euro si 35euro

> anvelope moto 90/90/21 intre 20euro si 30euro

> anvelope moto 100/90/19 intre 20euro si 30euro

> anvelope moto 110/80/19 intre 20euro si 30euro

> anvelope moto 120/90/17 intre 20euro si 30euro

> anvelope moto 130/70/17 intre 20euro si 30euro

> anvelope moto 130/80/17 intre 20euro si 30euro

> anvelope moto 140/80/17 intre 20euro si 30euro

> anvelope moto 150/60/17 intre 20euro si 30euro

> anvelope moto 150/70/17 intre 20euro si 30euro

> cauciucuri pe 12 intre 15euro si 25euro

> cauciucuri pe 13 intre 15euro si 25euro

> cauciucuri pe 14 intre 15euro si 25euro

> cauciucuri pe 15 intre 20euro si 30euro

> cauciucuri pe 16 intre 20euro si 30euro

> cauciucuri pe 18 intre 20euro si 30euro

Pentru mai multe poze, intrati si pe site-ul meu la Anvelope moto second hand

post-1466-12679377631615_thumb.jpg post-1466-12679377521346_thumb.jpg post-1466-12679377409592_thumb.jpg

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri
Am PE STOC cauciucuri Moto uzate in proportie de 5-15%:

NUMAI marci bune: Dunlop,Michelin,Pirelli,Metzler,Bridgestone

Preturi intre 1/3-1/4 din pretul de nou.

Voi da si pretul aproximativ care difera cu +/-15% fata de cel mai jos afisat considerat PRETUL DE BAZA,evident difera in functie de gradul de uzura care,repet,este intre 5-maxim 15%!!!!!!

Asadar,DIMENSIUNI+PRETURI De BAZA:

-110/80/19~~~~40euro

-120/70/17~~~~50euro

-120/60/17~~~~50euro

-160/60/17~~~~60euro

-170/60/17~~~~60euro

-180/55/17~~~~60euro

-190/60/17~~~~60euro

-190/60/17~~~~60euro

-90/90/21~~~~~35euro

-100/90/19~~~~40euro

-110/80/19~~~~40euro

-120/90/17~~~~50euro

-130/80/17~~~~50euro

-130/70/17~~~~50euro

-140/80/17~~~~50euro

-150/70/17~~~~50euro

-am si cauciucuri pe 18 si pe 16,doar de enduro-strada si de viteza,insa mai putine,de motocros NU am

O alta problematica: STOCUL e in jur de 200 anvelope,si e in crestere,insa:Pe COMANDA NU aduc nimic

Tot ce e pe stoc se poate vedea oricand,in BUCURESTI,apeland de preferat la telefon in prealabil 0724.02.45.92-REMUS

Sper ca am dat suficiente detalii,cu riscul de a ma repeta,se poate cumpara doar ce e scris mai sus si ce se vede in poze,altceva NU am,cand voi avea,voi reveni cu detalii.

-120/70/17~~~~50euro

-120/60/17~~~~50euro

-160/60/17~~~~60euro

-170/60/17~~~~60euro

-180/55/17~~~~60euro

-190/60/17~~~~60euro

-90/90/21~~~~~35euro

-100/90/19~~~~40euro

-110/80/19~~~~40euro

-120/90/17~~~~50euro

-130/80/17~~~~50euro

-140/80/17~~~~50euro

-150/70/17~~~~50euro

-cauciucuri pe 16~~~~~40euro

-cauciucuri pe 18~~~~~50euro

-SLICK-uri~~~~~50euro

salut..as vrea si eu un cauciuc pt speed dimensiuni 180/80-18 asta ar fii...ce pret ar avea...si indica-mi la care poza sa ma uit ca s aimi aleg modelul..mersi!

Link la postare
salut..as vrea si eu un cauciuc pt speed dimensiuni 180/80-18 asta ar fii...ce pret ar avea...si indica-mi la care poza sa ma uit ca s aimi aleg modelul..mersi!

Nu am dimensiunile astea.

Link la postare

Atentie potentiale victime cumparatori, sa nu patiti ca mine si sa consumati aiurea timp si nervi!

Povestea:

M-am inteles cu remus la telefon sa ma duc la "depozit" pt niste cauciucuri enduro. S-a lasat cam greu induplecat pt ora 3 (prefera pe intuneric) insa am reusit sa-l conving cu scuza "as vrea sa le vad si eu pe lumina". Ulterior am realizat ca stia el ce spune, zi sau noapte tot aia ar fi insemnat.

Ajuns, m-a preluat, m-a pasat unui alt baietas deoarece el mai avea de dat lustru' BMW-ului din spatele blocului.

All fine so far, ma duc cu omu' respectiv la prima locatie, si anume subsolul blocului. Nici o problema, nu m-au deranjat tevile plasate cam la 1m inaltime pe sub care a trebuit sa ma strecor (sunt fan pesteri si aventuri d'astea).

Problema a fost cand am intrat in boxa cu cauciucurile inarmat cu e lanterna (de jucarie probabil). Cauciucurile erau vraiste, in boxa aveam loc sa intru 1m si sa ma uit la primul rand (e mult spus rand, era mai mult o gramada). Pt celelalte gramezi trebuia sa escaladezi, sa calci pe cauciucuri si sa te chiorasti cu semilaterna aia poate poate gasesti ceva pe dimensiunile dorite.

Am evaluat din usa situatia cateva minute, m-am uitat dupa dimensiunile mele but no luck.

Iesit, mers la remus again, i-am explicat frumos ca n-am timp si disponibilitate sa i le sortez eu.

Omu' s-a cam ofticat si s-a ratoit la mine cum ca "asta e, el n-are depozit si timp pt asa ceva". Probabil il deranjasem a doua oara din frecat geamul masinii..

Ca sa fiu corect 100% tre' sa mentionez ca s-a oferit in sictir sa mearga el in "depozit" si sa-mi caute, da' am refuzat frumos pe motiv ca n-am timp si nervi sa fac munca patriotica la sortat si scormonit printr-un maldar de gume aruncate aiurea.

Concluzie personala: un mare "NU!" pt acest vanzator. "Depozitul" e cel mult o gluma buna iar omu' nu prea are legatura cu bunul simt. Despre calitatea cauciucurilor nu pot sa va spun foarte multe (intelegeti de ce :D) insa din ce-am putut sa vad rapid.. DOT-uri 2001-2003, iar uzura destul de mult peste "5-15%".

Link la postare
Atentie potentiale victime cumparatori, sa nu patiti ca mine si sa consumati aiurea timp si nervi!

Povestea:

M-am inteles cu remus la telefon sa ma duc la "depozit" pt niste cauciucuri enduro. S-a lasat cam greu induplecat pt ora 3 (prefera pe intuneric) insa am reusit sa-l conving cu scuza "as vrea sa le vad si eu pe lumina". Ulterior am realizat ca stia el ce spune, zi sau noapte tot aia ar fi insemnat.

Ajuns, m-a preluat, m-a pasat unui alt baietas deoarece el mai avea de dat lustru' BMW-ului din spatele blocului.

All fine so far, ma duc cu omu' respectiv la prima locatie, si anume subsolul blocului. Nici o problema, nu m-au deranjat tevile plasate cam la 1m inaltime pe sub care a trebuit sa ma strecor (sunt fan pesteri si aventuri d'astea).

Problema a fost cand am intrat in boxa cu cauciucurile inarmat cu e lanterna (de jucarie probabil). Cauciucurile erau vraiste, in boxa aveam loc sa intru 1m si sa ma uit la primul rand (e mult spus rand, era mai mult o gramada). Pt celelalte gramezi trebuia sa escaladezi, sa calci pe cauciucuri si sa te chiorasti cu semilaterna aia poate poate gasesti ceva pe dimensiunile dorite.

Am evaluat din usa situatia cateva minute, m-am uitat dupa dimensiunile mele but no luck.

Iesit, mers la remus again, i-am explicat frumos ca n-am timp si disponibilitate sa i le sortez eu.

Omu' s-a cam ofticat si s-a ratoit la mine cum ca "asta e, el n-are depozit si timp pt asa ceva". Probabil il deranjasem a doua oara din frecat geamul masinii..

Ca sa fiu corect 100% tre' sa mentionez ca s-a oferit in sictir sa mearga el in "depozit" si sa-mi caute, da' am refuzat frumos pe motiv ca n-am timp si nervi sa fac munca patriotica la sortat si scormonit printr-un maldar de gume aruncate aiurea.

Concluzie personala: un mare "NU!" pt acest vanzator. "Depozitul" e cel mult o gluma buna iar omu' nu prea are legatura cu bunul simt. Despre calitatea cauciucurilor nu pot sa va spun foarte multe (intelegeti de ce :D) insa din ce-am putut sa vad rapid.. DOT-uri 2001-2003, iar uzura destul de mult peste "5-15%".

Sincer ma amuza aceasta poveste detaliata pe care ai scris-o.Ce ai povestit tu e adevarat,insa doresti sa exagerezi astfel incat cine citeste sa isi faca o impresie generala.Locul acela de depozitare e temporar,iar daca tie ti s-a intamplat sa vi cand nu trebuia,nu inseamna ca sunt si altii care au receptionat la fel.Sunt oameni care din acelasi loc au plecat multumiti,chiar cu mai multe cauciucuri,nu doar cu 2 si daca intra pe acest forum vor confirma.Iar sincer sa fiu ultima discutie pe care am avut-o in care practic te-am convins sa pleci a fost pur si simplu ca dupa ce ti-am vazut atitudinea 'neprietenoasa' nu am vrut sa iti mai vand nimic.A fost alegerea mea.Sunt cateva lucruri care m-au deranjat din capul locului la tine: 1.vorbisem cu cateva zile inainte sa vi si tot ai amanat(neseriozitate);2.ti-am spus ca am treaba dar ai insistat sa vi cand practic eu nu aveam timp sa merg cu tine personal;3.dupa cele intamplate,atitudinea ta de dupa.Toate acestea au facut sa nu doresc sa iti vand nimic.Sunt oameni cu care si daca as avea de castigat mii de euro,pur si simplu nu vreau sa am de a face cu ei.Crezi ca imi era greu sa ma duc eu si sa gasim cauciucurile in 5 minute si sa le cumperi?Eu zic ca NU.Stai linistit,nu esti tu ala care a descoperit 'misterele' cauciucurilor mele,sau mersul pe jos si apa calda.Si nici buricul pamantului nu esti ca sa te serveasca toata lumea indiferent de conditii.Sa te afunzi in detalii de genul 'inarmat cu lanterna','tevi la 1 metru','pesteri'etc.Ca si compunere pentru scoala e buna.In rest e cel putin penibila cunoscand detaliile situatiei,pe mine,repet,ma amuza.(Tehnica contrapunctului-in caz ca ai auzit vreodata).

Link la postare
Sincer ma amuza aceasta poveste detaliata pe care ai scris-o.Ce ai povestit tu e adevarat,insa doresti sa exagerezi astfel incat cine citeste sa isi faca o impresie generala.Locul acela de depozitare e temporar,iar daca tie ti s-a intamplat sa vi cand nu trebuia,nu inseamna ca sunt si altii care au receptionat la fel.

Sa vin cand nu trebuia?!? Am decis singur sa vin la ora/ziua aia? Ai mentionat ceva la telefon despre locul "temporar" de depozitare si conditiile in care trebuie sa-mi caut cauciucurile singur prin boxe obscure?

Sunt oameni care din acelasi loc au plecat multumiti,chiar cu mai multe cauciucuri,nu doar cu 2 si daca intra pe acest forum vor confirma.Iar sincer sa fiu ultima discutie pe care am avut-o in care practic te-am convins sa pleci a fost pur si simplu ca dupa ce ti-am vazut atitudinea 'neprietenoasa' nu am vrut sa iti mai vand nimic.A fost alegerea mea.

Wrong! Alegerea a fost a mea, tu si prietenul tau asteptati sa merg la cealalta locatie minune si sa-mi caut cauciuc pt roata fata. In conditiile date (si aici ma refer in primul rand la atitudinea ta de doi lei, nu atat de mult la felul de depozitare), am zis "no, thanks", m-am intors si-am plecat.

Sunt cateva lucruri care m-au deranjat din capul locului la tine: 1.vorbisem cu cateva zile inainte sa vi si tot ai amanat(neseriozitate);

Aberezi. Vorbisem intr-adevar cu cateva zile inainte pe yahoo (vrei loguri?), ti-am zis foarte clar ca e foarte posibil sa nu vin in ziua respectiva din motive de lipsa de timp (acelasi timp pe care l-am ***** aiurea cand am venit). NU stabilisem ca vin, ramasese sa te sun eu in caz ca reusesc. Surpriza, seara insisti tu cu 2 telefoane sa ma intrebi cand vin.

Sfat: nu mai face asta, te discrediteaza in fata unui potential client. Daca omu' ti-a zis ca te suna el cand poate.. inseamna ca o sa te sune sau ca poate e un mod finut de a-ti spune "nu". Cand te-apuci sa revii tu cu 2-3 telefoane deja pari disperat. Dar nu e cazul tau, right?

2.ti-am spus ca am treaba dar ai insistat sa vi cand practic eu nu aveam timp sa merg cu tine personal;

Ai mentionat cumva la telefon cum ca n-ai timp sa vii cu mine personal si-o sa ma pui sa rascolesc singur prin mormane de cauciucuri in bezna? Nu-mi amintesc asta, te-as fi refuzat politicos in cazul ala..

Oricum, se pare ca n-ai inteles nimic din cum trebuie sa se desfasoare o relatie decenta vanzator-cumparator.

Asa e, mi-ai spus ca ai treaba, eu am insistat (negociat, daca iti place mai mult termenul asta) si tu ai acceptat sa vin la ora aia, te-ai inteles cu cineva intr-un anumit sens, ai zis "DA!".

Scuze de genul "da, dar ai vazut ca aveam treaba" sunt puerile pentru cineva caruia ii place sa-si respecte un angajament luat. Again, nu e cazul tau, right?

3.dupa cele intamplate,atitudinea ta de dupa.Toate acestea au facut sa nu doresc sa iti vand nimic.Sunt oameni cu care si daca as avea de castigat mii de euro,pur si simplu nu vreau sa am de a face cu ei.Crezi ca imi era greu sa ma duc eu si sa gasim cauciucurile in 5 minute si sa le cumperi?Eu zic ca NU.Stai linistit,nu esti tu ala care a descoperit 'misterele' cauciucurilor mele,sau mersul pe jos si apa calda.Si nici buricul pamantului nu esti ca sa te serveasca toata lumea indiferent de conditii.Sa te afunzi in detalii de genul 'inarmat cu lanterna','tevi la 1 metru','pesteri'etc.Ca si compunere pentru scoala e buna.In rest e cel putin penibila cunoscand detaliile situatiei,pe mine,repet,ma amuza.(Tehnica contrapunctului-in caz ca ai auzit vreodata).

Nu ma astept sa ma serveasca lumea indiferent de conditii, insa, iti repet, tu singurel ai acceptat conditiile alea (ora la care sa vin). In schimb n-ai zis nimic de celelalte conditii, si anume ca vin totusi degeaba..

Cat despre compunere, multumesc pentru aprecieri, n-am incercat decat sa redau cat mai exact cele petrecute.

In concluzie, succese multiple in vanzari. Da' remember, poti sa ai tu marfa cea mai tare.. cand n-ai cuvant si esti un ciufut intepat ti se infunda repede.

Acestea fiind zise, am incheiat discutia (in sensul ca n-o sa-ti mai raspund). Cine trebuia sa inteleaga ceva sigur a inteles (in mod cert targetul meu a receptionat mesajul ;) ).

Link la postare
Sa vin cand nu trebuia?!? Am decis singur sa vin la ora/ziua aia? Ai mentionat ceva la telefon despre locul "temporar" de depozitare si conditiile in care trebuie sa-mi caut cauciucurile singur prin boxe obscure?

Wrong! Alegerea a fost a mea, tu si prietenul tau asteptati sa merg la cealalta locatie minune si sa-mi caut cauciuc pt roata fata. In conditiile date (si aici ma refer in primul rand la atitudinea ta de doi lei, nu atat de mult la felul de depozitare), am zis "no, thanks", m-am intors si-am plecat.

Aberezi. Vorbisem intr-adevar cu cateva zile inainte pe yahoo (vrei loguri?), ti-am zis foarte clar ca e foarte posibil sa nu vin in ziua respectiva din motive de lipsa de timp (acelasi timp pe care l-am ***** aiurea cand am venit). NU stabilisem ca vin, ramasese sa te sun eu in caz ca reusesc. Surpriza, seara insisti tu cu 2 telefoane sa ma intrebi cand vin.

Sfat: nu mai face asta, te discrediteaza in fata unui potential client. Daca omu' ti-a zis ca te suna el cand poate.. inseamna ca o sa te sune sau ca poate e un mod finut de a-ti spune "nu". Cand te-apuci sa revii tu cu 2-3 telefoane deja pari disperat. Dar nu e cazul tau, right?

Ai mentionat cumva la telefon cum ca n-ai timp sa vii cu mine personal si-o sa ma pui sa rascolesc singur prin mormane de cauciucuri in bezna? Nu-mi amintesc asta, te-as fi refuzat politicos in cazul ala..

Oricum, se pare ca n-ai inteles nimic din cum trebuie sa se desfasoare o relatie decenta vanzator-cumparator.

Asa e, mi-ai spus ca ai treaba, eu am insistat (negociat, daca iti place mai mult termenul asta) si tu ai acceptat sa vin la ora aia, te-ai inteles cu cineva intr-un anumit sens, ai zis "DA!".

Scuze de genul "da, dar ai vazut ca aveam treaba" sunt puerile pentru cineva caruia ii place sa-si respecte un angajament luat. Again, nu e cazul tau, right?

Nu ma astept sa ma serveasca lumea indiferent de conditii, insa, iti repet, tu singurel ai acceptat conditiile alea (ora la care sa vin). In schimb n-ai zis nimic de celelalte conditii, si anume ca vin totusi degeaba..

Cat despre compunere, multumesc pentru aprecieri, n-am incercat decat sa redau cat mai exact cele petrecute.

In concluzie, succese multiple in vanzari. Da' remember, poti sa ai tu marfa cea mai tare.. cand n-ai cuvant si esti un ciufut intepat ti se infunda repede.

Acestea fiind zise, am incheiat discutia (in sensul ca n-o sa-ti mai raspund). Cine trebuia sa inteleaga ceva sigur a inteles (in mod cert targetul meu a receptionat mesajul ;) ).

Ai scris atat de mult incat nici nu am timp sa citesc.Daca iti raspund,discutia va continua la nesfarsit,tu iti vei sustine punctul de vedere iar eu pe al meu.Mai important este insa ca esti chiar singurul din oamenii carora le-am vandut ceva,care are impresia ca trebuie sa bata apa in piua pentru o aberatie.Pe toti oamenii veniti dupa ce ai venit tu i-am intrebat de povestea asta,explicandu-le in prealabil ce s-a intamplat.Mi-au raspuns clar: 'am venit sa cumpar cauciucuri,nu sa ma tangui ca fetita'.Iar de ce ai plecat tu de la mine este exact motivul pe care il sustin: pentru ca nici macar nu am vrut sa vii,iar atitudinea mea pe tot parcursul acestei intrevederi a fost ca tu sa pleci,sa nu iti inchipui altceva.Pur si simplu prezenta ta ma enerva dataorita figurilor tale si punct.

Link la postare
120/90 -17 de cross cu crampoane ai cumva??

Salut am vazut acum mesajul,am numai de enduro pe dimensiunea asta,nu sunt cauciucuri speciale de cross,dar avand in vedere ca ai roata spate pe 17 (deci nu e motocicleta de motocross(neinmatriculabila)),iti poti pune fara probleme unul din modelele pe care le am.TEL 0724.02.45.92.

Link la postare
m-am tot uitat dupa ceva pt fatza-chopper; am nevoie de 80/90/r21 sau 80/100/r21...gasesc ceva de genu?

Am 90/90/21.Daca te intereseaza ma poti suna.

alut un pretz pentru un set michelin pilot power 2 ct 120/70ZR17 (58W) SI 180/55ZR17 (73W)...????

Este 100euro setul pentru aceste dimensiuni.TEL 0724.02.45.92.

Link la postare
Salut , set 110/70/17 fata si 150/60/17 aveti ? Michelin sau Dunlop de preferinta . Ms anticipat astept raspuns

Banuiesc ca sunt pentru Aprilia RS 125...110/70/17(50 euro) am mai multe modele insa 150/60/17 nu am.Din cate cunosc pe ea merge pus pe spate cauciuc pana la 170 latime.Am 160/60/17(60 euro) si 170/60/17(60 euro),Michelin si Dunlop.TEL 0724.02.45.92.REMUS

Link la postare

Astazi au venit 3 oameni sa-si ia cau. si unu care vroia doar fata avea pe spate cau de la tine GP cod de soft si pret mai mic decit la mine cu 10 E.

Felicitari pentru raportul pret calitate .cau. bun pret bun.

Ps . este adevarat ca eu l-am mentorat pe cumparator :D

Link la postare
Astazi au venit 3 oameni sa-si ia cau. si unu care vroia doar fata avea pe spate cau de la tine GP cod de soft si pret mai mic decit la mine cu 10 E.

Felicitari pentru raportul pret calitate .cau. bun pret bun.

Ps . este adevarat ca eu l-am mentorat pe cumparator :D

Multumesc.

Link la postare

acum o saptamana am cumparat si eu 2 cau. un Metzeler Racetec K1 pe fata su un Pireli Diablo Corsa PRO spate............ sambata asta am reusit sa le pun....MARFA DE CALITATE LA UN PRET EXCELENT.....PS...si eu am fost mentorat de Balamuc...insa nu ma convins pretul... :unknw: .....!!!!

Link la postare

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.