Mergi la conţinut
  • 0

AJUTOR


BIKERU`Din Radautzi

Întrebare

:notworking::(:unsure: buna seara

am shi eu o intrebare shi as vrea un raspuns cat se poate de sigur...

In legatura cu carnetul A shi A1

ce conditzii ar trebui sa indeplinesc pt un A1 de exemplu... as vrea destul de multe detalii multzumesc

de exemplu daka as vrea sa conduc o honda rs 125 parca... o potconduce cu A1? da de ce shi nu de ce? multzumesc ajtept raspunsurile voastre.. :ph34r::banana:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

11 răspunsuri la această întrebare

Recommended Posts

  • 0

buna seara am nevoie ed potzin help ca politzai de la mine de pe acilea is tare projti. nici nu va mai zik povestea... ok.. as vrea sa sjtiu ec conditzii ar ttrebui sa inedplinesc pt carnetul A shi A1. as vrea destul de edtaliat sami spunetzi... de exemplu as vrea sa conduc o honda rs 125 o pot conduce cu A1? da , de ce? shi daka nu. de ce? multzumesc. ajtept raspunsurile voastre.... :beer::banana::ph34r:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

ca sa dai de a1 tre sa ai cel putzin 16 ani;

a1 este subcategoria lui a;

cu a1 potzi conduce - orice moto. cu o putere ce nu depasheshte 11kw. shi o cilindree de pana la 125cmc(inclusiv);

daca ai a1, potzi conduce o aprilia rs125 cu conditzia ca aceasta sa aibe in talon 11kw ;

deci, orice de pana la 125 cmc shi maxim 11kw (in talon)

de la scutere de de 50 cmc pana la moto.shi scutere de 125

ce vrei tu, cagiva mito125, aprilia rs 125, honda nsr 125, simson 125, mz 125

ce vrei!

daca vrei sa dai pt A

potzi conduce orice moto.(shi moto shi trike=2 sau 3 rotzi) cu putere mai mare de 25 de kw daca ai mai mult de doi ani experientza pe o moto cu specificatzii tehnice inferioare sau daca ai 21 de ani shi promovezi un test specific.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0
hey mersi mai am o intrebare honda nsr 125 zici ca o pot conduce nu? shi 11kw cam catzi cai putere ar insemna.....? multz :banana:  :banana:  :banana:  :banana:  :banana:  :banana:  :banana:  :banana:  :banana:  :banana:  :banana: umesc.

<{POST_SNAPBACK}>

1 kw = 1.35 cp, deci ai avea cam 15 cp. :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la întrebare...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...