Mergi la conţinut

E a mea si o iubesc !


Recommended Posts

Yamaha FZ 250 Phazer model '84. Eu ii spun ZumZy. Pt capacitatea ei e destul de puternica. E usoara, (152 kg la gol ), si foarte manevrabila. Ma descurc de minune cu ea prin oras. Si dupa parerea mea este si foarte frumoasa ( e normal , doar e a mea nu ? :P )

post-21-1087611747_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E superba  :D , sa o stapinesti sanatos si ride safe

Salve.

Am vazut ca motorul tau are nr de leasing... Si eu am un ZX6-r din 95 cump in germania si vreau sa il aduc acasa sa il inmatric.Dra ma omoara astia cu vama.

Am auzit ca exista o sol prin leasing.Poti sa imi dai mai multe info?? Ca as vrea sa ii fac leasing.

Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yamaha FZ 250 Phazer model '84. Eu ii spun ZumZy. Pt capacitatea ei e destul de puternica. E usoara, (152 kg la gol ), si foarte manevrabila. Ma descurc de minune cu ea prin oras. Si dupa parerea mea este si foarte frumoasa ( e normal , doar e a mea nu ?  :P )

Man sa o stapanesti sanatos. Normal ca ce e al tau e cel mai bun si frumos.

Sunt de acord cu tine

Ura

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

@ dragon

unde ai vazut tu nr. de leasing???? :blink:

poate a scos intre timp poza... B)

ma rog, detalii la leasing...eu mai am putzin shi termin, ies la CBR 600 F (´90) la 2.800 Euroni.

Cel mai rentabil e sa faci pe cel mai scurt timp...adica un an...

Asha, nu plateshti vama asha grosolan, in schimb destula dobanda la firma D leasing.

De vreme ce deja AI motorul, potzi sa-tzi calculezi/stabileshti shi tu un pretz care sa le convina shi lor, shi sa nu te arda la dobanda!

Odata terminat leasing-ul, trebuie sa mai achitzi doar 20% din VALOAREA reziduala (ca vama), care (val. rez.) e 20-30% (depinde de cat de vechi e motorul, shi de politica firmei) din val totala. Ahhhmm..astea sunt conditziile in care am facut eu leasingul, pe 2 ani insa...am ieshit la 60 Eur/luna, cu asigurari cu tot, la sfärshit trebuie sa mai dau 400 (val. rez.). Punkt. MINE!

PS. Shi dobanda potzi sa o negociezi...

experientza MEA, nu generalizez, nu shtiu cum stau lucruruile acum...

@Feroce : Felicitari ! Mai ales ca te potzi da bine-merci prin orash, pentru a mea e un kalvar sa o duk motorul sub 4000 RPM. *gggrrrrrrr*. Dar...totul se uita shi se iarta, mai ales cand ies la drum intins, indicatorul la caldura scade pe masura ce viteza creshte... :banana:

Editat de cbrider
Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...