Mergi la conţinut

Arhivat

Acest topic este acum arhivat şi este închis viitoarelor răspunsuri.

RA007tuning

arhivat Vand Aprilia Af 125 Din 90

Recommended Posts

Motor Rotax 123 de 30 CP, foarte manevrabila, iarta multe greseli, chiar si blocari scurte de roata fatza pe nisip pe asfalt(am patzit de 3 ori eu si o data un prieten incepator si n-am cazut nici unul) recomandabila incepatorilor.

Consum: de oras putzin sportiv 5-5.5; mixt 4; minim vo 3-3.5 depinde si de vant :P

Roti: Fatza 100/80/17 Spate 130/70/17

Mai multe detalii si poze pe PM.

Pretz mai de iarna asa 25mil.

post-13118-1217245543_thumb.jpg

post-13118-1217245674_thumb.jpg

post-13118-1217245691_thumb.jpg

post-13118-1217245543_thumb.jpg

post-13118-1217245674_thumb.jpg

post-13118-1217245691_thumb.jpg

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri
MMmmm.... frumos motor... Se poate conduce cu A1 ? :aggressive:

Merci :beer: ...are 18 KW in acte deci cred ca da(A1 stiu ca-i pana la 25KW), oricum fiindca e de 125 nu pre se mai uita nenea militian si la KW :P .....carburator Del'orto 34mm (intake)

Link la postare

a1 = 11kw sau 15 cp maxim 125 cmc

mai sunt unele scutere de 150 cmc care au 10 kw...si trebuie a

asta daca are 18 kw trebuie A

Link la postare
a1 = 11kw sau 15 cp maxim 125 cmc

mai sunt unele scutere de 150 cmc care au 10 kw...si trebuie a

asta daca are 18 kw trebuie A

OK....daca stii tu din sursa sigura, asa o fii, eu nu stiu sigur, da la cati copii atomici cu rs-uri de 25-30-34 de cai am vazut, stiu chiar 2 pe care i-a oprit politia si nu le-a facut nik :unknw: , si la cat de dezinhibati umbla si prin centru orasului......;)

Cred ca chestia cu 25KW e valabila pt primii 2 ani de A pt cei sub 21 de ani si numai primul an pt cei peste 21...

....oricum nu l-as recomanda sub 18 ani, ca-i destul de nervoasa in ture pana intr-a 4-a.

Link la postare

Andrei are dreptate... asa este ... Bafta la vanzare... !!! .... Vreau sa dau de A1 .. dar daca dau .. nu mai am bani suficienti pt motor.. adik .. mai nimik :sad: shii.. m-am gandit sa dau de A la 18 ani .. chear daca mai sunt 2 ani :sad: ... ce'l putin atunci ma angajez si'mi iauceva frumos.. nu mai stau la "mila" lu tata :mellow: ... ASta e ... BAFTA LA VANZARE.... :unsure:

Link la postare
Andrei are dreptate... asa este ... Bafta la vanzare... !!! .... Vreau sa dau de A1 .. dar daca dau .. nu mai am bani suficienti pt motor.. adik .. mai nimik :sad: shii.. m-am gandit sa dau de A la 18 ani .. chear daca mai sunt 2 ani :sad: ... ce'l putin atunci ma angajez si'mi iauceva frumos.. nu mai stau la "mila" lu tata :mellow: ... ASta e ... BAFTA LA VANZARE.... :unsure:

La 18 ani o sa iei in piept viatza cu adevarat ;)

Merci :beer:

Link la postare

kW (cp) nu cred ca se uita la asa ceva politzia daq mergi regulamentar.. doar la (fereasca Dumnezeu) accidente pentru reconstituire .... asha am intzeles shtiu pe cnv care are aprilia extrem de 35 Cp si nu i-a zis nmk politzia ...

Bafta La Vanzarea Motorului !!! Sper sa-mi gasesc si eu ceva bun in primavara si Ieftin tot odata :D ( shtiu ca nu prea se poate :)) dar ... ) imi potzi da un Pm cu id ul taw ? ... daq nu ai dat motorul

Link la postare

Cica ar prinde 156kmph dat de carte, dar eu iam dat putzin peste 160 pe ceas....deci cam pe-acolo.....acuma nu mai stiu ca s-a ros patratul cablului de km din roata si nu mai merge, dar turometrul tre sa fie pe la 11k in treapta 6 :D

Tot 25 mil ii chiar daca a crescut euro :P

Link la postare

Momentan nu mai este valabil anuntul 2 saptamani......este promis.

Din nou valabil, si acuma la 23 mil chiar daca a venit primavara :D

Ultimul ultim pret 500E pt ca are nevoie si de lantz si guma fatza cat de curand :(

Link la postare
Oaspete
Acest topic este acum închis pentru viitoarele răspunsuri.

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.