Mergi la conţinut
  • 0

Cursuri Off-road Incepatori


Raduta Adrian

Întrebare

Va anuntam ca in cadrul bazei sportive de motocross de la Ciolpani, in zilele de 7,8 si 9 noiembrie 2008, va avea loc primul din cele patru stagii de pregatire moto offroad pentru incepatori. Antrenamentele vor fi tinute de catre Adrian Raduta si se vor desfasura in fiecare weekend al lunii noiembrie a.c. Aveti atasat un formular de inscriere, ce trebuie printat, completat si predat in prima zi de antrenament. Asteptam confirmarea pe e-mail, in cazul in care doriti sa luati parte la antrenamente. Ultima zi pentru trimiterea confirmarilor pentru primul stagiu de pregatire este 5 noiembrie 2008. Locurile sunt limitate la un numar de 10, iar inscrierea se va face pana la ocuparea acestora, in ordinea confirmarilor. Va multumim !

http://www.topcrosstcs.ro/noutate.php?id=28

post-22618-1225747951_thumb.jpg

post-22618-1225747957_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

17 răspunsuri la această întrebare

Recommended Posts

  • 0
O sa trec topicul asta la cele importante. Sper sa il remarce lumea, e o oportunitate pe care imi e ciuda ca nu o pot valorifica si eu.

de ce nu? o mica vacanta la ciolpani chiar ar merge :D

Chiar este o oportunitate in care poti sa inveti primi pasi in enduro-motocross pentru incepatori sau sa se corecteze cei avansati de la un maestru cum e Adi Raduta.

Felicitari pentru acest eveniment!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

si de ce imi spui TU mie asta? :))) fara suparare si mai ales lipsa de respect ptr crosseri/enduristi, dar in afara faptului ca pe mine unu m-ar lua ameteala de la inaltime sa sar cu mobra atat ( in caz ca vreodata as fi in stare de asa ceva, psihic si fizic, evident) nu vad cu ce ar fi mai "balls-demanding" un cross sau enduro decat un circuit, poate imi explici tu...nu vorbesc de andurata, incheieturi ca piatra and others ci strict de courage...deci?

ps: nu trage concluziile dupa selena/amkart caci sigur o faci gresit

pps: :))))))

post-31-1226063523_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

pai pana la actiune trebuie ceva latratura si macar o cola ca altfel s-ar chema prostitutie direct, nu?:D

deci...daca la enduro mi se pare destul de provocator...caci banuiesc ca ai etape unde treci pe langa copaci la minim 80kmh si o distanta de 10-15 cm;la cross...din ce am mai vazut si eu ca mi-am pus cablu...in afara de acele sarituri pe care chiar cred ca iti trebuie ce zici tu sa le faci, nu vad absolut nimic asa de peligoroso...sitn sigur ca e nevoie de tehnica multa, antrenamente, noroc bla bla...dar sa spui ca iti trebuie mai multe cuaje sa mergi pe zgura/pamant la 70kmh cu o mobra de 110 kg si 40cp decat iti trebuiesc la 270kmh pe 150+ cai si 170+kg pe asfalt mi se pare putin deplasat...dar ptr placerea ta si sa nu ma iei drept Iuda, te las sa imi organizezi o iesire de gen :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 0

Pacat de acest topic care ar fi trebuit sa fie foarte interesant  . Asteptam de la pasionatii off- road , pareri , impresii , experiente .

Acest sport este cu totul deoasebit de mersul pe sosea in trafic si incepe sa fie din ce in ce mai cautat .

Haideti , raspundeti la provocare .

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la întrebare...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...