Mergi la conţinut

discutii generale


gaxel

Recommended Posts

se pare ca avem un back-up la baza de date ? nu se mai tine minte decat pana la 23 februarie ? de atunci a stat lumea ? ce s-a intamplat intre timp ?

si kelu ....refa flameul de discutii generale....pot sa il refac eu :D ca nu am ce face ....voi aveti mai multa treaba ...ce s-a intamplat ? daca ne este permis sa auzim si noi ....lumea a iesit pa strazi ..nu mai sta nimeni de site ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce s-a intamplat a fost nasol: adica a crapat hardul de la server, inainte erau multe probleme de la el si siteul nu mergea cum trebuie

a fost jos pentru ca a durat sa schimbam serverul complet cu totul instalat de la 0 si curatat. De la un pentiun2 300 MHz si 20G hdd, a fost inlocuit cu un Celeron la 2.4 Ghz cu 1G RAM si 80G HDD. Totul este resintalat asa cum trebuie cu ultimele versiuni.

Am facut tot ce ne-a stat in putinta sa reparam totul si sa inlaturam tot ce crea probleme.

De acum in colo speram la cat mai putine probleme. Orice probleme aveti sunteti invitati sa le semnalati sa ne ajutati sa creeam un site cat mai bun si mai stabil.

Urmariti Noutatile pentru un mesaj oficial si complet.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astazi am vazut si eu ca orasul este plin de maggie ....si astazi cortul candidatului DA din piata universitatii m-a bine dispus pentru toata ziua ....am ajuns la scoala si intarziam putin dar am auzit inceputul de la "cantec pentru sanatatea ierbii" si am vrut sa il vad pe dj, care la 12 dimineata era plin de viata si dansa linistit in cort ...era vesel...acum nu stiu cum e cu iarba asta uscata ca verde se stinge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce scoala, ce munca.....exista femei, unele sunt frumoase, si daca ai noroc ai una si frumoasa si hazlie (sau mai multe depinde de om ), exista bani care asteapta sa ii ai, mai ai si prieteni ....azi a fost o zi buna ...si totul a plecat de la cantecul ala ....

acum doi ani ma suna la 4 dimineata un coleg si imi zice ..."ba sunt in vama, ziua stau in hamac si beau bere, ma uit la mare , si e frumoasa ma, noaptea ma duc in expirat si ma fac zob, iar acum ma pis in mare! hai ba si tu lasa TOt.. " si azi imi aminteam ce inseamna sa stai..placerea de a sta, de a te intinde la soare, de a te trezi si a te intreba unde ai dormit ...ce zi e...e zi ? o sa tin o cura de stat cand termin rahatul la care lucrez si imi vin primii bani ...vreau sa merg la ski in mai, sa skiez in tricou, sa fac plaja pe zapada, sa beau un vin fiert si seara ....noaptea (desi e demodata numai noaptea dar ramane placut) sa ma simt cel mai fericit om din lume ...viata nenicule

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt tanar doamne si mai gresesc .....dar nu vreau iarba ....acum

iar unele lucruri sunt facute pentru gasca . nu e placut sa bei singur ....dar va pot povesti cum un coleg a ajuns sa se creada soarece :) si isi legase clanta de la usa de curea zicand ce e sabie ....pentru mine firul s-a rupt imediat dupa :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce frumoase sunt florile si cat se bucura fetele de ele ...sticla cu apa la mine in camera, nu ii gaseam dopul si am reflex sa il insurubez dupa ce beau.....e 2 noaptea asa ca dau pe gat dar simt ceva aiurea in gura, tepi de trandafiri, am baut apa de la flori . rau am ajuns

sunt marcat de multitudinea de ferestre cu maggie pe ele..daca as avea bani as vrea sa leg de cate o piatra o bancnota si sa o arunc prin geam. daca as avea si mai multi bani as vrea sa am monopol la fabricat geamuri si sa nu le ajunga banii de pe premiu ca sa cumpere o fereastra ...cred ca trebuie sa dorm

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu vreau sa mai apuc anul asta o zi doua la ski ca nu se mai poate. Si anul asta nu am mai pus placa in picioare si vreau sa o incerc si pe ea. am nevoie sa ma duc sa skiez o zi ca pentru aproape un an de pauza

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce firg dom,ne ...anul trecut am skiat pe 17 aprilie cand aici era super cald si am skiat in conditii bune in predeal...eu tin cu zapada de la munte, cu posibilitatea de a face plaja pe zapada, si a skia in tricou ....si asta e ceea ce se numeste frumos. viata e frumoasa cand stii sa te bucuri de ea ....si nu am inca motor dar azi mi-am facut contul in banca in care urmeaza sa se stranga banii ..

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am auzit si eu de asta vineri seara, m-a sunat un prieten ca a vazut accidentul intre o Kawasaki si un Matiz pe Kogalniceanu intersectie cu strada care margineste Cismigiul.

m-am suit in masina si am mers pana colo, cand am ajuns nu mai erau decat cateva cioburi si un Matiz verde cu numere de BV botit deasupra.

Nu avea urme ca dupa un impact frontal cu motocicleta dar "who knows" ? :((

Am mai intrebat si eu in stanga si in dreapta dar nu am aflat nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca motorul avea 250kg avea deja o treime aproape din masa matizului, iar daca matizul a facut o manevra care l-a inclinat, fiind "subtire" si inalt, si motorul a izbit unde trebuie se poate rasturna ...in mod sigur motorul era de doua ori mai puetrnic decat matizul ..acum ce sa ii faci ...asta este ..eu am inteles ca accidentul ar fi fost la universitatea, la inter, si ca motociclistul ar fi avut undeva pe la 160, si ca sarise de pe motor inainte de impact ....dar nu stiu nimic sigur

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu detalii dar cred ca ce e important va fi sambata ...

Mi-am dus motoru la revizia totala de primavara, sper ca maine seara sa fiu pe 2 roti. Nu am mai rezistat sa mai astept gume si o sa imi pun unu la mana a doua pana imi vin cele noi. Sper sa gasesc o guma buna 2nd hand

p.s. unde esti coxanelule

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...