Mergi la conţinut
raduarr

zzr 500 ninja furat

Recommended Posts

Aveti grija la vanzare, se fura cand face proba la motor.

Vor sa incerce motorul si dispar.

Cereti intotdeauna un act sau banii inainte sa faca proba.

Aveti poza motocicletei si un portret robot cam nereusit, dar seamana mult.

Asfalt uscat.

SERIE IDENTIFICARE: ZX500C000047

SERIE MOTOR: 000038

NR: PH 99 ZXR

CULOARE VERDE FOSFORESCENT.

POATE-L GASIM....

post-1599-1111672479_thumb.jpg

post-1599-1111672505_thumb.jpg

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

pai cum omule....mama lui de nenorocit :angry::angry:

numarul lui de telefon nu-l mai ai?!...banuiesc ca era pe cartela...din ce oras esti?

motocicleta era inmatriculata?!?

Link la postare

mai filos, am dat la politie si a verificat nr. - era o cartela nenorocita.

sunt din Campina, motorul era inmatriculat - PH 99 ZXR.

Link la postare

un sfat:nu conteaza daca e cartela ,roaga-i pe cei de la politie sau spune-le sa ceara companiei de telefonie mobila lista cu numerele apelate de la acea cartela sau numerele care au sunat pe ea si in functie de asta poate unul e pe abonament si luandu-l la intrebari poate dai si de posesorul cartelei respective.intelegi ce vreau sa spun...eu lucrez in politie si stiu ce vorbesc.se poate afla depinde de bunavointa celor de la tine de la politie si de la compania de telefonie mobila.poate ai si tu vreo pila pe la politie :P si eu am motor,chiar kawa si e nasol sa patesti ceea ce ai patit tu.bafta multa.

Link la postare

nu depinde de bunavointa nimanui. mergi la politie si cere sa-ti dea act catre compania de telefonie mobila, care va fi obligata sa-ti spuna locatia cartelei/telefonului. se face cu precizie de 5 metri din cite am inteles.

daca e deschis telefonu, chiar daca a schimbat cartela, tot se poate face localizarea.

succes, si zi-ne ce ai rezolvat.

Link la postare

pacat ... imi pare rau de intamplare . daca a schimbat cartela poti sa-i pui cruce, la faza cu 5 metrii amicul bhairava e departe rau .... nu se poate detecta un tel decat daca e deschis si in convorbire iar in cazul asta raza e destul de mare ca sa nu zic foarte mare.

Link la postare

se poate detecta un telefon, si se poate detecta cu o eroare foarte mica ....se poate localiza cu o precizie uimitoare...ce sa ii faci si cu stiinta asta ....

Link la postare

Hai mai nene hotarati-va se poate sau nu se poate localiza sa stiu ce vorbesc la telefon si cu cine.

Nasoala faza .Unde te credeai mai frate in Ghermani eu nici acolo nu-l dadeam la probe fara o garantie ceva.

Link la postare

ca sa iti dovesdesti ca se poate localiza gandeste-te la "busola connex" care iti zicea mereu unde te afli :)

electronic vorbind, nu stiu daca si dei de la firma de telefonie accepta, se poate localiza cu o precizie fenomeneala.

Nu discut de faptul ce te pot localiza atat de bine dupa un celular incat sa iti trimita o racheta dirijata satelit direct in cap :)) ( dudaev va zice ceva ? )

Da se poate in mod sigur, si asta depinde numai si numai de cei de la serviciul de telefonie care se poate sa te refuze si sa zica "nu putem" ceea ce e o mare minciuina si nu au chef sa fie deranjati pentru furtul fiecarui telefon

Link la postare

indiferent de ce aparatura au aia de la connex , un telefon 1nchis nu se poate localiza , iar "busola connex" nu 1ti arata altceva decat celula 1n care te aflii , care de obicei are o suprafata de 26 km^2 , asha ca....

Link la postare

bine ai o celula care are mai multe antene ...chestia aiai care se numeste geometrie analitica se mai ocupa de problemele de loc geometric ....realizezi cat de naiv esti daca te gandesti ca se detecteaza numai celula. Feleul in care in teorite (si in practica) sunt construite retelele asigura telefonului (exceptand cazurile deosebite) posibilitatea de a transmite prin mai multe antene, si se poate studia distanta ta fata de diferite antene, ceea ce duce la pozitionarea ta precisa .....dar ce dracu mai conteaza electonica si geometria asta ..la dracu :))

si iti spun din surse sigure ca in cazuri speciale chestia asta este folosita.

Si merita sa intrebi daca vrei sa te cionvingi un om care lucreaza in domeniu SI SE PRICEPE , nu oirce ageamiu care lucraza la connex sau dialog . Vezi si tu un electonist, care lucreaza si este pus la punct cu ceea ce se foloseste la ora actuala ...nu e asa de greu ...

Link la postare

tot offtopic: connex vinde un serviciu de localizare. Am vazut acest serviciu functionand. O firma de transport instaleaza cate un receptor pe fiecare masina a sa care de fapt nu e decat un fel de telefon cu un SIM. Si tu apelezi printr-un singur apel toate receptoarele si primesti localizarea lor. Localizarea se face printr-un soft nu prea complicat si afisarea se face pe o harta exacta cu strazi si toate detaliile.

La fel functioneaza si sistemele de alarma auto de pe la noi :P (unele dintre ele)

Raspunsul este: Se poate face o localizare foarte precisa.

Connex este obligata sa furnizeze informatii institutiilor "abilitate" ale statului. Dar acum nu putem stii daca un caz de furt este acceptat pentru a primi informatii de la Connex. In alte cazuri mai importante care intra sub jurisdictia altor institutii ale statului (SRI, SIE, etc) se pot culege informatii fara probleme prin aceste metode.

On topic: sper totusi intr-o rezolvare favorabila a acestui caz.

Link la postare

in principiu o celula are o singura antena , iar cum zici tu ca telefonu are posibilitatea de a transmite prin mai multe antene , e adevarat , dar nu transmite in acelashi timp, el doar schimba antena cand te afli la marginea celulei si semnalul slabeste trecand la celula de la care primeste semnal de intensitate mai mare

...shi nu am zis ca telefonu nu se poate localiza, doar ca "busola connex" nu are legatura cu principiile de localizare , este doar un serviciu de informatii care 1ti da numele asociat celulei . Din cate shtiu eu , pentru o localizare precisa 1ti trebuie echipament special care nu are legatura cu echipamentul care asigura functionalitatea unei retele de telefonie mobila.

Link la postare

Sa va explic:

Se poate localiza LEJER pentru ca un telefon din cand in cand (intervale scurte) comunica cu celulele adiacente. La fiecare celula providerul stie coordonatele geografice. La acea negociere cu celulele ... se inregistreaza puterea campului. Prin triangulare te prinde cu o precizie de 4-5 metri.

Punctul 2: du-te la politie si obtine o foaie pentru cei de la connex sa iti dea lista cu convorbiri efectuate in ziua respectiva. Cu ajutorul politiei vei verifica fiecare numar si intrebi: stii pe unul care are un motor .. etc?

Link la postare

am fost la politie, a cerut la Connex lista de convorbiri si astept sa vedem ce o iesi...

nu stiu daca se poate identifica locul celularului atata timp cat cartela a fost aruncata...

cu Dumnezeu inainte....si feriti-va de HOTI.

Link la postare

ce zici tu se 1ntampla in conditii ideale de propagare , dar daca ala se afla in casa sau 1n masina erroarea cu care se determina puterea semnalului se transforma 1n erroare de pozitie a telefonului mobil.

Link la postare
am fost la politie, a cerut la Connex lista de convorbiri si astept sa vedem ce o iesi...

nu stiu daca se poate identifica locul celularului atata timp cat cartela a fost aruncata...

cu Dumnezeu inainte....si feriti-va de HOTI.

<{POST_SNAPBACK}>

identificarea locului se face prin triangulare si nu depinde de caretla.. depinde de IMEI'ul telefonului care e unic!

Link la postare

Pai nici nu trebuie sa-l gaseasca exact cu ajutorul telefonului...roaga-te doar sa-si fi sunat vreo 2-3 prieteni in ziua in care te-a sunat si pe tine sau aproximativ...respectivii sunt chemati la Politie, interogati,tot tacamul...si te duci si-l pescuiesti direct din pat, la 6 dimineata...

Stai linistit, il prinzi imediat. Numa' bine!

Link la postare

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.