Mergi la conţinut

Arhivat

Acest topic este acum arhivat şi este închis viitoarelor răspunsuri.

Malmsteen

chopper Virago 535

Recommended Posts

barboge esti un idiot !!!

mie imi oferi 1.000 pe zeal

omului asta ii oferi 7-8oo pe viraga....

Vad k iti place sa iei lumea peste picior.....

Este foarte urat ce faci sa stii

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

Catalin scumpule asa sunt eu ceva mai prost. Imi place sa fiu la fel de nesimtit ca romanul care vrea sa castige daca se poate cu mult mai mult decat a dat pe un lucru. Imi cer scuze daca te-am inoportunat, dar atat cred eu ca merita motoarele voastre. Bineinteles ca si tu esti tot roman si te incadrezi la cele spuse mai sus. Apropo, am de vanzare un Pentium 1 upgradat si curatat pe care cer doar 500 de euro. Ce zici, te bagi? Inca o data scuze de la un idiot.

Link la postare

Nu e nevoie sa va certati.

Barboge, sa stii ca uneori un vanzator la care ii depreciezi asa de mult marfa, o poate lua personal, si se poate considera jignit. Modul la care incepi negocierea e ceva de genul "hai bre, iti fac un serviciu si iti cumpar cazanul, ca nu-l ia si asa nimeni". Daca eu as vinde, m-as cam supara si te-as invita sa iti cauti alta marfa. Am vazut ca cineva ti-a dat un raspuns potrivit pe un alt topic.

Sunt convins ca vrei un motor bun si ieftin, dar lasa vanzatorilor dreptul de a-si stabili o politica de preturi, iar tu gaseste o metoda mai buna de negociere, una care sa si dea rezultate. Daca nu te aranjeaza varianta lor, e mare forumul, mai cauta. E greu sa cumperi motor cu un buget mic, o stiu din experienta, dar cu vorba buna sigur obtii preturi mai bune decat prin modalitatea ta.

Si on-topic: 7-800 pentru o Viraga de 535? Nu ma mir ca a sarit colegul CatalinR in sus. Bine ca nu ii ceri vanzatorului sa si vina cu motorul la poarta ta, sa vezi daca ii dai si atat. :( Sau sa-i ceri sa te plateasca pentru ca il scapi de scula. Sorry, doar statul roman are un program "rabla", pe aici nu merge.

Link la postare

Nu am de ce sa ma cert. El a cerut un pret si eu am facut o oferta. Credeam ca e o tara libera in care s-a instaurat deja legea cererii si ofertei. Nu trebuie sa se simta jignit de oferta mea. El crede ca merita atat cat cere, eu nu. Nu vad care este problema. Nu am luat personal nici macar faptul ca mi-a vorbit urat stimabilul domn Catalin. O fi luat-o tot personal. Imi cer scuze inca o data de la toti cei care s-au simtit ofensati de ofertele mele de pe acest forum. Zoltan, am o Dacie 1300 din 1973(pe bune), care arata destul de bine, merge bine(pentru o Dacie si pentru varsta ei), e destul de bine pusa la punct. Crezi ca ar fi normal sa cer cam 2-3000 de euro pe ea si apoi sa ma supar daca cineva imi spune ca-s nebun? Tin la ea , asa cum probabil toti de aici probabil ca tin la motoarele lor, dar eu incerc sa fiu realist. Nu am vrut sa se inteleaga ca as considera vreun motor poatat aici, rabla. Repet: am facut o oferta si cred ca nimeni nu trebuie sa se supere. Altfel am discuta numai de preturi fixe propuse de vanzator, ceea ce nu e tocmai O.K.

Astept de la voi oferte pentru motoarele voastre.

Link la postare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.