Mergi la conţinut
Razer

legislatie Imatriculare 125 Cm3 Pe 50 Cm3

Recommended Posts

Salut sunt nou pe forum...dar am apucat sa citesc destule anunturi in care se vindeau motociclete de 125 cm imatriculate ca 50 cm pe numere de primarie.as dorii sa intreb si eu lumea cum se poate face asta si care sunt pasii!?

eu detin permis categoria A si un motor GSX-R 750 2007 ,dar ma gandeam pentru zile negre...in caz ca oi ramane vreodata fara permis sa imi imatriculez un 125 pe 50.

Va rog raspunde.ti obiectiv si va multumesc anticipat!

Bafta si asfalt uscat!

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei pentru zilele cand ramai fara permis iti iei scuter de 49, nu stiu de ce dar am eu o impresie ca e vrajeala ce scrii tu aici, ai 125 da n-ai permis si vrei sa mergi cu el ilegal :D

Link la postare

Frate cum fac si yo sa inmatriculez un honda Dylan 125 ?? nu am acte (nimic nici un act ) scuteru a fost adus din italia de mai mult de 1 an jumate si a mai fost la inca 2 proprietari. cum pot sa fac pls ?? acte stii cumva cum pot face? pe 125 nu 50 cc.......

Link la postare

1.trafik fa.ti topic separat nu mai posta unde trebuie

2.luci nu am nevoie de comentarile tale offtopic

3.raspunde.ti la obiect

4.nush daca erai innascut cand aveam eu mobra...tinand cont ca am 34 de ani...lasa.ti raspunsurile doar de dragul de a raspunde.deci se poate sau nu? si cum?

PS: cu scuter sa te plimbi tu;)

Link la postare
1.trafik fa.ti topic separat nu mai posta unde trebuie

2.luci nu am nevoie de comentarile tale offtopic

3.raspunde.ti la obiect

4.nush daca erai innascut cand aveam eu mobra...tinand cont ca am 34 de ani...lasa.ti raspunsurile doar de dragul de a raspunde.deci se poate sau nu? si cum?

PS: cu scuter sa te plimbi tu;)

Totusi la 34 de ani sa scrii cu expresi gen "nush" totusi ..

P.S:se poate..dar nu stiu cum :D

Link la postare
Totusi la 34 de ani sa scrii cu expresi gen "nush" totusi ..

P.S:se poate..dar nu stiu cum :D

messu...

raspundeti la topic va rog.stiu ca se poate face...si se face pe spaga...dar vreau sa stiu unde...la rar sau la primarie...pentru ca nu am nici cea mai mica idee.multumesc

Link la postare

Eu unul cred ca este vrajeala poate sa mearga la tara unde se inscriu si scuterele care se fura sau unde ai relatii si nu sta nimeni sa caute si pur si simplu se inscriie pe cuvant!!!!!!!!1

Link la postare

Pai de ce sa te complici cu scuter? inmatriculeaza direct gsx r-ul la primarie. Zici ca e de 50 si gata... o sa poti sa te urci si beat pe el, si fara casca, eventual ii pui in fata un cos d-ala de piata si gata.

Daca zici ca ai permis ar trebui sa stii care e pedeapsa daca te prinde cu cioara vopsita.

Iar daca o sa ramai fara permis ar trebui sa reflectezi bine daca sa mai mergi pe mobra sau nu.

Link la postare

Lasati.ma pe mine sa consider ce este rational sau nu.Va rog raspunde.ti la obiect.nu ma intereseaza parerea voastra despre cum ar trebuii sa merg pe motor sau de ce sa o fac sau nu.Rog adminul sa stearga toate reply-esurile care nu raspund concret la tema topicului meu.nu mai faceti offtopic din rubrica mea!

Link la postare

am prieteni 2 frati care si-au inscris la medias pe primarie pe acte de 49,doua atv-uri,un Bombardier de 400 si o Yamaha de 2 in V de 750 cu care poti sa si ari,atata putere are!m-am dat eu cu ea.are pe ambele nr.de primarie.dar tatal lor a fost inspector sef la finante.asta e secretul!!!pile,tata!!!daca nu ai,iti iei moped!cum mi-am luat si eu acum 2 luni,cand mi-au saltat astia carnetul pe 1 luna la trecere.

Link la postare

Reply-esuri? =)) Sorry man chiar ai 34 de ani? Ca dupa cum scrii ai facut scoala recent. Pe vremea cand cei de 34 de ani erau in banci, inca se facea scoala. De cand cratima se inlocuieste cu punct? Nota: Cratima e semnul - . La 34 de ani un proprietar de GSXR inca mai scrie Suzuky? Ca doar marca e inscrisa naibii pe motocileta, dai cu ochii de inscriptia aia zilnic. E ca si cum eu as scrie ca am cavasaky... =))

Sa fiu si on-topic: care om intreg la minte, la 34 de ani, vrea sa inmatriculeze motocicleta ca 50 cmc? Cred ca pana la varsta asta omul pricepe ce risca. La ce iti mai iei un 125 cmc inmatriculat fals ca 50 cmc daca ai GSXR de 600 in ograda? Daca tot vrei sa faci asta, la 34 de ani nu stii pe unde sa dai spaga sa iti rezolvi problemele?

In final: de ce vrei sa afli cum sa comiti ilegalitati pe un forum public? Aici a ajuns tara asta, sa se faca schimb de informatii despre incalcarea legii in public? Da, am auzit ca la primarii s-au gasit spagari care fac porcarii de astea, dar abia astept sa-i vad cum intra la bulau. Ajunge ca pustanii pe care i-au ajutat sa scape pe sosea sa o dea in bara, si se va ajunge la cercetari nitel mai atente care vor pune si intrebarea "cine l-a lasat pe asta sa circule in public?"

Link la postare

Zoltan , te rog ... omul vrea raspunsuri doar la obiect , da? :teehee:

Domnul nostru , noi nu incurajam ilegalitatile de acest gen nici in viata privata nici pe forum . Datorita acestor ilegalitati a crescut numarul puradeilor care merg pe scutere de 125/250 etc care au acte de primarie si calca oameni pe treceri de pietoni + motoare furate si vandute de bune dupa aceea .

Si imi pare rau sa te anunt , dar in curand n-o sa mai tina vrajeala cu 50 cc - fara permis . Asa ca , cei care raman fara permis o sa mearga cu pejosu ...

Te rog sa nu mai insisti , ca se sterge topicul .

Bafta

Link la postare

cineva are capu rotund si mintea in colturi =)) eu mi-as pune si un anunt pe spate atentie fraier cu motor de 125 inmatriculat cu acte de 49 zile usoare la mititica la jilava sau gherla depide care ti-o alegi finca asta inseamna FALS IN ACTE PUBLICE SI DECLARATI MINCINOASE SAU INDUCEREA I EROARE A AUTORITATILOR DE LA 1 LA 7 ANI SEDERE PLACUTA :beer:=)):P

Link la postare
Reply-esuri? =)) Sorry man chiar ai 34 de ani? Ca dupa cum scrii ai facut scoala recent. Pe vremea cand cei de 34 de ani erau in banci, inca se facea scoala. De cand cratima se inlocuieste cu punct? Nota: Cratima e semnul - . La 34 de ani un proprietar de GSXR inca mai scrie Suzuky? Ca doar marca e inscrisa naibii pe motocileta, dai cu ochii de inscriptia aia zilnic. E ca si cum eu as scrie ca am cavasaky... =))

Sa fiu si on-topic: care om intreg la minte, la 34 de ani, vrea sa inmatriculeze motocicleta ca 50 cmc? Cred ca pana la varsta asta omul pricepe ce risca. La ce iti mai iei un 125 cmc inmatriculat fals ca 50 cmc daca ai GSXR de 600 in ograda? Daca tot vrei sa faci asta, la 34 de ani nu stii pe unde sa dai spaga sa iti rezolvi problemele?

quote]

Te rog nu "jicni omu" are geseicser de 750 nu bricheta de numai 600 :beach::taunt:

Eu cred ca mai bine si-ar lua iamaha er1 ca-l crede politistu jmeker si i-a fi frica sa-l mai opreasca.....da neaparat tre sa scrie pe ea "iamaha izefe.er1" =))=))

Link la postare
am prieteni 2 frati care si-au inscris la medias pe primarie pe acte de 49,doua atv-uri,un Bombardier de 400 si o Yamaha de 2 in V de 750 cu care poti sa si ari,atata putere are!m-am dat eu cu ea.are pe ambele nr.de primarie.dar tatal lor a fost inspector sef la finante.asta e secretul!!!pile,tata!!!daca nu ai,iti iei moped!cum mi-am luat si eu acum 2 luni,cand mi-au saltat astia carnetul pe 1 luna la trecere.

Aia e altceva, nu are numar de scuter ci de tractor, atv-ul poate fii trecut "tractor cu pneuri" si primesti numere de tractor nicidecum de scuter de 49, dar numerele seamana intre ele,mici si galbene.

Razer cu totii ne intrebam ai avut permis vreodata? ca sa fie ceva de confiscat macar =))

:bash:

Link la postare

salutare vad k ii primiti cu bratele deskise pe cei noi pe forun:P.dak tot sunteti nervosi ...am si eu o intrebare...

acte de donda nsr 50 sau 125 are cineva de vanzare?

mercii sper s nu injurati prea tareee.cobtact ingeru007@yahoo.com

post-24010-1235906461_thumb.jpg

Link la postare

nush cum sta treaba la tn in oras dar itzi zik din propria experientza am un rs de 125 si nu e inmatriculat in ro..m.am dus la primarie mi.am luat un numar[galben] pt scutere de 50 numai ca la prima intalnire cu politzia itzi dai seama...ca nu.s chiar asa prosti auzind motorul..si.au dat seama....si..am petrecut aproape toata ziua la sectie dand declaratzii

Link la postare

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.