Mergi la conţinut

Accident Moto Militari


EUGEN_COSTI

Recommended Posts

A cum 2 zile in Militari. Se pare ca Polo nu a cedat trecerea si a fost lovit in plin de moto care venea pe prioritate. Motociclistul era in coma cand a fost luat de Salvare, inca traia, dar casca avea sange pe ea si erau si niste pete destul de mari pe asfalt. Casca era purtata de pasagerul lui. Multa lume care vine pe Dealul Tugulea nu tine cont de semnele de Cedeaza Trecerea, in special la intersectiile cu str. Orsova si cu str. Apeductului. Aviz motociclistilor care tranzitati zona - FRANATI chiar daca aveti prioritate.

Baiatul nu avea permis de conducere si nici casca in cap deci INCONSTIENT. Imi pare rau sincer imi e si prieten. A avut o operatie la cap si una la coloana si sunt sanse sa isi revina. Daca recuperarea va merge bine MOGA va fi iar ca inainte. Pasagerul s-a ales cu cativa dinti jos si probleme la maxilar.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multa sanatate! e bine ca a scapat si ca e recuperabil in totalitate si sper sa tina cont cat mai multi viitori motoristi ca nu e gluma sa mergi fara carnet.

Acum din pacate sa ales cu un fier bun de aruncat la gunoi (care nu e chiar ieftin) si plateste spitalizarea din buzunarul lui pe gresala altuia.

ps. cumparati motoreta dupa ce ati luat permisul pentru ca tentatia e mare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

era motoru altcuiva...cacatu n-avea ce cauta pe drumurile publice ... fata de la volanul polo-ului n-avea cum sa vada proiectilu' cum vine spre ea...poate daca avea 50-60 frana pana sa se infiga in polo...asa le trebuie daca alearca ca prostii pe drumurile publice ! se discuta cazul si pe motociclism unde sunt date mai multe informatii

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

VW POLO CONDUS DE O CRETINA

Ai vreo dovada sau doar iti place sa insulti lumea pe care nu o cunosti? :chair:

1. Se pare ca Polo nu a cedat trecerea si a fost lovit in plin de moto.

2. Baiatul nu avea permis de conducere si nici casca in cap deci INCONSTIENT.

3. Daca recuperarea va merge bine MOGA va fi iar ca inainte. Pasagerul s-a ales cu cativa dinti jos si probleme la maxilar.

1. Cel ce loveste alt vehicul are responsabilitatea principala. Incapacitatea de a controla viteza si treiactoria proprie.

2. A meritat ce a patit.

3. Ar trebui sa despagubeasca femeia pt daunele la masina si prietenul pt costurile medicale si daca mai ramane ceva din el sa nu aiba drept la carnet 5 ani de zile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai vreo dovada sau doar iti place sa insulti lumea pe care nu o cunosti? :chair:

1. Cel ce loveste alt vehicul are responsabilitatea principala. Incapacitatea de a controla viteza si treiactoria proprie.

2. A meritat ce a patit.

3. Ar trebui sa despagubeasca femeia pt daunele la masina si prietenul pt costurile medicale si daca mai ramane ceva din el sa nu aiba drept la carnet 5 ani de zile.

Nu imi place sa jignesc doar ca 4 din prieteni mei au facut accident cu moto cand erau pe drum cu prioritate si culmea conducatorii auto erau femei:) . probabil ca am si eu ceva cu femeile la volan. am avut si eu accident auto din vina une i ...... care nu a acordat prioritate. Vina sigur e in totalitate a lui pentru inconstienta dar in trafic tre sa ne mai uitam si dupa semne pe care femeile de obicei nu prea le vad.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

drum cu prioritate si culmea conducatorii auto erau femei:) . ...... care nu a acordat prioritate.

Firar sa fie de prioritate.

Multi muriti pt aceasta regula stupida.

Bine ca aici nu exista asa ceva.

Motociclistul nu are NICIODATA prioritate.

Este viata lui la mijloc si trebuie sa fie capabil sa opreasc in orice conditi.

Nu e capabil. Moare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Firar sa fie de prioritate.

Multi muriti pt aceasta regula stupida.

Bine ca aici nu exista asa ceva.

Motociclistul nu are NICIODATA prioritate.

Este viata lui la mijloc si trebuie sa fie capabil sa opreasc in orice conditi.

Nu e capabil. Moare.

Stii doar ca multe din discutiile de pe forum uri sunt doar teorie. Asa vb si eu inainte de accidentul care l-am avut cu scuterul. Ce zici daca o femeie intr un peugeot trece pe rosu si ma loveste. ??? alte masini erau opritsc la semafor si ea vine glont pe banda 3 si ma loveste in plin. O data e ca niciodata.

YAMAHA R6 DE VANZARE. 1999 / 120 CP / 600CC/ 3500 EURO

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce zici daca o femeie intr un peugeot trece pe rosu si ma loveste.

Este responsabila 100% pt accident.

Ea te-a lovit si nu invers si a intrat si pe rosul

Dar e total diferit cand un motociclist se izbeste cu viteza de o masina parcata sau una in miscare.

Demonstreaza nu nu este capabil sa-si controleze treiactoria si viteza.

Cat despre cei ce conduc ilegal sau motocicletele altora fara carnet ar trebui aratati cu degetul atat pe strada cat si pe forumuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din punctul de vedere al legii femeia e scutita de orice responsabilitate... A avut incident cu un vehicul condus de cineva fara carnet, deci orice ar fi gresit ea, din punct de vedere legal nu cred ca va avea ceva de suferit. Toata responsabilitatea va apasa pe umerii motoristului, din punct de vedere legal el nu avea ce cauta acolo in postura de conducator moto. Stiu de un caz in care cineva a fost lovit de o masina care venea pe contrasens, si totusi a ramas sa plateasca oalele sparte, pentru ca bause o bere si l-au depistat.

Daca motorul apartinea altcuiva este si mai grav, ca si daca era asigurat casco e posibil ca societatea de asigurare sa il urmareasca pentru a-si recupera banii. Asta depinde modul in care politia intocmeste procesul verbal si de politica asiguratorului. Ii provoaca probleme si proprietarului motocicletei, care va fi tras la raspundere ca a dat motorul cuiva care nu avea carnet de conducere. Sunt sanse ca sa fie pus sa plateasca si ingrijirile medicale ale pasagerului... Vai de capul lui!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ACCIDENT IN CARTIERUL MILITARI. GSXR VS VW POLO CONDUS DE O CRETINA

din cate am auzit eu (de la un prieten din zona aia, care mi se pare ca a si vazut accidentul), nici femeia de la volan nu avea carnet... nu e din surse sigure, doar din cate am inteles eu de la el

asfalt uscat tuturor si fara incidente de genul acesta :beer:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Firar sa fie de prioritate.

Multi muriti pt aceasta regula stupida.

Bine ca aici nu exista asa ceva.

Motociclistul nu are NICIODATA prioritate.

Este viata lui la mijloc si trebuie sa fie capabil sa opreasc in orice conditi.

Nu e capabil. Moare.

Cat se poate de corect!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Ai vreo dovada sau doar iti place sa insulti lumea pe care nu o cunosti? :chair:

1. Cel ce loveste alt vehicul are responsabilitatea principala. Incapacitatea de a controla viteza si treiactoria proprie.

2. A meritat ce a patit.

3. Ar trebui sa despagubeasca femeia pt daunele la masina si prietenul pt costurile medicale si daca mai ramane ceva din el sa nu aiba drept la carnet 5 ani de zile.

Sa traiti bine,..... :unsure: punctul 1 nu il regasesc in legislatia rutiera romaneasca.....ce ma fac ? poate ne ajuta cineva??

La punctul 2 nu gasesc in constitutie '' A meritat ce a patit.''

La punctul 3 inteleg ca domnul 'AndreiRN' este ''THE JUDGE"

SA TRAITI ,BINE!!! ........

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

punctul 1 nu il regasesc in legislatia rutiera romaneasca.....ce ma fac ? poate ne ajuta cineva??

La punctul 2 nu gasesc in constitutie '' A meritat ce a patit.''

La punctul 3 inteleg ca domnul 'AndreiRN' este ''THE JUDGE"

SA TRAITI ,BINE!!! ........

Da, nu intotdeauna legislatia unei societati reflecta regulile din natura. Mai ales cand societatea are probleme.

Constitutia nu iti spune multe despre cum e bine si normal sa traiesti. Nu spune ca ar trebui sa faci o baie dn cand in cand.

YES. Imi asum dreptul de a judeca fara parere de rau atat in viata personala cat si in cea profesionala. Culmea este ca mai sunt si platit pt asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din punctul de vedere al legii femeia e scutita de orice responsabilitate... A avut incident cu un vehicul condus de cineva fara carnet, deci orice ar fi gresit ea, din punct de vedere legal nu cred ca va avea ceva de suferit. Toata responsabilitatea va apasa pe umerii motoristului, din punct de vedere legal el nu avea ce cauta acolo in postura de conducator moto. Stiu de un caz in care cineva a fost lovit de o masina care venea pe contrasens, si totusi a ramas sa plateasca oalele sparte, pentru ca bause o bere si l-au depistat.

Daca motorul apartinea altcuiva este si mai grav, ca si daca era asigurat casco e posibil ca societatea de asigurare sa il urmareasca pentru a-si recupera banii. Asta depinde modul in care politia intocmeste procesul verbal si de politica asiguratorului. Ii provoaca probleme si proprietarului motocicletei, care va fi tras la raspundere ca a dat motorul cuiva care nu avea carnet de conducere. Sunt sanse ca sa fie pus sa plateasca si ingrijirile medicale ale pasagerului... Vai de capul lui!

Asta asa-i, daca nu ai carnet sau nu ti-i inmatriculata mobra/conserva, sau daca conduci beat esti in primul rand tu de vina

pt orice accident chiar daca intra cineva cu 200 la ora pe rosu, acesta urmand a fii de vina pt viteza si trecut pe rosu si cauzare de accident, deci e vorba de culpa comuna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...