Mergi la conţinut

Arhivat

Acest topic este acum arhivat şi este închis viitoarelor răspunsuri.

tau

enduro R 1200gs - Model 2008

Recommended Posts

Pe scurt:

- model 2008 (cumparat pe 29 aprilie)

- 1750 km

- configuratie: abs, asc, calculator, senzori de presiune, minere incalzite, protectii miini, suport coburi bmw.

optionale:

- topcase shad 50l

- coburi shad 46l

- proetctie motor Hepco & Becker

- cruise control

- enlarger pt. cricul laba

- parbriz adventure - azi l-am comandat, urmeaza sa-l primesc

- suport coburi Hepco & Becker

- suport topcase Hepco & Becker

altele:

- revizia de 1000 km facuta - 5,8 milioane!

- imobilizatorul electronic inlocuit cu modelul nou.

- cit despre intretinut ... cei ce ma cunosc stiu cum sta treaba!

Referitor la pret, sunt doua variante:

A - pentru configuratia cu care l-am luat - adica fara optionale - 13.900 euro

B - pentru varianta cu optionale ... discutam! sunt nou-noute, cumparate de pe Louis.

Este pe persoana fizica, exista factura pentru tot si toate - am pastrate pina si bonurile de benzina!

Il dau ... pentru Adventure ...!

Daca nu-l dau ... ii pun si rezervorul de Adventure si ... ma potolesc naibii, c-am bagat la bani pe naravu' asta cu motocicleta ...!!!

Motivatia de a-l vinde vine din dorinta - finala pina la urma - de a avea Adventure-ul.

Desi initial platisem avansul pentru el, m-am razgindit - mi-a fost teama de greutatea si inaltimea lui - da' acum ... asta mi se pare (prea) usor.

Cam asta e ....!

Toate cele bune,

Aurelian

0728-990945

post-2696-1217412713_thumb.jpg

post-2696-1217412732_thumb.jpg

post-2696-1217412713_thumb.jpg

post-2696-1217412732_thumb.jpg

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

Acum are 2850km, xenoane pe ambele faze, parbriz si wingleturi de Adventure.

13.400 euro - pentru configuratia standard.

In atentia celor care suna pentru schimb: singurul care ma intereseaza este Adventure-ul; doar modelul 2008 si in configuratia mea - fara ESA!

Toate cele bune,

Aurelian

Link la postare

Pretul - 13.400 euro pt. configuratia standard, respectiv 14.800 euro incluzind toate accesoriile - ramine inghetat pina la primavara!

Asta inseamna o reducere de 15% din pretul de nou!

Nu ma mai trage ata sa-l vind.

Daca nu-l ia nimeni pina atunci, este foarte probabil ca va primi rezervorul, portbagajul si scaritele de Adventure.

Ar cam fi ... singurul Adventure portocaliu - cel putin din tara!

Adevarul e ca-mi place la nebunie - si da bine pe el - culoarea asta ...!!!

Toate cele bune,

Aurelian

Pt. cine este interesat: parbrizul (cel de 1200 simplu) si suportii de coburi (cei originali) sunt de vinzare!

Link la postare
Pretul - 13.400 euro pt. configuratia standard, respectiv 14.800 euro incluzind toate accesoriile - ramine inghetat pina la primavara!

Asta inseamna o reducere de 15% din pretul de nou!

Nu ma mai trage ata sa-l vind.

Daca nu-l ia nimeni pina atunci, este foarte probabil ca va primi rezervorul, portbagajul si scaritele de Adventure.

Ar cam fi ... singurul Adventure portocaliu - cel putin din tara!

Adevarul e ca-mi place la nebunie - si da bine pe el - culoarea asta ...!!!

Toate cele bune,

Aurelian

Pt. cine este interesat: parbrizul (cel de 1200 simplu) si suportii de coburi (cei originali) sunt de vinzare!

Link la postare
e bine ca te incanti singur.e bine ca-ti place.de cand l-ai dat pe net si iti tot vezi anuntul,te-ai indragostit de el,si asta e bine.ca oricum n-o sa-l vinzi never la banii astia.iti dai singur replay si telefoane,sa te incanti.eu eram interesat,dar pretul e mare,sincer!bafta si...Drumuri bune!!!

Link la postare
Oaspete

Motorul arata foarte bine... Te-as sfatui sa nu il vinzi... asta doar in cazul in care nu ai vreo reducere mare la modelul adventure....

Link la postare
Motorul arata foarte bine... Te-as sfatui sa nu il vinzi... asta doar in cazul in care nu ai vreo reducere mare la modelul adventure....

Link la postare

ma bag si eu. daca nu deranjez.am urmarit topicul si ma intereseaza f mult un gs,poate la primavara (si daca-l vand pe al meu). as vrea sa-l iau nou, intrebarea mea:de ce fara ESA? mersi! bafta!

Link la postare
ma bag si eu. daca nu deranjez.am urmarit topicul si ma intereseaza f mult un gs,poate la primavara (si daca-l vand pe al meu). as vrea sa-l iau nou, intrebarea mea:de ce fara ESA? mersi! bafta!

Link la postare

salut Aurelian! mersi de informatie( se vede treaba ca esti f informat despre GS,cat si despre preturi si optionale). exista posibilitatea de a merge pe un drum f bun,faci la drepta si dai peste un drum f prost. esti pe o setare a prog ESA si cand dai de drumul prost atunci poti schimba setarea suspensiilor si doar dintr-un buton. am dreptate? Nu stiu,intreb si eu! asta daca chiar se simte diferenta intre un prog sau altul! O alta chestie care voiam sa te intreb,este cum te descuci cu greutatea lui si cum ajungi cu picioarele pe pamant? eu am 1,80m si parca nu ajung chiar cu ambele calcaie pe pamant.Tu cum te descurci? ar fi o problema asta? Mie imi place f mult dar parca mi-e si un pic frica de el! m-am urcat de mai multe ori pe unu dar n-am mers niciodata! de aia intreb sa nu ma trezesc ca dau o gramada de bani pe el si sa nu ma bucur din plin de el!intelegi ce vreau sa spun! Tu il folosesti doar la curse mai lungi sau il iei si asa zi de zi? mersi mult inca odata! Ovidiu

Link la postare
salut Aurelian! mersi de informatie( se vede treaba ca esti f informat despre GS,cat si despre preturi si optionale). exista posibilitatea de a merge pe un drum f bun,faci la drepta si dai peste un drum f prost. esti pe o setare a prog ESA si cand dai de drumul prost atunci poti schimba setarea suspensiilor si doar dintr-un buton. am dreptate? Nu stiu,intreb si eu! asta daca chiar se simte diferenta intre un prog sau altul! O alta chestie care voiam sa te intreb,este cum te descuci cu greutatea lui si cum ajungi cu picioarele pe pamant? eu am 1,80m si parca nu ajung chiar cu ambele calcaie pe pamant.Tu cum te descurci? ar fi o problema asta? Mie imi place f mult dar parca mi-e si un pic frica de el! m-am urcat de mai multe ori pe unu dar n-am mers niciodata! de aia intreb sa nu ma trezesc ca dau o gramada de bani pe el si sa nu ma bucur din plin de el!intelegi ce vreau sa spun! Tu il folosesti doar la curse mai lungi sau il iei si asa zi de zi? mersi mult inca odata! Ovidiu

Link la postare

mersi mult de tot Aurelian! daca vand hornet-ul(am dat pe el 8000 eur in martie,am mai bagat ceva bani in el,aprox 400 eur,si ma chinui sa-l dau acum cu 6000!)atunci sigur imi iau un GS si poate ne vedem pe la vreo intalnire. poate chiar la vreo intalnire BMW( nu stiu daca exista asa ceva la noi). poate daca nu-l dai tu pana atunci mai vorbim. Oricum mersi inca odata,bafta si asfalt uscat!

Link la postare
mersi mult de tot Aurelian! daca vand hornet-ul(am dat pe el 8000 eur in martie,am mai bagat ceva bani in el,aprox 400 eur,si ma chinui sa-l dau acum cu 6000!)atunci sigur imi iau un GS si poate ne vedem pe la vreo intalnire. poate chiar la vreo intalnire BMW( nu stiu daca exista asa ceva la noi). poate daca nu-l dai tu pana atunci mai vorbim. Oricum mersi inca odata,bafta si asfalt uscat!

Link la postare

4240 km.

Ramine in continuare la vinzare / la schimb cu adv-ul in aceeasi configuratie - fara esa si doar modelul 2008.

Ma vad obligat sa renunt la schimbatul rezervorului, intrucit costurile aferente sunt foarte mari!!!

Link la postare

Adventure-ul poate fi si model 2009 - dar desigur, in configuratia specificata mai sus!

Daca are gume TKC 80 ... si mai bine!

Link la postare

Intrucit parbrizul original l-am vindut, si deoarece acum configuratia "standard" este cu parbrizul si deflectoarele de adventure, pretul acesteia este de 13.800 de euro.

Pentru varianta completa - cu toate accesoriile - vorbim tot de 14.800 de euro.

Link la postare

Sincer .. sunt de aceiasi parere ca tipul care te-a "deranjat" mai devreme ....

Sincer cred ca eshti un mic narcisist, madru de motorul tau ....

Nu vrei sa il vinzi,doar vrei sa-l etalezi, sa il expui, sa vada toata lumea ce ti-ai cumparat tu shi in cazul in care se baga cineva in vorba cu tine ... sa aratzi cat de priceput eshti in ale tehnicii ....

Daca tot ai citit atat, shi daca shtiai asa de multe ... dc ai mai aruncat banii pe el ?? doar ca sa il pui la vanzare dupa 1500 de km ??

Cat despre pret .... nici in 1000 de ani nu o sa primeshti banii astia pe el shi cred ca shi tu shtii asta

Cine are atatzia bani sa dea pe un motor fi sigur ca o sa isi ia unul nou ..... asa e romanul .... cu ceva bani in buzunar ... ii place sa miroasa a nou

Totusi ... ai dreptate nu e prost ala care cere ci ala care da atat

Bafta la vanzare

Link la postare
Sincer .. sunt de aceiasi parere ca tipul care te-a "deranjat" mai devreme ....

Sincer cred ca eshti un mic narcisist, madru de motorul tau ....

Nu vrei sa il vinzi,doar vrei sa-l etalezi, sa il expui, sa vada toata lumea ce ti-ai cumparat tu shi in cazul in care se baga cineva in vorba cu tine ... sa aratzi cat de priceput eshti in ale tehnicii ....

Daca tot ai citit atat, shi daca shtiai asa de multe ... dc ai mai aruncat banii pe el ?? doar ca sa il pui la vanzare dupa 1500 de km ??

Cat despre pret .... nici in 1000 de ani nu o sa primeshti banii astia pe el shi cred ca shi tu shtii asta

Cine are atatzia bani sa dea pe un motor fi sigur ca o sa isi ia unul nou ..... asa e romanul .... cu ceva bani in buzunar ... ii place sa miroasa a nou

Totusi ... ai dreptate nu e prost ala care cere ci ala care da atat

Bafta la vanzare

Link la postare

12.999 euro - fara accesorii, dar incluzind parbrizul si deflectoarele de Adv.

13.800 euro - cu toate accesoriile.

Link la postare

ce tzaran ingamfat...pacr ca aduc la vedere topicul asta,dar chiar sa te lauzi asa..oricine vrea/are posibilitatea sa-si cumpere isi ia nou.ofer maxim 3000 euro,asta asa,sa-i mai sara figurile de super proprietar si super motociclist atot-stiutor din cap

Link la postare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.