Mergi la conţinut
  • 0

YAMAHA XT 600E


cristi-mic

Întrebare

Am o intrebare, pe care am regasit-o si pe citeva forumuri italiene si franceze:

Carburatia este in regula (am desfacut si spalat carburatorul, reglat nivel), aprinderea la fel, bujie noua conform cartii tehnice, filtru de aer curat. In treptele I, II si II trage perfect, pina la plaja rosie, fara intreruperi. In treapta a IVa si in a Va, doar in forta (gaz la maxim), incepe sa nu mai traga bine, ca si cum nu s-ar alimenta. Daca las putin acceleratia trage normal, dar la fiecare atac in forta face la fel. Am mai citit despre problema asta si ma intrebam daca a mai avut-o cineva si cum a rezolvat-o. Nu este ceva critic, dar deranjeaza uneori. Poate fi din cauza frigului (nu am mers decit din noiembrie) ? Cu bujia veche facea si mai urit, inclusiv in treptele II si III....

Astept sfaturi...avizate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 răspunsuri la această întrebare

Recommended Posts

  • 0

Salut '

Din ceea ce spui tu, din experienta mea, nu poate fi decat din reglajul nivelului la carburator sau poate ai obturat cumva circuitul de alimentare( mizerie in robinet sau pe furtun, furtun gatuit, diametru interior mai mic. poate ai schimbat furtunul de la rezervor, aerisirea de la busonul de benzina ) .. in concluzie toata problema este din alimentare...

nu ai probleme la treptele inferioare avand in vedere ca le folosesti pe perioade scurte.. toata treaba e din debitul de benzina .. Bafta

Astept multumiri :))) !!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la întrebare...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...