Mergi la conţinut
Autentifica-te  
coxanelu

Biker's Club

Recommended Posts

cam asa e. inainte si eu aveam o parere ceva mai buna despre local. din pacate, la ei mereu sunt nunti, botezuri, parastase festive si alte adunari care lasa barul gol si bucataria nefunctionala. ultima oara am fost acolo cu dan si icv.

servirea a devenit urata si intarziata, macarea naspa (preturile nu ma deranjau in mod deosebit, cu toate ca erau de dorobanti), iar drumuri pe acolo o sa mai fac doar la vara cand simt nevoia de racoare.

yak!!!

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

mai usor cu acuzele ca acu revine pe langa Cox si cel dintai "RAISAR" al tarii .... si incepe iar sa ne zica cat de buna e servirea acolo si cat de misto e ....

Link la postare

e un local f bun doar sa vii cu mancare si bautura de acasa, poate sa fie si nepregatita ca in 2 ore pana vine chelneru faci si un gratar.

Link la postare

Pfffuai mai da ce-i acolo ghiseu de restituiri de taxe?! :lol: Nu tu in calitate de client le dai bani? :wacko:

Ce rabdare o avut ala......cum o mai zis cineva, si eu plecam demult si-i faceam si de bere.

Ce m-as duce acolo cu vo 3-4 preteni sa comand de v-un mil si ceva si de nu apar in sfertu academic, hai sa zicem 20 min max, pa si pusi, daca nu pot anula comanda o sa o consume ei pe banii lor, sa le fie de bine stale-ar in gat :whip:

Link la postare
cam asa e. inainte si eu aveam o parere ceva mai buna despre local. din pacate, la ei mereu sunt nunti, botezuri, parastase festive si alte adunari care lasa barul gol si bucataria nefunctionala. ultima oara am fost acolo cu dan si icv.

Hai bre, iarta-i ca era dupa western-cowboy-bull ride-bull shit party si erau obositi si stocurile epuizate. Si era si duminica seara. In rest... niste oameni cu gusturi alese. Adica ne-au propus mie si lui icv sa ne inscriem la Mister Moto or something. Deci... :clapping:

Link la postare
Hai bre, iarta-i ca era dupa western-cowboy-bull ride-bull shit party si erau obositi si stocurile epuizate. Si era si duminica seara. In rest... niste oameni cu gusturi alese. Adica ne-au propus mie si lui icv sa ne inscriem la Mister Moto or something. Deci... :clapping:

super tare. poate e genul de local care isi selecteaza "clientela" :beer:

Link la postare

Sa critici e cel mai simplu lucru. Mai ales cand tu habar n-ai cum e sa creezi un asemenea loc intr-o asemenea zona.

Pe butoane poate oricine sa-si exprime nemultumirile dar prin asta nu inchizi usa pentru altii ci direct te incui in baie...

Problema la BKC este doar una si aceea e din cauza personalului de la tara (ca din Bucuresti aia de iati vrea voi ar costa enorm) si ar ridica preturile produselor.

Daca intradevar va place locatia si apreciati faptul ca a fost facuta pentru voi o asemenea investitie normal ar fi sa stiti cum sa tratati oamenii in asa fel incat sa fiti serviti mai repede si cu mai mult zambet pe buze.

Sau credeti ca prin atitudinea asta veti reusi sa faceti pe cineva sa va faca poftele ...

Barul asta este in continoare sustinut de patron care aloca fonduri din exterior pentru al tine in miscare.

La aceasta miscare sunt implicati si majoritatea celorlalti Presedinti din lumea moto (diverse ramuri) care isi aduc aportul in sustinerea si sponsorizarea miscarilor realizate in acest Club.

Sfatul meu ar fi sa va ganditi si sa faceti chiar voi rost de personalul ce vine cu autobuzu sa va serveasca pe voi in timp ce unii chiar se lauda ca ei au fost plini de figuri si furie. Cred ca locul astora e in padure la lemne ca in civilizatie se discuta complet altfel si lumea GANDESTE inainte sa-si exprime punctul.

Probabil astia nervosi sunt la Menopauza si neavand altceva de facut isi exprima lipsa de bani si preocupare prin scrijelit peretii...

Va urez pasta de dinti caci altfel toate criticile voastre va coclesc zona...

Cat despre BikersClub, stati linistiti astia 3-4 (necalificati) ca nu se ia lumea dupa voi si oricum voi nu sunteti decat pe butoane, aia de isi traiesc viata, gandesc !

Link la postare
1. Sa critici e cel mai simplu lucru. Mai ales cand tu habar n-ai cum e sa creezi un asemenea loc intr-o asemenea zona.

2. Problema la BKC este doar una si aceea e din cauza personalului de la tara (ca din Bucuresti aia de iati vrea voi ar costa enorm) si ar ridica preturile produselor.

3. Daca intradevar va place locatia si apreciati faptul ca a fost facuta pentru voi o asemenea investitie normal ar fi sa stiti cum sa tratati oamenii in asa fel incat sa fiti serviti mai repede si cu mai mult zambet pe buze.

4. Sau credeti ca prin atitudinea asta veti reusi sa faceti pe cineva sa va faca poftele ...

1. nici nu ma intereseaza sa stiu

2. cat sa le mai ridice??? ca sunt enorme ...

3. eu cand ma duc undeva unde platesc nu imi imaginez ca tre sa prestez un BLOW unei "balene" ca sa fiu servit cu un cacat de cartof ....

4. esti dus bai Tristan ... tu chiar nu intelegi ca e de datoria lor sa imi faca poftele???? ce vrei sa ma rog de aia sa ma serveasca

ps: welcome back "reisare"

Link la postare
1. nici nu ma intereseaza sa stiu

2. cat sa le mai ridice??? ca sunt enorme ...

3. eu cand ma duc undeva unde platesc nu imi imaginez ca tre sa prestez un BLOW unei "balene" ca sa fiu servit cu un cacat de cartof ....

4. esti dus bai Tristan ... tu chiar nu intelegi ca e de datoria lor sa imi faca poftele???? ce vrei sa ma rog de aia sa ma serveasca

ps: welcome back "reisare"

N-are rost sa te mire atitudinea asta, inca multi romani n-au inteles ca in orice local se aplica sloganul "clientul nostru stapanul nostru" .....altfel patronu mai bine si-ar lua gandul de la afacere.

Link la postare

legat replica pe care am auzit-o de la cativa " fac atatea pentru comunitate, atate evenimente" etc. pai pt comunitate le fac ma? pt BANI!! ca daca nu faci, nu vine omu sa consume.

si la cum e amplasata crasma nu vine nici dreq, exceptand motociclistii, care pot trece de traficul infernal de pe DN1. si asa vin putini. or sa vina rolleri din herastrau?? sau cine dreq se urca in masina sa faca 1 ora pana acolo, sau in rata?

nu avem mari pretentii, decat ca daca tot batem atata drum.. sa aveti si voi ceva de mancare, ceva de baut si daca se poate, sa fim serviti cu mai putin siktir. de preturi nici nu mai discutam. nu mor de foame, dar nici nu-mi arde sa dau 500 de mii pe o friptura cu cartofi sau 200 de mii pe clatite. ce dreq ca e faina cu apa, sunteti nebuni?

dar cum am zis.. hai ca poate eu am de unde sa mai dau. strang la ciorap si cand ies, dau cat trebuie, dar motociclistii cu bani nu vin la Bikers ca se duc la serres sau in banbu, iar aia fara bani nu vin nici aia ca n-au bani si de benzina pana acolo si nici nu li se pare acceptabil sa dea 500 de mii pe o farfurie de cartofi.

repet, eu cand am fost prima data la bikers am zis ca e cea mai misto carciuma "din bucuresti". m-am sucit!

Link la postare
Sa critici e cel mai simplu lucru. Mai ales cand tu habar n-ai cum e sa creezi un asemenea loc intr-o asemenea zona.

Pe butoane poate oricine sa-si exprime nemultumirile dar prin asta nu inchizi usa pentru altii ci direct te incui in baie...

Problema la BKC este doar una si aceea e din cauza personalului de la tara (ca din Bucuresti aia de iati vrea voi ar costa enorm) si ar ridica preturile produselor.

Daca intradevar va place locatia si apreciati faptul ca a fost facuta pentru voi o asemenea investitie normal ar fi sa stiti cum sa tratati oamenii in asa fel incat sa fiti serviti mai repede si cu mai mult zambet pe buze.

Sau credeti ca prin atitudinea asta veti reusi sa faceti pe cineva sa va faca poftele ...

Barul asta este in continoare sustinut de patron care aloca fonduri din exterior pentru al tine in miscare.

La aceasta miscare sunt implicati si majoritatea celorlalti Presedinti din lumea moto (diverse ramuri) care isi aduc aportul in sustinerea si sponsorizarea miscarilor realizate in acest Club.

Sfatul meu ar fi sa va ganditi si sa faceti chiar voi rost de personalul ce vine cu autobuzu sa va serveasca pe voi in timp ce unii chiar se lauda ca ei au fost plini de figuri si furie. Cred ca locul astora e in padure la lemne ca in civilizatie se discuta complet altfel si lumea GANDESTE inainte sa-si exprime punctul.

Probabil astia nervosi sunt la Menopauza si neavand altceva de facut isi exprima lipsa de bani si preocupare prin scrijelit peretii...

Va urez pasta de dinti caci altfel toate criticile voastre va coclesc zona...

Cat despre BikersClub, stati linistiti astia 3-4 (necalificati) ca nu se ia lumea dupa voi si oricum voi nu sunteti decat pe butoane, aia de isi traiesc viata, gandesc !

ai comisioane de platit? oricum ii paste falimentu cu atitudinea asta

Link la postare

Ba eu am incercat "friptura" aia de 500 000lei. E ceva special care mananci de te saturi si iti incarci organismul cu puteri si vata. Probabil daca am fi vorbit de placute de frana si am fi pus 2 firme ca NSSN si Ferodo ati fi spus lafel... De ce NSSN sunt de 3 ori cat restul??? Lafel ca in orice discutie apar intrebari ce ataca pretul si raspunsuri ce-l sustin. Alegerea va apartine in ceea ce alegeti si felul in care va petreceti si cheltuiti viata. Spune-mi cu cine umbli ca sa-ti spun ce fel de om esti...Mie personal imi bucura enorm viata ca am in orasul meu un astfel de club creat pentru motociclisti si chiar daca cheltui niste bani simt ca i-am dat pe ceva care imi place.Referitor la personalul clubului crede-ma ca problemele nu le avem noi care venim de 2 ori pe saptamana ci patronul ce plateste si sustine aceasta locatie.Daca vreti mai mult atunci oferiti sau ajutati prin metode reale, doar asta va va aduce ceea ce vreti.Sau continuati sa jigniti oameni ce intra pe forum sau nu, doar pentru ca voi credeti ca prin asta, va veti face cunoscuti cu grade... Sincer mie imi pare bine ca nu va place acolo ca nu am de gand sa stau de vorba cu asemenea gandiri.

Gaitele nu sunt in Istorie ci doar aia ce au facut lucruri reale.

Link la postare

Te dai lovit, icv45? :) Numai ce te-ai dat de gol ca te invitara sa fii Mister Biker's club, si acum te miri de ce face Sabin pledoarie pro-bono? Pai el e Mister Bikers' Club prima editie :D. Dupa ce iti iei titlul in primire, vei deveni si tu fan =))

Cine a zis , bre, ca nu vine Saninrace sa sara in apararea "celui mai tare local motoristic din partea asta de galaxie"? Iaca, a sarit.

Link la postare

Ba...Eu sunt om Batran si Insurat.Nu pot reprezenta "Sexul Urat",

Link la postare

Se da un grup de oameni care isi exercita dreptul constitutional de a anunta ca un anume local nu le place, datorita unor chestii pe care le-au patit acolo.

Se da un individ, intotdeauna acelasi, care lauda neconditionat acelasi local. Bineinteles la randul lui isi exercita dreptul constitutional de a-si exprima parerea.

Pana aici nu vad nici o problema. Singura problema este ca individul din propozitia a doua incearca sa batjocoreasca grupul din prima propozitie, combatandu-l nu demonstrand ca localul e mai bun decat e descris de acestia, ci incercand sa impamantaneasca parerea ca acest grup nu e "destul de motociclist" pentru a vedea localul la justa lui valoare.

Ce inteleg eu din chestia asta? Ca nu am pierdut nimic daca nu am trecut vreodata la acel local. E OK sa ramana la fel de virtual pentru mine pe cat crede Sabin ca sunt virtuali criticii clubului de mai sus. Eu cred ca sunt 2 variante: ori clubul e chiar asa de prost pe cat a fost descris, ori este atat de elitist incat numai Sabin si prietenii lui pot beneficia de servicii decente acolo. In ambele variante motoristul de rand e victima sigura.

Link la postare

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

Autentifica-te  

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.