Mergi la conţinut

Mi Se Abureste Casca


Recommended Posts

salut.mi se abureste viziera.as dorii o parere din partea celor care cunosc fenomenul si care au trecut prin el.am cumparat o casca shark S500 air samurai dar nu am putut sa o testez decat pana acum5 zile cand am fost la o plimbare cu motoru prin cluj(eu am stat in spate :( ) si am observat ca mi se abureste viziera.am deschis si ventilatia din fata dar degeaba,la fel.daca tin viziera putin ridicata nu e problema.va rog sa-mi da-ti niste sfaturi.Multumesc anticipat!!!!

asfalt uscat!!! :jump::jump:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.mi se abureste viziera.as dorii o parere din partea celor care cunosc fenomenul si care au trecut prin el.am cumparat o casca shark S500 air samurai dar nu am putut sa o testez decat pana acum5 zile cand am fost la o plimbare cu motoru prin cluj(eu am stat in spate :( ) si am observat ca mi se abureste viziera.am deschis si ventilatia din fata dar degeaba,la fel.daca tin viziera putin ridicata nu e problema.va rog sa-mi da-ti niste sfaturi.Multumesc anticipat!!!!

asfalt uscat!!! :jump::jump:

daca ai pinlock ai scapat de problema asta :)

http://www.ridegear.com/rg/item/F-55329/HJ...i-Fog-Lens.html

sper sa te ajute :)

asfalt uscat

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 months later...

Mai e varianta scuipinol, cea mai ieftina: scuipi pe o batista si freci interiorul vizierei. Cureti cu alta batista curata si... VOILA, problem solved. Asta eu consider sa fie cea mai ieftina solutie.

Mai sunt si solutii care se pot aplica pe viziere, probabil le poti gasi la magazinele de profil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
si eu tot s500 samurai am si nu mi se abureste viziera doar cand e frig afara. si atunci, cu aerisirea deschisa de la 60 kmph nu mai am probleme. nu exista viziere care sa nu se abureasca at cand e f frig afara... sau..mai stii?:D

pai atunci inseamna ca trebuie sa fugi :)) , care parte nu iti place? :D

:beer:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca esti pasager e foarte probabil sa ti se abureasca viziera pentru ca e obturat curentul de pilotul din fata ta. E si mai probabil sa se intample daca pilotul e mai corpolent si mai inalt decat tine. Cand n-ai sa mai mergi pasager n-o sa ti se mai abureasca. O ridici cand stai la stop si gata.... vruum vruum!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
salut.mi se abureste viziera.as dorii o parere din partea celor care cunosc fenomenul si care au trecut prin el.am cumparat o casca shark S500 air samurai dar nu am putut sa o testez decat pana acum5 zile cand am fost la o plimbare cu motoru prin cluj(eu am stat in spate :( ) si am observat ca mi se abureste viziera.am deschis si ventilatia din fata dar degeaba,la fel.daca tin viziera putin ridicata nu e problema.va rog sa-mi da-ti niste sfaturi.Multumesc anticipat!!!!

asfalt uscat!!! :jump::jump:

Salut. Si eu am Shark S500 Air Demon, daca e frig afara si merg la viteze mici trebuie neaparat sa las viziera deschisa putin, altfel se abureste. Daca merg la viteze mari este suficient sa deschid ventilatia si nu mai sunt probleme. Oricum pe caldurile astea nu cred sa mai ai probleme, poate doar in diminetile mai racoroase.

Oricum ei scriau pe vizor "antiaburire, anti scratch", el se abureste si culmea se mai si zgarie...si cand spun asta nu va imaginati ca stau cu surubelnita si trag linii de nebun pe vizor :D .

Noroc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...