Mergi la conţinut
eugen

chopper kawa vulcan 400 ?

Recommended Posts

Am gasit un Vulcan de 400 de vanzare. am cautat pe net de am zapacit nu apare modelul asta pe nicaieri. Proprietarul zice ca e model japonez.

ceva informatii, sfaturi ?!?!??!

am mare nevoie, ca-mi place motoru si tre' sa dau un raspuns urgent.............

mersi

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

e misto motorul dar e cam moale

este model NUMAI pt japonia,e adevarat, si cu piesele te descurci mai greu in europa decat la un model popular aici

de ex e super nasol sa stai cu motorul pe bara o luna pt o cruce cardanica obosita

bafta

Link la postare

@hector: Ce motor ai ? Nu te supara ca intreb? Si despre ce cruce cardanica discutam la VN-ul de 400 ?

Piesele pentru modelul de fata se pot aduce fara probleme din State.

@f_zoltan: Din punctul meu de vedere Vulcanul de la Kawasaki nu poate fi comparat cu nici un alt model cel putin apropiat, indiferent ca e vorba de Suzuki, Honda sau altele.

Numai bine.

Kawasaki rules anyway ;)

Link la postare

Am si eu unul de 400. Satisfactie maxima. Viteza de croaziera 120 km/h. Reprize bune in oras. Nu cred ca vrea careva sa faca intrecere cu un chopper.

Nu are cruce cardanica... asta... pt inf.

In rest... piesele.. ca pt orice alt vulcan. Comanda.. astepti.. samd.

Gasesti si modelul de 400 pt europa. Numai dupa 1999 mi se pare. E identic cu 800. Exceptie motorul (ce are la interior..... ca exteriorul e tot identic).

Link la postare

Nu comparam Vulcanul cu Suzuki Savage Goby :) Daca binevoiesti sa citesti mai cu atentie, spuneam ca Vulcanul de 400 fata de cel de 800 e ca si Savage-ul de 400 fata de cel de 600. Adica facut pentru uz intern in Japonia, deci cu greu gasesti date in Europa. Mai frate, da' repede mai sare lumea in sus... de pomana.

Link la postare

E un model f.frumos, nu-l deosebesti de un VN 800, e normal sa fie mai lent. Verifica-l pe indelete, si distractie placuta. Da un semn daca l-ai cumparat.

Link la postare

@GOBY

Eu am intruder 1400,tu?

Am dat exemplu crucea cardanica generic,nu stiu cum are transmisia vn 400

Oricum sa stii ca este mult mai usor sa faci rost de piese pt modelele "europene" decat pt cele facute pt japonia,orice ai spune tu

bafta

Link la postare

Salutare , si eu am vn-u de 400, este adevarat faza ca nu prea gasesti piese .si da este modelul de japonia, pentru ca ei au alte legi si in functie de cati ani ai pe categorie poti inainta si in capacitate cilindrica mai mare!(ceva de genu).de exemplu cu greu gasesti chitul de lant si daca gasesti este mai scump decat cel de 800 (propia experienta), si tot ce tine de cilindree si poate cateva pinioane prin cutie, ca in rest este exact ca cel de 800(din multe auzite) si cadru si orice altceva !!!! Sincer eu merg cu el destul de mult si nu am avut mari probleme sau chestii de genu , bineinteles ca daca esti temperat te multumesti cu puterea lui....dar in general stii cum este din ceea ce ai vrei mai mult, iti recomand mai intai sa te dai pe unul de 400 vezi cum este si peorma pe unul de 800 si vezi clar diferentele de comportament !! bafta la alegere si sa ne anunti si pe noi ce ti-ai luat!!!

C.

Link la postare

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.