Mergi la conţinut

Arhivat

Acest topic este acum arhivat şi este închis viitoarelor răspunsuri.

HondaWings

arhivat Motoare Din State

Recommended Posts

Salut!

Momentan sunt in State si as putea sa aduc niste motoare ca lumea in tara.

As vrea sa stiu totusi daca ar fi amatori pt asa ceva. Pretul si calitatea motoarelor de aici sunt mult mai bune decat ce se poate gasi in tara la ora actuala si chiar mai bune decat in Germania sau alte parti din EU. Toti stiu ca nu se mai gasesc motoare k lumea nici acolo pt ca vin toti 'auslanderii' si le vand prin dealeri autohtoni....

Motoarele sunt f bine ingrijite, vin cu garantie internationala si nu sunt forjate sau cazute.

So, astept reply-uri, sugestii, comentarii....

Asfalt uscat tuturor!

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri
Salut!

Momentan sunt in State si as putea sa aduc niste motoare ca lumea in tara.

As vrea sa stiu totusi daca ar fi amatori pt asa ceva. Pretul si calitatea motoarelor de aici sunt mult mai bune decat ce se poate gasi in tara la ora actuala si chiar mai bune decat in Germania sau alte parti din EU. Toti stiu ca nu se mai gasesc motoare k lumea nici acolo pt ca vin toti 'auslanderii' si le vand prin dealeri autohtoni....

Motoarele sunt f bine ingrijite, vin cu garantie internationala si nu sunt forjate sau cazute.

So, astept reply-uri, sugestii, comentarii....

Asfalt uscat tuturor!

Link la postare

De ce calitatea e mai buna in US decat in germania ?

Parerea mea este ca peste tot sunt proprietari care le ingrijesc si proprietari care isi bat joc, indiferent daca sunt din Congo, Afganistan, Romania sau China.

Singurul considerent ar mai ramane pretul, dar trebuie tinut cont de faptul ca unele motocicletele sunt productie nonUE si se plateste in plus vama la inmatriculare. Acestea nefiind inmatriculate niciodata in UE.

Spune-mi te rog la ce pret ar fi aici un CBR 6oo RR din 2003, un CBR 900RR din 99' si CBR 954 din 2004.

multumesc

Link la postare

si eu as vrea un pret pentru suzuki drz 400, yamaha wr 400- 99-01, acestea doua poate sa fie si lovite ( ma intereseaza in special motor, suspensii, frana, si acte) , cbr 954

Link la postare

stiu ca se plateste vama + tva , se calculeaza valoarea in vama se aplica procentul ( de 10% cred ) = taxa vamala

taxa vamala se adauga la valoarea in vama din care se deduce tva

deci pret final = pretul de SUA + taxa vamala+ tva + transport

Link la postare

daca tot te intreaba baiatu de vitezane cu 2500 euro, ia spune-mi Piaggio Grilo(model america) cu pedale la ce pret ajunge ? as vrea rosu ferrari sa fie si pana in 249 euro si 2 lei..Multumesc! :teehee:

Link la postare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.